Aiškinamasi, dėl ko paryčiais, švęsdami Policijos dieną, susipešė pareigūnai | kl.lt

AIŠKINAMASI, DĖL KO PARYČIAIS, ŠVĘSDAMI POLICIJOS DIENĄ, SUSIPEŠĖ PAREIGŪNAI

Angelų sargų dieną Žemaitijos pareigūnai šventė su trenksmais. Policijos dienos proga surengtas vakarėlis vienam Telšių apskrities policijos komisariato darbuotojui baigėsi ligoninėje, – kolegą galėjo sužaloti Skuodo policijos viršininkas.

Nuo pareigų nenušalino

Apie skandalingą incidentą visuomenei iki šiol nebuvo žinoma. Spalio 3-iosios dienos policijos suvestinėse, kurios skelbiamos viešai, apie šį įvykį nebuvo užsiminta.

Portalui gavus informacijos, jog dėl pareigūnų šventės pasekmių tenka aiškintis Imuniteto skyriaus pareigūnams, trumpai situaciją pakomentavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

"Taip, toks įvykis buvo. Vyksta informacijos patikrinimas ir, matyt, bus priimtas koks nors sprendimas. Pas mus atliekamas tarnybinis patikrinimas, susijęs su vienu pareigūnu. Bet patį įvykį tiria Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nes įvykis nutiko Telšių ir Šiaulių komisariatų teritorijoje", – paaiškino R. Vaitkevičius.

Šiuo metu policijos sistemoje vyksta eksperimentas – Telšių policijos komisariatas yra sujungtas su Šiaulių policijos komisariatu. Abiem komisariatams vadovauja vienas vadovas – Šiaulių AVPK viršininkas.

O štai Skuodo policijos komisariatas yra pavaldus Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Tad šio komisariato vadovybė turės įvertinti Skuodo policijai laikinai vadovaujančio Justo Priedininko elgesį. Kol vyksta tarnybinis patikrinimas, nuo pareigų komisariato viršininkas nėra nušalintas.

Esminis klausimas – už ką?

Žinia, jog galbūt vienas policijos pareigūnas sudavė kitam, yra pasklidusi tarp pačių policijos darbuotojų, tačiau konkrečių konflikto priežasčių niekas iš kalbintų pareigūnų tikino nežinantis.

Nors suprantama, jog įvykis yra neeilinis ir gal net nepuošiantis mūsų, bet jis – iš gyvenimo.

"Ar davė, ar nedavė, čia dar klausimas. Aišku tiek, kad nukentėjo Telšių AVPK darbuotojas", – tarstelėjo R. Vaitkevičius.

Kas tas policijos pareigūnas, po šventės visą savaitę gulintis ligoninėje, žurnalistams neatskleidžiama.

Kadangi vakarėlyje būta ir daugiau pareigūnų, peršasi išvada, jog vyrai šventė spalio 2-ąją minimą Policijos dieną.

Dėl šalyje siaučiančio koronaviruso šiemet nuspręsta oficialių renginių Angelų sargų dienos proga nerengti.

Buvo atšaukta Šiauliuose turėjusi vykti Lietuvos policijos ir visuomenės šventė bei specialus šiai progai skirtas koncertas.

Pasak policijos pranešimo, šiemet profesinę šventę Šiaulių apskrities policijos pareigūnai minėjo simboliškai savo padaliniuose.

Lietuviai mušasi dėl visko

Paklaustas, dėl ko susimušė du pareigūnai Angelų sargų dieną, Šiaulių AVPK viršininkas Ramūnas Sarapas pajuokavo, jog lietuviai mušasi nuo senų senovės.

"Lietuviai mušasi dėl visko – dėl žemės, meilės ir kitų dalykų. O jei rimtai kalbant, šiuo atveju yra registruotas toks įvykis. Aiškinamės jo aplinkybes. Konkrečiau komentuoti negaliu, nes nėra sudėlioti visi taškai. Bet pats faktas toks yra. Imuniteto ir Vidaus tyrimų tarnybos atlieka aplinkybių patikslinimą. Kai tai padarys, bus aišku, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar ne", – situaciją nusakė R. Sarapas.

Savaitę – ligoninėje

Iš pirminės informacijos aišku tiek, jog nuo kolegos nukentėjęs pareigūnas turi rimtų sužalojimų, jei po įvykio visą savaitę vis dar buvo gydomas ligoninėje, o ne namuose.

"Jis paguldytas į ligoninę. Medikams klausimas, kokie tie sužalojimai. Aš tos informacijos dar neturiu. Tačiau toks faktas yra – žmogus vis dar guli ligoninėje. Būklė lyg ir nėra bloga, bet dėl ko jis ten laikomas, man dar nežinoma", – prisipažino R. Sarapas.

R. Serapas / Policijos nuotr.

Vakarėlis vyko praėjusį penktadienį, spalio 2-ąją, o jo kulminacija fiksuota jau paryčiais, spalio 3-iąją.

"Kas ką veikia laisvalaikiu, man sunku komentuoti. Kiek suprantu, buvo penktadienio vakaras ir šeštadienio paryčiai. Tai nutiko po darbo. Kiekvienas turi pats apsispręsti, ką jam veikti laisvalaikiu ir kiek laiko praleisti su kitais. Detalių dar negaliu pasakyti. Nors suprantama, jog įvykis yra neeilinis ir gal net nepuošiantis mūsų, bet jis – iš gyvenimo. Mums pavyko nustatyti tik tiek, jog tai ne tretieji asmenys sužalojo pareigūną. Viskas vyko buitiniu lygmeniu. Matyt, susiklostė kažkokia konfliktinė situacija, kurią ir reikia išsiaiškinti. Jie ne giminės, o ką ten veikė, reikia jų klausti. Ne tarnybiniai reikalai tai, ne dėl tarnybos kilo konfliktas. Veikiausiai nulėmė buitinės temos, kažkoks nesusipratimas", – paaiškino R. Sarapas.

Laisvalaikį leidžia kaip nori

Pranešama, jog nukentėjęs pareigūnas yra vieno padalinių vadovas.

"Tai yra mūsų komisariato žmogus, dirba Telšių komisariate. Žemaičiai visuomet garsėjo kaip rimti vyrai. Žemaičius paskutinius pakrikštijo, vadinasi, užsispyrę. Tokį būdą gal ir istorinės šaknys nulėmė. Juokauju. Nežinau aš tikrųjų priežasčių", – teigė R. Sarapas.

Šio įvykio tyrimui R. Sarapas tikino ypatingų pavedimų nedavęs.

"Tiria taip, kaip ir visus kitus reikalus. Pavyzdžiui, jei kreiptųsi į ligoninę sumuštas žmogus, tokia pat tvarka ir jam būtų. Tik žiūrime, ar tai nėra susiję su tarnybinių pareigų atlikimu. O visa kita – eilės tvarka, tai – eilinis mūsų klientas. Nors mes ir pabrėžiame, kad pareigūnai esame dvidešimt keturias valandas per savaitę, bet ir mes turime teisę į poilsį. Ir kiekvienas laisvalaikį leidžia taip, kaip supranta, kaip diktuoja jo moralė ir dvasiniai principai. Aš juk negaliu kištis ir aiškinti pavaldiniams, ką jiems veikti po darbo", – patikino R. Sarapas.

Tačiau R. Sarapas akcentavo, jog smurto netoleruos.

"Gyvenime visko nutinka. Tačiau reikia pripažinti, jog požiūris į smurtą sunkiai keičiasi. Tas pamokas reikia išmokti. Žvelgiant į suvestines matome, jog smurtinių konfliktų vis dar yra nemažai, žmonės mėgsta konfliktus spręsti būtent taip arba kartais dar brutaliau. Šviesos tunelio gale nematyti", – pabrėžė R.Sarapas.

Eitų į žvalgybą

Skuodo policijai laikinai vadovaujantis Justas Priedininkas tarnybinio telefono ragelio nekėlė tris dienas. Portalas šiam Skuodo policijos vadui bandė paskambinti nuo trečiadienio.

Skuodo policijai J. Priedininkas ėmė vadovauti po to, kai Skuodo policininkų vadas Alfonsas Meškys buvo paskirtas Mažeikių rajono policijos komisariato vadovu.

J. Priedininkas į Skuodo komisariato vadus šoktelėjo iš gana žemų pareigų. Vyras ėjo šio komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiojo tyrėjo pareigas.

Tiesa, kolegos J. Priedininką apibūdina tik geru žodžiu ir tikina, jog tai – perspektyvus pareigūnas.

Panašiai apie kolegą atsiliepia ir buvęs jo viršininkas A. Meškys, kuris tikina, tik girdėjęs apie kolegų kivirčą. 

"Girdėjau gandus, smulkiau niekas nepasakojo. Ar ten juokavo, virto ir susižalojo, ar kas ten nutiko, tiksliai nežinau. Pats nedalyvavau ir nemačiau. Aš apie Justą galiu atsiliepti tik teigiamai ir abejoju, kad jis galėtų kišti nagus. Nebent juokavo. Aš su juo apie tai neturėjau laiko pakalbėti. Pasakė tik tiek, kad išsispręs tas problemas. O kas ir kur ten įvyko, nenorėjo gal pasakoti. Lįsti į dūšią nenoriu", – kalbėjo A. Meškys.

Paklaustas, kokia versija kyla dėl galimo konflikto, A. Meškys juokavo.

Nesiseka: policijos suvestinėse skuodiškiai pareigūnai vis pasirodo dėl įvairių incidentų – tai kažkam duris supleškina, tai kuris nors iš patrulių į veidą gauna. / Policijos nuotr.

"Gal dėl politikos? Rinkimai artėjo", – šmaikštavo jis.

Skuodo policijai vadovavęs A. Meškys J. Priedininką tikina gerai pažįstantis.

"Ketverius metus su juo dirbau. Labai stropus žmogus. Jei informacija pasitvirtins, liksiu labai nustebęs. Jis tikrai atsidavęs darbui. Buvau tiesioginiu jo vadovu. Aš su tokiu vyru į žvalgybą eičiau", – patvirtino A. Meškys.

Sulaužė žandikaulį

Skuodo policijos pareigūnai ne pirmą kartą patenka į muštynėmis pasibaigusias istorijas.

Pernai gruodžio pradžioje policija aiškinosi, kodėl neuniformuotas ir ne tarnybos metu vakarėlyje buvęs pareigūnas pateko į ligoninę dėl sulaužyto žandikaulio.

34 metų Skuodo policininkas paaiškino, kad apie 4 val. Skuode, Vilniaus gatvėje, konflikto metu sumušė iš matymo pažįstamas vyriškis.

Skandalinga byla šalyje pagarsėjo ir Šiaulių patruliai.

2017 m. Šiaulių policijos komisariato dviejų dešimčių patrulių pokylis pirtyje baigėsi Šiaulių centre daužant niekuo dėtus praeivius.

Kadangi vakarėlį patruliai pradėjo iš karto po pietų, vakarop dauguma jų jau nepastovėjo ant kojų.

Spaudoje rašyta, jog 5–6 patruliai pratęsti linksmybių patraukė į Šiaulių barus.

Kameros nufilmavo vaizdą, kaip vienas girtų policininkų trenkia kumščiu praeinančiam jaunuoliui, kuris puola bėgti, tačiau girti pareigūnai jį vejasi.

Šiauliuose siautėjusių patrulių istorija į viešumą išlindo tuomet, kai sankcijų sulaukė tas pareigūnas, kuris atvažiavo surinkti girtų kolegų ir mėgino sulaikyti mušeikas.

Dar viena pagarsėjusi švenčių istorija nutiko Klaipėdoje, kai Kelių policijos tarnybos vyrai sulaikė Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pirmojo skyriaus vadovą, girtą vairavusį automobilį. Jam nustatytas 1,15 prom. girtumas.

Įvykis fiksuotas po to, kai pernai Klaipėdos piliavietėje buvo švenčiama Kriminalinės policijos diena.

Ta proga visas būrys pareigūnų buvo apdovanoti, jiems teiktos padėkos.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Kaimietis

24 val per savaitę jie tėra pareigūnai? Ir dar dėl mažų atlyginimų dejuoja?

Anonimas

Perdaug snapso, permazai mergu, Arba nepasidalino pinigu priplestu is Lietuvos pilieciu. Stribas ir yra stribas per amzius.

Bardakas

Sarapas isvisk garsiai sapnuoja. Tai zemaicius atsimine , tai kazkoki kriksta. Zmogus sumustas guli kigonijeje o jis nueko nezino. Tai nuvaziuok i ligonine ir suzinok, kokega . Kitas i kazkokia tai zvalgyba susiruose eiti. Tai kalba, kad ilsisi kaip nori, tai pareigunai 24 val. Kazkoks kaimieciu balaganas. Generalinis irgi sedi ausis suglaudes,.. kodel nebuvo uzfiksuotas ivykis? Nusikaltimo slepimas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS