Gatvės ir ežeras Klaipėdoje pagaliau turės pavadinimus | kl.lt

GATVĖS IR EŽERAS KLAIPĖDOJE PAGALIAU TURĖS PAVADINIMUS

Septynioms naujai suplanuotoms gatvėms Klaipėdoje bus suteikti pavadinimai. Pagaliau apsispręsta ir dėl to, kaip turėtų būti vadinamas ežeras netoli Dragūnų kvartalo. Nors tam dar turės pritarti miesto politikai, oficialiai ežeras turėtų būti vadinamas ne Mumlaukiu, o Aulaukiu. Šiam apsisprendimui prireikė beveik penkerių metų.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija apsisprendė dėl naujų gatvių pavadinimų Giruliuose ir rytinėje Klaipėdos dalyje, šalia Arimų gatvės formuojamame kvartale.

Komisijos narys Vasilijus Safronovas pasiūlė kelis naujų Girulių gatvių variantus, vienas jų susijęs su paveldo registre esančiais kariniais objektais. Tad gatves siūlyta pavadinti Baterijos, Amunicijos, Kazemato arba Bunkerio pavadinimais.

Taip pat gatves siūlyta pavadinti pagal kadaise egzistavusius gamtos objektus. Jei komisija būtų pritarusi, Giruliuose būtų atsiradusios Plantacijos, Litorinos skardžio arba Litorinos bei Palvės gatvės.

Tačiau kvartalo posėdyje vystytojai komisijai pateikė naujus variantus – Paplūdimio, Dangaus, Rojaus, Sniego, Kopagūbrio ar Horizonto pavadinimus.

Vienbalsiai nuspręsta, kad Giruliuose atsiras Šiaurės Baterijos, Litorinos ir Palvės gatvės.

Šalia Arimų gatvės atsiras Kalniškių gatvė, o netoliese esančiame kvartale, kuriame jau yra Mažosios Lietuvos vietovardžiais pavadintų gatvių, turėtų atsirasti dar trys naujos, kurioms bus suteikti Mielaukių, Geldapės ir Alnavos pavadinimai.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos posėdyje pagaliau išspręsta dilema ir dėl ežerų, esančių šalia Dragūnų kvartalo, pavadinimų.

Nuspręsta mažąjį ežerą, kuris yra Lietuvos kariuomenės kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono teritorijoje, buvusio Aulaukio dvaro teritorijoje, palikti bevardį, o didžiajam suteikti Aulaukio ežero pavadinimą.

Lig šiol jis vadintas Mumlaukio ežeru.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos siūlymui dar turėtų pritarti miesto taryba.

Šiam apsisprendimui prireikė beveik penkerių metų. Ežerą siūlyta vadinti Svijanės, Svijonės ar Žvejonės pavadinimais.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Anonimas

M.Kaimelio gyventojai visada vadino Prūdeliu

>

5 metu,tochtoniniu fosiliju,"darbo vaisiai" !?

tai

Au au au lak :) Nevadins žmonės tokiu idiotišku pavadinimu, bet ir sugalvok - visiški autai :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS