Tuo penktadienį turėjo progos įsitikinti susirinkusieji į Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus padalinį Pilies muziejų, kur atverta paroda „Archeologija Vakarų Lietuvoje: penki tyrimų dešimtmečiai pro Vlado Žulkaus akinius“.
Ją galima bus apžiūrėti iki birželio 1-osios.
Nors buvo praėjusios dvi dienos nuo akademiko, Klaipėdos universiteto rektoriaus emerito V. Žulkaus 80-mečio sukakties, bet pasveikinti jo atėjo būrys miesto šviesuolių, jo buvusių studentų, bendradarbių ir gerbėjų.
Kalbos šį kartą buvo trumpos ir nevarginančios. Miesto meras Arvydas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas išreiškė visų susirinkusiųjų nuomonę – tai neeilinė asmenybė, pavyzdys ir mokytojas, vertas juo sekti ir dirbti drauge su juo.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys žaismingai priminė V. Žulkaus nuveiktus darbus. Jam nebuvo sunku apie tai kalbėti, nes abu yra archeologai.
Klaipėdiečiams ypač svarbu, kad V. Žulkus savo kasinėjimų išvadomis pakoregavo žinias apie Klaipėdos senamiesčio susiformavimą, jis buvo vienas pirmųjų, kasinėjusių pilies liekanas ir atradęs, kur gyveno pirmieji šio miesto gyventojai.
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius Vasilijus Safronovas šiam renginiui suteikė žaismingą toną, gal todėl tardamas žodį juokavo ir pats sukaktuvininkas. Parodos pavadinimas leido suprasti, kad pro V. Žulkaus akis nepraslydo daugybė praeities paslapčių.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus darbuotojų parengta paroda leidžia susipažinti su V. Žulkaus vykdytais kasinėjimais 1977–1978 m. Slengių kapinyne, 1982 m. Švėkšnos dvarvietėje ir stiklo manufaktūroje, 1984 m. XVI a. Kražių pilies ir XVII a. jėzuitų kolegijos teritorijoje.
Muziejaus lankytojai gali susipažinti su eksponatais iš pirmųjų 1985 m. pradėtų Šventosios uosto ir 1987, 1993, 1995 m. Palangos VIII–XIII a. kapinyno tyrimų. Nuotraukose akademikas užfiksuotas su studentais, kolegomis, jose puikiai atspindėtas mokslininko būdas.
(be temos)