Keičiasi įpročiai
Rinkliava pajūryje pradėta rinkti nuo gegužės 1-osios. Prie paplūdimių įrengti parkomatai, kurie, kaip įprastai, veikia visą vasaros sezoną, o prie Olando Kepurės už stovą teks mokėti ištisus metus.
Įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, kad dalis žmonių dar nesusimoka stovos mokesčio, bet už automobilio langų valytuvų paliktas kontrolierių pranešimas apie baudą, kurią reikia susimokėti per tris paras, keičia vairuotojų įpročius.
„Yra visokių. Kažkada atlikome analizę, kiek yra tokių žmonių, kurie susimoka vadinamąjį užmaršumo mokestį, ir kokiai daliai rašomi protokolai. Pasižiūrėjus kelerių metų analizę, tų, kurie susimoka užmaršumo mokestį, yra 76 procentai, o 24 procentus atiduodame Viešosios tvarkos skyriui“, – sakė G. Neniškis.
Terminas – trys paros
Jeigu asmuo nesumoka mokesčio per nurodytą laiką – tris paras, medžiaga siunčiama Viešosios tvarkos skyriui, kuris jau rašo protokolus.
Gintaras Neniškis. / Vytauto Liaudanskio nuotr.
„Pažeidėjų skaičius yra panašus – svyruoja apie 70 tūkst., jis po truputėlį ūgteli keliais procentais, bet, sakyčiau, išlieka stabilus. Lyginant su užpraėjusiais ir praėjusiais metais, skirtumas tas, kad praėjusiais metais buvo gerokai mažiau Kelių eismo taisyklių pažeidimų senamiestyje. Kadangi kontroliuojame nesusimokėjimą už automobilių stovą, mūsų kontrolieriai rašo pranešimą ir taip pat perduoda Viešajai tvarkai“, – kalbėjo direktorius.
Populiariausi pažeidimai: automobilis paliktas stovėti už kelio ženklo, kuris draudžia tai daryti, taip pat mašinos statymas ties geltona linija arba ant šaligatvio.
„Iš principo nemoka“
Manoma, kad pažeidėjų sumažėjo dėl vienos galimos priežasties.
Žmonės gerokai geriau moka pajūryje už automobilių stovėjimą.
„Tai tikriausiai susiję su tuo, kad praėjusiais metais baigėsi senamiesčio gatvių remontai, atsirado daugiau vietų, tad pažeidėjų, kurie „netelpa“ ir stato automobilius atvažiavę į senamiestį, skaičius buvo sumažėjęs. 2023 m. buvo 11 tūkst. tokių pažeidimų, o pernai – 9 tūkst., matyti, kad skaičius sumažėjęs. Nesusimokėjimų skaičius 2023 m. buvo 68 tūkst., o 2024 m. – 73 tūkst. Tad nesusimokėjusių skaičius augo, bet pažeidusių taisykles sumažėjo“, – sakė G. Neniškis.
Pastebima, kad atvykusieji į pajūrį paiso eismo taisyklių ir geranoriškai sumoka rinkliavą.
„Bet šiaip pažeidėjų skaičius panašus, ir, aišku, žmonės gerokai geriau moka pajūryje už automobilių stovėjimą. O į centrą atvažiavęs kai kas galvoja, kad čia turėtų būti nemokama, ir iš principo nemoka, yra ir tokių“, – neslėpė G. Neniškis.
(be temos)
(be temos)
(be temos)