Klaipėdos politikai planuoja paramą miestiečiams | kl.lt

KLAIPĖDOS POLITIKAI PLANUOJA PARAMĄ MIESTIEČIAMS

Uostamiesčio vadovybė savivaldybės biudžeto lėšomis ir per šį karantiną nusiteikusi palaikyti miestiečių finansinę gerovę, netiesiogiai prisidedant prie paramos verslui. Šiam planui Klaipėdos politikai turėtų pritarti artimiausiame tarybos posėdyje.

Ketina atleisti nuo įmokų

Tebegaliojant karantinui, dėl kurio daugybė gyventojų neteko darbo ir pajamų, šiais metais savivaldybė ir toliau žada tęsti praėjusių metų veiklos kryptis bei taikyti tas pačias lengvatas.

Kitą savaitę politikams bus siūloma pritarti, kad karantino metu klaipėdiečiai būtų atleidžiami nuo įmokų už švietimą neformaliojo ugdymo įstaigose, pailgintose dienos grupėse savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose, savivaldybės sporto mokyklose, savivaldybės lopšeliuose-darželiuose.

Ketinama tęsti savivaldybės kompensuojamųjų lėšų mokėjimą ir ne savivaldybės ugdymo įstaigoms (darželiams, sporto klubams, neformaliojo ugdymo įstaigoms).

Šiais metais ypatingą dėmesį ketinama skirti pandemijos stipriausiai paveiktiems svetingumo sektoriaus verslams. Būtent į jų veiklos skatinimą ar lengvinimą ir nukreipta didžioji dalis priemonių.

Šiuo metu ne savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 527 vaikai, o privačius sporto klubus – 2 900 vaikų.

Stabdys rinkliavų surinkimą

Numatyta toliau palaikyti ir verslą. Pagal savivaldybės parengtą pagalbos priemonių paketą, 2021 m. planuojamų priemonių vertė – 733,2 tūkst. eurų.

Pernai ši parama siekė daugiau nei 516 tūkst. eurų.

Anot savivaldybės, šiais metais ypatingą dėmesį ketinama skirti pandemijos stipriausiai paveiktiems svetingumo sektoriaus verslams. Būtent į jų veiklos skatinimą ar lengvinimą ir nukreipta didžioji dalis priemonių.

Todėl viso karantino laikotarpiu verslininkus ketinama atleisti nuo vietinių rinkliavų už leidimų prekybai ir paslaugoms išdavimą už visus 2021 m., nereikės mokėti ir už leidimus įrengti išorinę reklamą ant Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančių ar patikėjimo teise valdomų objektų ar teritorijų.

Prognozuojama, kad 2021 m. suteiktų rinkliavų lengvatų suma sieks 144 tūkst. eurų, 84 tūkst. eurų – už leidimus prekybai ir paslaugoms teikti, 60 tūkst. eurų – už leidimus išorinei reklamai įrengti.

Atidės mokesčių mokėjimus

Mokesčių mokėtojams, įtrauktiems į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sudarytą pandemijos paveiktų įmonių sąrašą, Klaipėdos savivaldybėje ketinama 10 proc. sumažinti mokesčius už komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą už visus 2021 m.

Pernai savivaldybė verslo subjektus atleido nuo mokesčių už 314 tūkst. eurų.

Svetingumo sektoriaus įmonėms, viešbučiams ir panašioms įstaigoms, įtrauktoms į VMI sudarytą pandemijos paveiktų įmonių sąrašą, 40 proc. ketinama sumažinti mokesčius už komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, žemę ir žemės nuomą už visus 2021 m.

2021 m. planuojama, kad suteiktų mokesčių lengvatų suma sieks 531,2 tūkst. eurų.

Siekiama sudaryti galimybę atidėti savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos mokestį, jeigu nuomininkas negali naudotis išsinuomotomis patalpomis, paskelbus šalyje karantino režimą.

Karantino laikotarpiui nuomos mokestį ketinama sumažinti 30 proc. tiems savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams, kurie dėl paskelbto karantino negalėjo vykdyti veiklos arba jų veikla buvo apribota. Pernai tokių suteiktų lengvatų suma siekė per 10 tūkst. eurų.

Bus siūloma sumažinti nekilnojamojo turto mokesčius verslininkams, veikiantiems senamiestyje ir centre, kurie vykdo veiklą, susijusią su menu, dailiaisiais amatais, etnografiniais verslais bei užsiima turizmo  skatinimu. Šiemet planuojama suteikti tokių lengvatų už 58 tūkst. eurų.

Tačiau šiam paramos planui turėtų pritarti Klaipėdos miesto taryba, kurios posėdis planuojamas kitą savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Nina

Neigalumo pensija padidino 30eu. Socialinio busto nuoma neigaliam padidino 30 eu.viskas tvarkoj....

Kis

Ir kam konkreciai si saule nusvies?Gan abstrakciai.

senjora

....pensijas padidino ,tai skuba didinti soc.butu nuomas ,sildymus ,siuksliu paslaugas ir t.t. ,kazkaip nebelogiska dabartyje!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS