Klaipėdos šviesų festivalis: nuo meninių iki edukacinių akcentų | kl.lt

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS: NUO MENINIŲ IKI EDUKACINIŲ AKCENTŲ

Jau kitą savaitę, vasario 14–16 dienomis, klaipėdiečiai kviečiami lankytis šeštojo Šviesų festivalio renginiuose. Šiemet nušvis ne tik Klaipėda, bet ir Klaipėdos rajonas bei Neringa.

Prisimins pasaulio dailininkus

Šįsyk mėgautis šviesomis uostamiestyje žiūrovai galės tris žiemos vakarus – vasario 14–16 d. nuo 18 iki 23 val.

Festivalio tema – "Atgyja paveikslai" su daugiau nei trisdešimt šviesos ir muzikos instaliacijų, projektų, parodų ir spektaklių.

Renginys dedikuojamas Lietuvos ir pasaulio dailės kūrėjams bei garsiausiems jų darbams.

Festivalio organizuojančios viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" atstovų teigimu, Klaipėdos šviesų festivalis turi ambicijų užkariauti visą Vakarų Lietuvos regioną ir šiemet persikelia ne tik į Neringą, bet ir Kretingą bei Kretingalę.

Vieno pagrindinių projektų, prie kurio įgyvendinimo prisijungė Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija, metu atgis šios galerijos paveikslai.

Juos bus galima pamatyti šešiose Klaipėdos senamiesčio vietose keliaujant specialiu maršrutu.

"Taip pat Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre pristatysime Mikalojaus Konstantino Čiurliono dailės darbų pagrindu sukurtą vizualų animacinį projektą "Angelų takais", – pasakojo viena festivalio organizatorių Goda Giedraitytė.

Tai – unikalus Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko virtualios realybės projektas, kurį įkvėpė Lietuvos tapybos korifėjaus kūriniai.

2018-aisiais darbas "Angelų takais" sulaukė tarptautinio pripažinimo Venecijos kino festivalyje, o pernai Jungtinėje Karalystėje pelnė "Lumen Prize" apdovanojimą, skiriamą už pasiekimus mene ir technologijose.

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto auklėtiniai pristatys meninę instaliaciją "Senamiesčio vitražai", kurią jie patys įvardija kaip kasdienybės susitikimus su likimu, leidžiančius kiekvienam pamatyti save iš vidaus ir išorės.

Ispanų dailininko Salvadoro Dali originalių kūrinių parodą "Netikėtasis Dali" Klaipėdoje surengs "Mėlynosios vakarienės" organizatoriai, ant miesto rotušės festivalio lankytojai bus kviečiami pamatyti Europos šedevrus, o senamiestyje klaipėdietis dailininkas Rodionas Petrovas nukels į kaimynų gyvenimo užkulisius su video instaliacija "Real Time".

Pagrindinę šviesų ir garso instaliaciją Turgaus gatvėje "Metų laikai" šiemet sukūrė lietuviai Romas Zaveckas kartu su Stasiu Jamantu ir bendrove "Miau muzika".

Palies taršos problemą

Festivalio metu taip pat bus galima išvysti penkis užsienio kūrėjų darbus.

Gerų potyrių netrūks ir vaikams – juos čekų kompanija, užsiimanti interaktyvių žaidimų kūrimu, kvies nugalėti piktuosius demonus.

Klaipėdos menininkai šiemet atidavė duoklę ekologinei temai – kartu su Klaipėdos mokslininkais parengė tyrimą, atskleidžiantį, kiek kietųjų dalelių yra mūsų mieste, ir tai vizualizuos.

Maža to, miestiečiai turės neeilinę progą apsilankyti "Viktorijos" viešbutyje, kur LCC tarptautinio universiteto studentai iš Sirijos kartu su partneriais pristatys vaizdo projekciją "Pažinti Siriją".

Festivalio metu bus ribojamas automobilių eismas Klaipėdos senamiestyje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis akcentavo, kad renginio metu viešuoju transportu klaipėdiečiai galės naudotis nemokamai. Todėl gyventojai raginami sėsti į miesto autobusus, taip sutaupant laiko, pinigų ir išvengiant spūsčių.

Pasak direktoriaus, specialiosios tarnybos dirbs padidintu režimu, taip tikimasi susitvarkyti su visais iššūkiais.

Nušvis ir bažnyčios šventorius

Kita dalis atgyjančių paveikslų atsivers Kretingoje ir Neringoje.

Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajonas šiemet tapo regioninio projekto dalyviu.

Šviesų kelias rajone drieksis nuo Kretingos ir Kretingalės Klaipėdos link.

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios šventoriuje veiks unikali šviesos instaliacija, sukurta pagal garsaus viduramžių italų menininko Giotto di Bondonė nutapytas freskas ir vaizduojanti svarbiausius šventojo Pranciškaus gyvenimo epizodus.

O ilgamečiai festivalio partneriai – E.Balsio menų gimnazija – šviečiančių objektų kolekcija pažadins viešąsias Kretingalės erdves.

Nušvis Juodkrantėje esančios Raganų kalno skulptūros, vyks naktinės ekskursijos, o krantinėje įsikurs naujausias suomių menininko Alexander Reichstein projektas.

Į festivalį Klaipėdoje kviečiami ir gyvūnų augintojai.

Viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys ragino uostamiesčio keturkojų šeimininkus dalyvauti šviečiančioje eisenoje. Į tokią pat nuotaikingą eiseną kitą festivalio vakarą bus kviečiamos ir šeimos.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Jei

Jei į Neringą atiduodamas šviesų festas, kodėl Neringa nesidalina su Klaipėda stintapūkiu???? Juk stintos ir čia gaudomos. Dar Palanga galėtų pasidalinti savo stintų šventė. Būtų pajūrio šventė.

Vln

Mes iš Vilniaus. Du metus važiavom su malonumu į šią šventę. O dabar nežinau ką daryt. Patys vietiniai nusivylę jau iš anksto. Tai bus kažkas gero ar ne? Ar važiuot į Nidos stintas? Skaitau programą ir kažkaip nekabina. Ką daryt?

Vytautas

Suorganizuos , nors pasižiūrėjus į nuotrauką panašu, kad tai bus ne šviesos, o tamsos festivalis. Gerb. kultūrininkai, sovietmetis jau seniai baigėsi, parduotuvėse pilna gražių, spalvingų rūbų, ko jus rengiatės lyg jums amžinas gedulas? O kalbate apie spalvas ir šviesas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS