Klaipėdos tarybą padavė į teismą: miesto politikams teks atsakyti dėl įstatymo nevykdymo Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos tarybą padavė į teismą: miesto politikams teks atsakyti dėl įstatymo nevykdymo

2025-08-06 15:20

Klaipėdos taryba paduota į teismą, kur miesto politikams teks atsakyti dėl įstatymo nevykdymo. Regionų administracinis teismas priėmė nagrinėti Vyriausybės atstovo pareiškimą dėl S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimų Klaipėdoje pakeitimo, tačiau kol kas nepaskyrė posėdžio datos.

Sprendimas: Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimas nekeisti S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimų bus nagrinėjimas teisme.
Sprendimas: Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimas nekeisti S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimų bus nagrinėjimas teisme. / Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorius dar 2023 m. rugsėjo 13 d. ir 2024 m. kovo 6 d. priėmė sprendimus, kad L. Giros ir S. Nėries gatvių pavadinimai Klaipėdoje turi būti pašalinti.

Pagal įstatymą Klaipėdos miesto savivaldybė privalėjo tai padaryti per tris mėnesius nuo jų gavimo arba skųsti teismui, bet nežengė nė vieno žingsnio.

Klaipėdos miesto savivaldybė dukart svarstė siūlymus panaikinti S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimus, tačiau abu kartus sprendimui nepritarė.

Vadinamoji Desovietizacijos komisija yra pripažinusi, kad rašytojai S. Nėris ir L. Gira kolaboravo su okupaciniu režimu, 1940 m. jie kaip liaudies seimo delegatai vyko į Maskvą su prašymu priimti Lietuvą į Sovietų Sąjungą.

„Laukiame teismo dėl gatvių pavadinimų keitimo. Kol kas posėdžio data dar nepaskirta. Taryba nepriėmė sprendimų pakeisti pavadinimų, todėl buvome priversti kreiptis į teismą“, – teigė Vyriausybės atstovė Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daiva Kerekeš.

Kokiais turi būti pakeisti šių gatvių pavadinimai, Vyriausybės atstovo įstaiga nenurodo ir į šį klausimą nesikiša, tačiau tokie pavadinimai, kokie yra dabar, esą negali likti.

D. Kerekeš teigimu, savivaldybė, gavusi LGGRTC sprendimus, galėjo iškart skųsti teismui, bet to nepadarė, vietoj to atlikinėjo gyventojų apklausas, kol galiausiai politikai nusprendė gatvių pavadinimų visai nekeisti.

„Jei teismas nenagrinės Genocido centro sprendimo teisėtumo, o tik savivaldybės tarybos įstatymo nevykdymo faktą, tai turėtume teismą laimėti, žinoma, jeigu eigoje nepasikeis pats įstatymas. Nes norima atiduoti teisę dėl gatvių pavadinimų spręsti pačioms savivaldybėms. Nors atgaline data įstatymai paprastai negalioja, bet reglamentavimui pasikeitus gali būti įvairios praktikos“, – teigė D. Kerekeš.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Iš esmės

O kodėl iš bibliotekų neišima M. Sluckio, tarybinės valdžios subinlaižio, išsigimėlio, knygų? Nuimti simbolius, atminimo lentas žydams Luetuvoje būtina. Jų tarpe normalių nė vieno, tik idiotai, narkomanai, sukčiai, apsivogę aferistai, išsigimėliai , daug žydų yra pedofilai, zoofilai. Jie negabūs, nieko nesukūrė iš viso. Jie išmokę tik savintis kitų autorių kūrinius. i
1
0
Žmogus

VISI gerieji žmonės, PASIRAŠYKITE ir paplatinkite Peticiją, Google įrašę : ,,Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais-2'' Jei neišmeta šios peticijos, dar parašykit gale žodį-,,Peticija''. Į el.paštą ateis pranešimas, ant kuriuo turėsit paspausti ar ,,PASIRAŠYTI'', ar ,,PATVIRTINTI''. Tada jūsų parašas bus tarp visų. AČIŪ!!!Apginkim mūsų brolius mažesniuosius. Jie patys to negali. Kas skriaudžia gyvūnus, tas bet kada nuskriaus ir vaiką ir suaugusįjį. TIKRAS vyriškumas-apginti silpnesnį, o nenuskriausti jį.
2
-1
SUPER!!!!

ŠAUNUOLĖ vyruausybės atstovė!!!!
1
-2
Visi komentarai (25)