Lėbartų kapinėse – nepagarba mirusiems: po Vėlinių vieta labiau primena šiukšlyną | kl.lt

LĖBARTŲ KAPINĖSE – NEPAGARBA MIRUSIEMS: PO VĖLINIŲ VIETA LABIAU PRIMENA ŠIUKŠLYNĄ

Visuotinis raginimas mažinti vartojimą kol kas nepalietė kapinių lankytojų, kurie mirusiųjų pagerbimo dienomis vis dar gausiai veža gėles, krepšelius ir žvakes, tad po paminėjimų atliekų išvežimas iš kapinių visada viršija mėnesio normas.

Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros skyriaus vedėja Zina Stankienė teigė, kad vidutiniškai per mėnesį iš Lėbartų kapinių, kur dabar jau palaidota per 55 tūkst. mirusiųjų, išvežama apie 100–150 t atliekų.

Po Vėlinių atliekų kiekiai viršija įprastas mėnesio normas, bet jų esą dar nėra labai daug. Anot Kapinių priežiūros skyriaus vadovės, vienais metais buvo pasiektas rekordas, kai po Vėlinių išvežta 400 t šiukšlių.

"Ant kapo per Vėlines vidutiniškai būna daugiau nei po dvi žvakes. Itin daug žvakių yra ant tų kapų, kur palaidoti žmonės prieš penkerius metus ir vėliau. Ant ankstesnių palaidojimų žvakių – kiek mažiau", – pastebėjo Z.Stankienė.

Lėbartų kapinėse yra ne mažiau nei 130 atliekų konteinerių.

Šiukšlių kapinėse padaugėja jau pavasarį, kai prasideda kapų tvarkymo darbai.

O rudenį atliekų kiekis išauga, kai vyksta pasiruošimas Lapkričio 1-ajai.

Lėbartų kapinėse yra ne mažiau nei 130 atliekų konteinerių, Joniškės kapinėse – 17.

Kai atliekų padaugėja, pavasarį ar rudenį iš čia šiukšlės išvežamos dažniau, nes daugiau konteinerių ten esą nebėra kur statyti.

"Liūdina tai, kad kapinių lankytojai, ypač Lėbartuose, formuoja nelegalius sąvartynus. Keista, kai žmonės mašinomis atvažiuoja tvarkyti kapų ir negali išsivežti kelių maišelių šiukšlių. Atliekos išmetamos ne tam skirtuose konteineriuose, o kapinių prieigose, kur nors prie tvoros. Čia, žinoma, žmogaus kultūros klausimas. Bet atliekos iš kapinių dar išmėtomos ir jų prieigose, kurias mes privalome sutvarkyti", – kalbėjo Z.Stankienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

kl

Kapinių prižiūrėtojai,tai ir tvarkykite,išvežkite šiukšles.Už tai jums sumokama iš mūsų sumokėtų mokesčių.Gyventojai specialiai šiukšlių į kapines neveža,o jūs kontroliuokite paminklų statytojus.Po vėlinių apsikuopti galėjot ir be dejavimo.

atsibodo

Nėra ir nebus tvarkos kapinėse, svarbiausia vartai, šlagbaumas ir stovintys cerberiai, kurie saugo verslininkus. Kad šie galėtų dergtis kaip beįmanydami: rėkauti, kektis ,vežti karučiais savo rakandus per sutvarkytus kapus, šitiems nėra jokių draudimų, važiuoja per visus vartus. Pabandyk paprastas žmogelis įvažiuot sustabdo ir pradeda kačialint teises, žino kad atkato jokio nebus

...

o jūs gal geriau pasidomėkit kaip laidojami vieniši ar neatpažinti žmonės ir į kur nueina jiems skirti normalūs valstybės pinigai. Bei jų asmeninis turtas ir sankaupos. Sveikinu ,,Kapinių karalienę" kol kas gerai gyvenančia ir puikiai sutariančią su savibl'dybe:D)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS