Liepų gatvėje draus sukti į kairę: išvengs spūsčių ir pavojingų situacijų? | kl.lt

LIEPŲ GATVĖJE DRAUS SUKTI Į KAIRĘ: IŠVENGS SPŪSČIŲ IR PAVOJINGŲ SITUACIJŲ?

Dėl automobilių spūsčių ir susidarančių pavojingų situacijų Liepų gatvės pradžioje, ties sankryža su Jaunystės ir Arimų gatvėmis, bus uždrausta sukti į kairę.

Komisija neprieštaravo

Važiuojantieji uostamiesčio centro link turės judėti iki artimiausios šviesoforais reguliuojamos sankryžos su Joniškės gatve ir šioje vietoje sukti į minėtą gatvę arba apsisukti ir važiuoti Jaunystės gatvės link.

Tokį patį manevrą turės atlikti ir tie, kurie važiuos nuo miesto centro pusės. Vairuotojai į Arimų gatvę galės patekti ir apsisukę ties Palangos plento viaduku. Žmonėms teks grįžti atgal, įveikus nemenką ratą, ir tik tuomet bus galima pasukti į naujai vystomą gyvenamųjų namų kvartalą.

Klaipėdos savivaldybės Eismo saugumo komisija pritarė tokiai tvarkai.

"Galvojame, kad iš viso reikėtų drausti tokius posūkius į kairę. Važiuojantiesiems nuo Palangos plento nebus galima pasukti į kairę, į Jaunystės gatvę. O į Arimų gatvę riedantiesiems nuo miesto centro bus draudžiama pasukti nuo 7 iki 19 val. darbo dienomis", – naujoves paaiškino Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys.

Šių gatvių sankryža, ypač rytinėmis valandomis, tampa tikru išbandymu vairuotojams. Važiuojant miesto link, antrojoje juostoje sustojus vienam automobiliui, kuris nori pasukti į kairę, greitai susiformuoja automobilių spūstys. Jei pirmojoje juostoje įvyksta eismo įvykis, eilės ima driektis kone iki Palangos plento vidurio.

Galvojame, kad iš viso reikėtų drausti tokius posūkius į kairę.

"Ateityje šioje vietoje numatyta įrengti šviesoforais reguliuojamą sankryžą, bet dar negreitai, po kokių metų. Todėl kol kas sprendimas bus toks", – sakė A.Barbšys.

Mažins greitį

Eismo saugumo priemonių prašė ir Jaunystės gatvės kvartalo gyventojai. Asociacijos "Paupių bendruomenė" nariai kreipėsi į savivaldybę su prašymu, kad šiame rajone būtų uždraustas sunkiasvorių automobilių eismas ir ribojamas greitis.

"Prašoma greitį mažinti iki 40 km/val. Taip pat prašyta įrengti kelio ženklus, nurodančius, kad sunkiasvorių automobilių transportas draudžiamas. Pritarėme tokiam siūlymui. Šiame rajone ruošiamas gatvių pertvarkymo projektas. Jaunystės, Rūko, Klemiškės gatvių gyventojai nori gyventi saugiau", – teigė A.Barbšys.

Užsigeidė 15 kalnelių

Į komisiją raštą siuntė ir Luizės kvartalo atstovai. Pageidaujama, kad būtų įrengta 15 greitį slopinančių kalnelių ir kelio ženklų, ribojančių automobilių greitį iki 30 km/val.

"Nutarėme dar kartą svarstyti šį klausimą per kitą posėdį. Kol kas galime įrengti 5–6 kalnelius, bet ne penkiolika. Prie šio klausimo dar sugrįšime, kai specialistai išanalizuos siūlymus", – patikino A.Barbšys.

Greičio kalnelio pageidauja ir Lietuvos jūrų muziejus. Netoli administracinio muziejaus pastato bus pastatyta vaikų žaidimų aikštelė, todėl norima Smiltynės gatvėje įrengti greitį slopinantį kalnelį.

Komisija siūlymui pritarė.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Šoferis

Šviesoforas butu beprotybe

Konstantinas

Žiedas padėtu

Sveiki atvykę

I Šaulių kaimą. Kai kase vandentiekį ir vietiniai vargo vaziuodami per Tairalaukį, dabartiniam gyventojams ir žurnalistams buvo neįdomu. Tai dabar kariaukite dėl šviesoforo, jis tikrai reikalingas . Žmonės grįžta namo ir miesto transportu, o pereiti kelią šioje vietoje labai pavojinga.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS