Pajūris virs tropikais | kl.lt

PAJŪRIS VIRS TROPIKAIS

Šį savaitgalį ir visą kitą savaitę bus labai panašu į tikrą tropinę vasarą – dienomis tvyros karščiai, oras mažai atvės ir naktimis, o savaitės antroje pusėje pratrūks liūtys su žaibais ir perkūnija.

Sinoptikė Teresė Kaunienė patikino, kad šio savaitgalio ir artėjančios savaitės orus lems šiltesnioji rytinė anticiklono dalis, dėl to į kraštą plūstelės tropinė šiluma.

„Rytų vėjas į pajūrį atneš ypač šiltą orą“, – sakė sinoptikė.

Šiandien Klaipėdoje pūs nestiprus rytų, pietryčių vėjas, 4–9 m/s. Lietaus nenumatoma, dieną gali būti debesuota. Temperatūra dieną sušils iki 26–28 laipsnių.

Sekmadienį situacija nesikeis. Išliks toks pat nestiprus rytų, pietryčių vėjas, lietaus nebus nei naktį, nei dieną.

„Naktį oro temperatūra išliks 16–19 laipsnių, nes prieš tai bus šilta diena, o sekmadienio dieną įšils iki 27–28 laipsnių. Pirmadienį naktį ir dieną orai bus panašūs. Tačiau pirmadienį virš Klaipėdos atsidurs vakarinė anticiklono dalis, todėl dieną gali įkaisti ir iki 32 laipsnių“, – tvirtino T.Kaunienė.

Antradienį ir trečiadienį irgi bus taip pat karšta, naktimis be lietaus.

Ketvirtadienio naktį, pasak sinoptikės, antklodžių veikiausiai neprireiks, nes oro temperatūra bus dar šiltesnė – iki 22 laipsnių.

„Ketvirtadienio dieną istorija kartosis, tačiau yra tikimybė, kad sulauksime lietaus su perkūnija. Vėjas išliks toks pats – pietryčių. Perkūnijos metu galimi stipresni gūsiai. Oras vėl įšils iki 28–30 laipsnių“, – pažadėjo sinoptikė.

Penktadienį, liepos 1-ąją, naktis prognozuojama be kritulių, lietaus debesys atsitrauks, vėjas nepastovios krypties, silpnas, temperatūra naktį – apie 20 laipsnių, o dieną vėl tikėtinas lietus su perkūnija popietinėmis valandomis. Perkūnijos metu vėjas gali sustiprėti, bet pavojingų gūsių neprognozuojama. Penktadienio dieną vėl įkais iki 29 laipsnių šilumos.

Taigi, anot T.Kaunienės, pajūryje kitą savaitę laukia karštas etapas, pradžioje – sausas, paskui – su lietumis ir griausmais.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Apsilaižyk pautus,

anonimine beždžione .

Anonimas

Komentatoriai tai jau perkaite matosi

na

gal pagaliau ateis tas atsilimas,galesim dziaugtis prie juros,o gal klimatas pasikeis ir pas mus bus kaip afrikoj visalaik vasara,taip laukiu to atsilimo,net masina pirkau kuri baisiai dumina gal taip prisidesiu prie to atsilimo,ikyrejo tie rudenys ziemos pavasariai,noris kad butu visada vasara ir uz sildyma nereikes moketi ir zieminiu drabuziu nereiks ot bus faina....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS