Manė, kad tai geras darbas
„Šiandien susimokėjome baudą už tai, kad prie konteinerio balandžio 2 d. pastatėme naudotą, bet geros būklės skalbinių dėžę ir joje du kilimėlius, kurie buvo švarūs ir tinkami naudoti“, – skundėsi moteriškė.
Gyventoja tiesiog manė, kad jos daiktai kam nors pravers.
„Kitą dieną pažiūrėjau – kilimėlių nebebuvo. Buvo tik skalbinių dėžė, kurios dar kitą dieną irgi nebebuvo. Kyla klausimas, ar labai nusižengėme prie tokio šiukšlyno pastatę daiktus, tinkamus naudoti? Kyla klausimas, kada bus sutvarkytas šitas šiukšlynas, esantis M. Daujoto mokyklos teritorijoje ir priklausantis aplinkinių namų gyventojams?“ – klausė moteris.
Istorija sulaukė žmonių dėmesio. Jie stebėjosi tokiu moters poelgiu.
„Taip. Labai gerai, kad kažkas pamatė ir rado šiukšlintoją. Negalima mėtyti savo šiukšlių bet kur. Jeigu norite kažkam kažką atiduoti, tam yra begalė kitų būdų. O savo šiukšles privalote tvarkyti“, – pastebėjo vienas gyventojų.
„Facebook“ paskyros „Mūsų Kretinga“ nuotr.
Šiukšlės „puoš“ miestą?
Tačiau atsirado ir kitos nuomonės gynėjų. Viena moteriškė tikino, kad nieko tokio, jog kažkas mieste vienoje ar kitoje vietoje palikinės nebenaudojamus daiktus, esą tai naudinga kitiems, kam reikės, tas ir pasiims.
Kretingos miesto seniūnijos seniūnė Gintarė Liobikienė patikino, kad taip nevalia atsikratyti nebenaudojamais daiktais.
Kodėl reikia galvoti, kad mieste išdėliojus nebenaudojamus daiktus kažkam pasitarnausi?
„Jei tu išmeti tą daiktą, jis tau yra šiukšlė. Kodėl reikia galvoti, kad mieste išdėliojus nebenaudojamus daiktus kažkam pasitarnausi? O kas po to juos rinkti turės?“ – klausė seniūnė.
G. Liobikienė patikino, kad kretingiškiai du kartus per metus gali tvarkingai atsikratyti didžiagabaritėmis atliekomis.
„Yra skelbiami grafikai. Specialiai organizuojami tokie išvežimai. Žmonės vis tiek šiukšlina. Padangas meta bet kur. Buityje susidariusių atliekų galima atsikratyti civilizuotu būdu – tereikia nuvežti į atliekų surinkimo aikštelę. O jei kažkas atneš ir paliks prie konteinerio, tokios šiukšlės pusę metų „puoš“ miestą“, – kalbėjo seniūnė.
Prieš komunalininkams išvežant didžiagabarites atliekas, baldus, namų įrangą ar kitokius dalykus, privalu žinoti, kad tokias atliekas galima palikti nurodytose vietose tik parą prieš išvežimą.
Gintarė Liobikienė. Asmeninio archyvo nuotr.
Šakas veža dukart
Moteriškė džiovyklę ir skalbinių dėžę paliko po skelbimu, kuriame smulkiai išaiškinta, kaip dera atsikratyti atliekomis.
Didžiausias baudą gavusios moters pasipiktinimas yra šakų krūva, prie kurios ji paliko džiovyklę.
Žaliąsias atliekas iš miesto teritorijos viešųjų erdvių komunalininkai Kretingoje išveža du kartus per metus.
„Taip pat patarčiau sekti grafikus. Jei šakas padėsi prieš mėnesį, atrodys kaip šiukšlynas. O žmonės jau tokie – vienas padėjo šakas, o kažkas sunešė ir savo šiukšles“, – stebėjosi G. Liobikienė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)