Problemą išsprendė mokinių sąskaita? | kl.lt

PROBLEMĄ IŠSPRENDĖ MOKINIŲ SĄSKAITA?

Nuo praėjusio rudens, kai Baltijos prospektas nedidele arterija buvo sujungtas su Naikupės gatve, šalia esančios "Gilijos" pradinės mokyklos moksleiviai ir gretimų namų gyventojai nebegali naudotis stadionu. Aikštyne nuolatos tyvuliuoja vanduo, nes į jį tiesiogiai nukreiptas lietaus nuotekų vamzdis.

Stadionas virto pelke

Nuo praėjusio rudens dideliame stadione šalia pradinės mokyklos nebegali sportuoti nei jos moksleiviai, nei aplinkinių namų gyventojai, nes aikštyne beveik neišdžiūva pelkės.

"Dar ne taip seniai vakarais ateidavau pabėgioti į šį stadioną, nes gyvenu netoliese. Tačiau, kai nutiesė tą gatvelę į Baltijos prospektą, sportuoti turiu kitur, nes šitas stadionas virto ežeru. Ypač, kai lyja, pro tą vamzdį, kyšantį iš po kelio ir nukreiptą tiesiai į stadioną, tiesiog šniokščia vanduo", – pasakojo Baltijos prospekto gyventojas.

Dėl nuolatos užtvindomo aikštyno į savivaldybę ne kartą kreipėsi ir "Gilijos" pradinės mokyklos vadovybė.

Pripažino neteisėtą įrengimą

Pastarąjį atsakymą, pasirašytą Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, mokykla gavo beveik prieš tris mėnesius, tačiau situacija stadione nepasikeitė.

Rašte nurodoma, jog gatvelę tiesę rangovai ir savivaldybės atstovai "įvertino situaciją dėl užlieto mokyklos stadiono".

"Apžiūros metu buvo aptiktas vamzdis ties prekybos centru "Grandus". Vamzdis įrengtas po šaligatviu ir jungia važiuojamojo kelio dalį su stadiono prieigomis. Pažymime, kad vamzdis veikiausiai yra įrengtas savavališkai, taip pat jis yra už projekto zonos ribų, todėl darbai, apimantys lietaus nuotekas, šioje vietoje techniniu požiūriu nenagrinėti", – rašoma savivaldybės atstovų parengtame rašte mokyklos vadovams.

Po to dar paminėta, jog vamzdis yra toli nuo stadiono, o "jo diametras nereikšmingai mažas, kad turėtų įtakos stadionui". Tačiau skaitytojo nuotraukoje akivaizdžiai matomi priešingi dalykai.

Kalta pati mokykla?

Galiausiai "pabrėžiama, kad po stadiono danga nėra lietaus nuotekų tinklų – drenažo, todėl jame nuolat susidaro balos". Kitaip tariant, anot savivaldybės valdininkų, mokykla pati kalta, kad stadione tyvuliuoja vanduo.

Vis dėlto savivaldybė pažadėjo kreiptis į bendrovę "Klaipėdos vanduo", kad ji rastų galimybę "ties savavališkai įrengtu vamzdžiu įrengti lietaus surinkimo groteles, jog liūčių metu vanduo nuo gatvės nebebėgtų į stadiono prieigas".

Tačiau, regis, nieko nedomina paties lietaus nuotekų vamzdžio pašalinimas, nepaisant to, kad jis, kaip tikina pati savivaldybė, įrengtas nelegaliai ir dėl to vamzdžio atsiradimo nepatogumų patiria ne tik mokykla, bet ir sportuojantys aplinkinių namų gyventojai.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Ir ne tik tai

Jei vaikas važiuoja autobusu į mokyklą (Gilijos, arba Vydūno), išlipa Baltijos stotelėje, tai iki mokyklos nueiti nėra nei šaligatvių (vaikai eina žolynu palei Lidl parduotuvės automobilių aikštelę), pereiti naująją gatvę (šalia to skęstančio stadiono) taip pat iššūkis - toje vietoje perėjos nėra, o automobiliai gal sustoja praleisti vaikų, o gal ir ne. Nesuprantu, kaip ta erdvė ten buvo planuojama.

Tika

faktas, kaip šitaip vanduo nuvestas į stadiono teritoriją negali būti ir tie kurie darė gatvės rekonstrukcija tai turėjo matyti arba nenorėjo matyti ir specialiai patys įdėjo vamzdį, nes kitokiu atveju būtų vanduo ploves jų gatvės pagrindus, o per garantinį terminą jie atsako už gatvę. Dar klausimas kur žiūrėjo techninė priežiūra priimdama darbus, nes techninė priežiūra turi prisiimti visą kaltę sau, kadangi nematė iš karto ar vėl gi nenorėjo matyti.

zmogelis uzkiskit ta vamzdi ir vamzdes....

u
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS