Ruošiasi ateičiai: uostamiestyje susirūpinta mokytojų rezervu | kl.lt

RUOŠIASI ATEIČIAI: UOSTAMIESTYJE SUSIRŪPINTA MOKYTOJŲ REZERVU

Prieš pat naujųjų mokslo metų pradžią uostamiesčio mokyklose reikėjo 81 bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogo, tačiau problema greitai buvo išspręsta. Dabar vėl prabilta, kaip pritraukti mokytojų, nes netolimoje perspektyvoje jų vėl gali imti trūkti.

Klaipėdos mokyklose dirba 1 670 bendrojo ugdymo mokytojų, o su ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo pedagogais jų skaičius siekia per 3 tūkst.

Dar prieš rugsėjo pradžią stigo gana daug specialistų tiek nuolatiniam, tiek laikinam darbui mokyklose.

Labiausiai trūko matematikos, lietuvių kalbos, informacinių technologijų, pradinių klasių mokytojų.

Dabar pedagogų trūkumo nebėra. Tačiau kai kuriose mokyklose dar reikėtų antraeilininkų, kurie po kelias valandas galėtų dėstyti fiziką ar chemiją.

Klaipėdos universitetas parengė tokį studijų modulį, kai, per metus išklausę kursą ir išlaikę egzaminą, tie žmonės gaus pedagogo cenzą ir galės dirbti mokyklose.

Taip atsitiko todėl, kad uostamiesčio mokyklose nuo rudens liko vos keli pensinio amžiaus mokytojai.

Dauguma garbaus amžiaus Klaipėdos pedagogų pasinaudojo valdžios pasiūlymu gauti kompensacijas už pusę metų ir pasitraukė į užtarnautą poilsį.

71 pensinio amžiaus pedagogas nutraukė darbo sutartį ir nusprendė išeiti į pensiją, iš jų 20 – pradinių klasių, aštuoni – dirbantys pagal priešmokyklinio ugdymo programas, 49 – kitų dalykų pedagogai.

Dėl mokytojų pasitraukimo į užtarnautą poilsį specialistų trūkumo esą nepasijautė – buvo perskirstytas darbo krūvis.

Nors kai kuriose mokyklose dar reikėjo antraeilininkų.

"Esame numatę mokytojų pritraukimo į Klaipėdą programą, vienas punktų – rengti mokytojus Klaipėdos universitete ir Valstybinėje kolegijoje, dar planuojame mokytojų perkvalifikuoti, nes yra nemažai specialistų, baigusių matematiką, fiziką ar chemiją, bet jie neturi mokytojo cenzo. Klaipėdos universitetas parengė tokį studijų modulį, kai, per metus išklausę kursą ir išlaikę egzaminą, tie žmonės gaus pedagogo cenzą ir galės dirbti mokyklose", – paaiškino Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Visų dirbančių mokytojų amžiaus vidurkis Klaipėdos mokyklose yra 51 m.

Daugiausia mokytojų (262, arba 17 proc.) yra 50–54 m. amžiaus, mažiausiai – iki 25 m. (13, arba 0,9 proc.), o 65 m. ir vyresnių pedagogų Klaipėdos mokyklose liko vos keli.

Būtent todėl susirūpinta mokytojų rezervu, nes artimiausiais metais jų gali pritrūkti.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

oi

Šiai dienai reikia keliose mokyklose pradinių kl. mokytojų, reikia matematikos mokytojos. O jeigu suserga kokia pradinių kl. mokytoja, tai patikėkite nėra kas pavaduoja, reikia labai smarkiai paieškoti kas ateis dirbti.

Anonimas

juokinga skaityti, pati esu mokytoja ir jokio darbo mokyklose nėra.

Anonimas

Klaipedai ir butent dabartiniam merijos karteliui su Grubliausku pries aky reiktu susirupinti ateitimi. Nes jaigu artimiausiu laiku cia niekas nesikeis, liks tik uostas ir gamyklos. Nes as cia savo vaiku nenoriu auginti. Kaimas visiskas. Jokios pletros, sus... akropolis ir viskas. Nesusitvarkot su elemntariais dalykais, kaip svara...GEDA

SUSIJUSIOS NAUJIENOS