Per savaitę padvigubėjo ligonių uostamiestyje | kl.lt

PER SAVAITĘ PADVIGUBĖJO LIGONIŲ UOSTAMIESTYJE

Raudonojoje pandemijos zonoje esančiame uostamiestyje sergančiųjų COVID-19 skaičius šalies vidurkį lenkia jau pustrečio karto. Nerimą kelia ir per pastarąją savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dvigubai išaugęs šia liga gydomų pacientų skaičius bei mieste užfiksuoti aštuoni ligos protrūkio židiniai.

Situacija verčia sunerimti

Praėjusią savaitę (liepos 26 d. duomenimis) Klaipėdos universitetinėje ligoninėje iš viso buvo gydomi 42 sergantys COVID-19 pacientai, iš jų 6 – reanimacijos skyriuje, o vakar dienos statistika verčia sunerimti.

Rugpjūčio 2 d. duomenimis, ligoninėje iš viso buvo gydomas jau 81 sergantis COVID-19 pacientas.

70 jų – infekciniame COVID skyriuje, 29-iems skiriama deguonies terapija. Visų pacientų sveikatos būklė patenkinama.

Paskelbus prievolę neskiepytiesiems testuotis, daliai klaipėdiečių šios procedūros tenka laukti po savaitę ir daugiau.

11 pacientų gydoma reanimacijos skyriuje, 6-iems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, 5-iems pacientams – „High flow“ deguonies terapija.

Be to, praeitą savaitę profilaktiškai ištirti 566 ligoninės darbuotojai dėl COVID-19, nustatyti 5 teigiami atvejai.

Vienas gydytojas ir viena slaugytoja dėl infekuotumo laikinai nedirba.

Rodikliai viršija vidurkį

Per savaitę gerokai išaugęs ligoninėje gydomų koronaviruso pacientų skaičius atspindi ir bendrą pandeminę Klaipėdos situaciją, kuri yra raudonojoje zonoje, o sergamumas COVID-19 gerokai viršija šalies vidurkį.

Lyginant sergamumą tarp atskirų teritorijų, dažniausiai naudojamas rodiklis yra naujų susirgimų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų.

Statistikos departamento duomenimis, pagal šį rodiklį, vakarykštis šalies vidurkis yra 123 nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Vakar dienos duomenimis, Klaipėdoje buvo 324 nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų, tad uostamiestyje sergamumas šalies vidurkį viršija daugiau nei pustrečio karto.

Panaši situacija ir daugelyje Klaipėdos apskrities savivaldybių.

Skiepytis – visos sąlygos

Vakar aktyvių ligos protrūkių apskrityje buvo 19, iš jų Klaipėdos mieste – 8, Palangoje – 5.

Klaipėdoje registruotas vienas protrūkis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kiti – viešojo maitinimo įstaigose, gamybos, pramonės įmonėse, valstybės institucijose.

Be to, klaipėdiečiai atsilieka nuo Lietuvos vidurkio pagal vakcinavimą.

Uostamiestyje pasiskiepijo 42 proc. miestiečių (62 638), šalies vidurkis yra 50,6 proc. gyventojų (1 mln. 415 tūkst.).

Paskelbus prievolę neskiepytiesiems testuotis, daliai klaipėdiečių šios procedūros tenka laukti po savaitę ir daugiau, nors testavimo dėl COVID-19 ligos pajėgumai Klaipėdoje ir padidinti, gerokai išaugus šios paslaugos poreikiui.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, miestas jau nebegali skirti daugiau pajėgumų testavimui organizuoti, nes, šiai funkcijai pasitelkus dar daugiau medikų, būtų ypač sudėtinga užtikrinti kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

Tad, pasak mero, skiepas yra geresnis sprendimas nei nuolatiniai testai.

Juolab mieste tam sudarytos visos sąlygos tiek vakcinacijos centre, tiek mobiliajame autobusiuke, tiek vaistinėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

Anonimas

Kiekvieną savaitgali po jūros šventę!!!

Istaiga

Musu istaigoje susirgo 5 vakcinuoti zmones, o kodel cia neparasyta?

Susimastykim kas vyksta

Juo toliau tuo labiau darosi baisu skiepytis ir gailetis pasiskiepijus, nes kuo daugiau skiepijama tuo daugiau susirgusiu ir mirstanciu su irasu mirties liudijime kad mire nuo kazko, bet sirgo ir corona. Zinoms niekada nebus iraso, kad buvo skiepytas ir kiek doziu, kokia vakcina. Darosi baisu, kai tiek daug zmoniu patys to nezinodami tampa uzkrato nesiotojais.Kodel kasdien skelbiant susirgusiu ir mirusiu covid nenurodoma kiek is ju kada nors buvo skiepyti viena karta ir kiek buvo jau gave abi dozes. ir susirgo ar net mire. Kas gali atsakyti, kodel sergant tromboze, esant antikuniu kiekiui 500 ir esi persirges covid, jei nenori prarasti darbo privalai skiepytis. Graudu ir baisu darosi gyventi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS