Seimo rinkimų pradžia: balsuoja ir keistuoliai, politikai prie balsadėžių nesiveržia | kl.lt

SEIMO RINKIMŲ PRADŽIA: BALSUOJA IR KEISTUOLIAI, POLITIKAI PRIE BALSADĖŽIŲ NESIVERŽIA

Pirmąją išankstinių rinkimų dieną Klaipėdoje politikai balsuoti nesiveržė. Kol kas uostamiestyje iš anksto savo valios nepareiškė nei miesto tarybos nariai, nei čia rinkti parlamentarai. Tačiau pilietinę pareigą skuba atlikti kiti rinkėjai, kai kurie jų savo elgesiu vis nustebina rinkimų komisijos narius.

Skuba pareikšti valią

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną Klaipėdoje balsavo 1 070 žmonių ir dar šimtas piliečių Pajūrio rinkimų apygardos skyriuje Nidoje.

Tad iš viso iš keturių Klaipėdos apygardų pirmadienį savo valią pareiškė 1 170 rinkėjų, iš jų – 1 036 klaipėdiečiai ir neringiškiai, likę – iš kitų šalies savivaldybių.

Palyginti su 2016 m. išankstinių rinkimų pirmąja diena, tai beveik 900 žmonių mažiau.

Tačiau prieš ketverius metus išankstinis balsavimas vyko tik dvi dienas, o dabar organizuojamas keturias.

Tikėtina, kad šiemet išankstiniame balsavime pilietinę pareigą atliks daugiau žmonių nei pastaruosiuose Seimo rinkimuose.

Vienas toks vaikščiojo bambėdamas, kad su mumis nebendraus. Ir nors visur yra nuorodos, kur įėjimas, kur išėjimas, jis ėjo prieš eismą ir viskam prieštaravo.

Aktyviausi pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo Pajūrio apygardos rinkėjai, kurių 363 (1,13 proc.) jau pareiškė savo pilietinę valią.

Iš Danės apygardos balsavo 252 (0,78 proc.), iš Baltijos – 242 (0,73 proc.), o iš Marių – 179 (0,54 proc.) rinkėjai.

2016 m. išankstiniuose Seimo rinkimuose pirmąją dieną irgi patys aktyviausi buvo Pajūrio rinkimų apygardos rinkėjai.

Komisijos nariams neliūdna

Pasak Danės rinkimų apygardos pirmininko Adolfo Gritėno, antrąją išankstinių rinkimų dieną rinkėjai buvo aktyvesni, didesni žmonių srautai buvo nuo 11 iki 12 val.

Tačiau esą pirmosiomis dienomis iš anksto balsuoti nepanoro nė vienas žinomas politikas – nei Klaipėdoje rinkti kadenciją baigiantys Seimo nariai, nei miesto tarybos nariai.

Esą galbūt jie tikisi sulaukti daugiau visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio tikrąją rinkimų dieną – spalio 11-ąją, sekmadienį.

Kaip juokavo komisijos nariai, kadangi pilnatis dar nesibaigė, pirmąją dieną atėjo balsuoti keli vadinamieji Mėnulio žmonės.

"Vienas toks vaikščiojo bambėdamas, kad su mumis nebendraus. Ir nors visur yra nuorodos, kur įėjimas, kur išėjimas, jis ėjo prieš eismą ir viskam prieštaravo. Dar vienas atėjo su plakatu ant nugaros, kur buvo užrašyta "Už Girulių miško išsaugojimą". Pasirodė rinkėjas, užsimaskavęs kaip teroristas, tik akys matėsi. Komisijos narė sunkiai prikalbėjo jį parodyti veidą, kad palygintų su atvaizdu nuotraukoje jo pateiktame dokumente. Tiesą sakant, mums tikrai nenuobodu", – sakė A. Gritėnas.

Rinkėjų sumažėjo

Likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino galutinį Seimo rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą.

Šių metų Seimo rinkimuose balsavimo teisę turi 2 449 683 Lietuvos piliečiai.

Palyginti su 2016 m. rinkimais, šis skaičius sumažėjo beveik 55 tūkst.

Per ketverius metus daugiausia rinkėjų Klaipėdoje neteko Pajūrio rinkimų apygarda – net 4 567, šiuose rinkimuose teisę balsuoti Pajūrio apygardoje turi 32 141 rinkėjas.

Nuo 2016-ųjų rinkėjų sumažėjo (3 408) ir Danės rinkimų apygardoje.

Čia prieš ketverius metus teisę balsuoti turėjo 35 545 žmonės, dabar – 32 137.

"Nukraujavo" ir Marių rinkimų apygarda, kuri per ketverius metus neteko 2 181 rinkėjo.

Šiuose rinkimuose balsuoti Marių apygardoje teisę turi 33 030 klaipėdiečių.

Klaipėdoje išankstiniai rinkimai vyks iki ketvirtadienio, spalio 8 d.

Dėl nepasibaigusios koronaviruso pandemijos, rinkimai šįkart organizuojami ne savivaldybės pastate Liepų gatvėje, kaip įprastai, bet Žvejų rūmuose. Balsuoti galima nuo 7 iki 20 val.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Chi

Yra tikra balsavimo diena- tai sekmadienis ir nėra ko išsidirbinėti skaičiuojant, kiek ateina ir kas ateina balsuoti. Patys žurnalistai iš nieko pučiat burbulus ir kiršinate liaudį. Taškas.

Loni

Sutinku, tikrai nėra už ką balsuoti. Gal balsuoti už tuos, kurie prie lovio nėr buvę, tegul paėda, gal nepasprings? Tegul ,,uždirba,, milijonus iš mūsų mokėtojų kišenių. Pažadų šutvė....

Ner

Už ka balsuoti, jie jau viska pasake,padarė ir parodė, o kad mums visiems piz..c tai seniai buvo aišku
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS