Šiandien – dienraščio „Klaipėda“ sukaktis | kl.lt

ŠIANDIEN – DIENRAŠČIO "KLAIPĖDA" SUKAKTIS

Vienas seniausių uostamiesčio dienraščių "Klaipėda" šiandien mini leidinio gimtadienį. Pokariniame mieste laikraštis pradėtas spausdinti 1945-ųjų lapkričio 7 d. Tad nuo pirmojo dienraščio numerio šiandien sukanka lygiai 73-eji.

1945 m. lapkričio 7 d. karo nuniokotoje Klaipėdoje laikraštis pavadinimu "Советская Клайпеда" ("Tarybinė Klaipėda") pradėtas leisti neatsitiktinai – pirmojo jo numerio data sutapo su svarbiausia sovietine švente – Spalio revoliucijos metinėmis.

Tų metų leidinio misija ir buvo skleisti "gerąją" tarybinio gyvenimo naujieną. Būtent todėl pirmuosius penkerius metus dienraštis buvo leidžiamas tik rusų kalba, nuo 1950-ųjų jis pasirodydavo jau ir lietuvių kalba.

Kilus Atgimimo bangai, 1990 m. sausio 3 d., iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo likus daugiau nei dviem mėnesiams, laikraštis atsikratė tarybinio šleifo ir išėjo jau "Klaipėdos" pavadinimu.

Ne veltui prieš trejetą metų, minint dienraščio 70-ąjį jubiliejų, kreipdamasi į dienraščio redakciją, visus skaitytojus ir klaipėdiečius, Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo: "Jūsų laikraščio istorijoje atsispindi dalis Lietuvos istorijos – sudėtingas metas nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki pat nepriklausomos valstybės atkūrimo, kai laikraščio pavadinime liko tik vienas žodis – "Klaipėda". Jis geriausiai atskleidžia jūsų leidinio esmę."

Laikraščio sukaktis rodo, kad visus tuos dešimtmečius "Klaipėda" buvo ir yra reikalinga savo auditorijai – daugiatautei ir daugiakalbei miesto bendruomenei, į kurios širdį sugebėjo rasti kelią.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Štai

Spalio ketvirtą minime Memeler Dampfboot 170-metų leidimo jubiliejų. Atminimo lenta primins apie tai ant senojo redakcijos pastato. Valio draugai !

Anonimas

Už vairo Valerijus Rajevskis.....

Zelemunčikas

Tegyvuoja tarybinis organas.Ura.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS