Situacija Klaipėdos ugdymo įstaigose – vis grėsmingesnė: susirgimų skaičiai sparčiai auga | kl.lt

SITUACIJA KLAIPĖDOS UGDYMO ĮSTAIGOSE – VIS GRĖSMINGESNĖ: SUSIRGIMŲ SKAIČIAI SPARČIAI AUGA

Situacija Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir mokyklose – vis grėsmingesnė. Dėl COVID-19 namuose izoliuojasi vis daugiau vaikų.

Atsisako testuotis

Pasak Klaipėdos sveikatos biuro vadovės Jūratės Grubliauskienės, skaičiai – keliantys nerimą.

"Ikimokyklinio ugdymo įstaigose serga 18 pedagogų, 23 kiti darbuotojai, 46 vaikai. Po kontakto su sergančiuoju kas dvi dienas testuojasi 60 darbuotojų. Mokyklose praėjusią savaitę buvo atlikta 18 232 COVID-19 testai. Gauta 320 teigiamų atsakymų, iš kurių 168 buvo patikslinti atliekant PGR testą mobiliajame punkte. 156 buvo teigiami. Serga 35 pedagogai, 10 kitų darbuotojų, 463 mokiniai. Po kontakto su sergančiuoju kas dvi dienas testuojasi 198 klasės iš 39 skirtingų mokyklų. 103 mokiniai yra saviizoliacijoje, nes nesutiko testuotis kas dvi dienas. Po kontakto su sergančiuoju testuojasi 194 darbuotojai", – teigė J.Grubliauskienė.

Mokymosi būdas nesikeis

Nuotolinis mokymas visoms mokykloms nereikalingas, kol situaciją pavyksta kontroliuoti lokaliai, priimant atskirus sprendimus atskirose mokyklose.

Pirmadienio duomenimis, nuotoliniame mokyme nuo sausio 25 iki sausio 31 d. yra Vitės progimnazijos 5–8 klasių mokiniai, Martyno Mažvydo progimnazijos 5–8 klasių mokiniai ir "Verdenės" progimnazijos 5–8 klasių moksleiviai.

Pavienės klasės iš "Versmės" progimnazijos ir Baltijos gimnazijos taip pat mokosi nuotoliniu būdu.

Susirgimų skaičius labiausiai auga Baltijos gimnazijoje, Klaipėdos licėjuje, Simono Dacho progimnazijoje ir Vytauto Didžiojo gimnazijoje.

"Nuotolinis mokymas visoms mokykloms nereikalingas, kol situaciją pavyksta kontroliuoti lokaliai, priimant atskirus sprendimus atskirose mokyklose", – minėjo pašnekovė.

Sausio 25-ąją COVID-19 situaciją uostamiesčio ugdymo įstaigose nuotoliniu būdu aptarė miesto meras Vytautas Grubliauskas ir mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis. Patvirtina, kad mokymosi būdas nesikeis, į nuotolinį mokymą išeis ne visos klasės.

Arvydas Cesiulis: visų mokyklų išėjimas į nuotolinį ugdymą, ko gero, būtų pats blogiausias dalykas.

Visų mokyklų išėjimas į nuotolinį ugdymą, ko gero, būtų pats blogiausias dalykas, nes jau turime patirties iš praėjusių metų.

"Gavome informacijos iš ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir mokyklų, kiek yra sergančių, kiek išeinančių į izoliaciją, kiek yra pavienių klasių, kuriose nustatyti sirgimai. Mokymasis vyksta taip, kaip ir vyko. Visų mokyklų išėjimas į nuotolinį ugdymą, ko gero, būtų pats blogiausias dalykas, nes jau turime patirties iš praėjusių metų. Šiandien tokios mokyklos, kuri būtų nuo pirmos iki paskutinės klasės išėjusi į nuotolinį ugdymą, neturime, bet klasių, kurios keičiasi, rotuojasi, yra nemažai. Sutarėme kiekvieną antradienį rengti analogiškus susitikimus, nepriklausomai nuo to, ar situacija blogėtų ar gerėtų, kad miesto vadovybė turėtų ranką padėjus ant pulso ir matytų, kuo gyvena mūsų švietimo sistema", – sakė A.Cesiulis.

Neliks vakcinacijos centro

Norintiems pasiskiepyti ir paskiepyti savo vaikus teks registruotis nebe vakcinacijos centre.

Nuo vasario 1-osios Klaipėdos vakcinacijos centras, esantis Paryžiaus Komunos g. 16 A, nutrauks savo veiklą.

Pasikeis: jau kitą savaitę vakcinacijos centras užvers duris. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Tačiau vakcinavimo vietų tinklas Klaipėdoje išliks platus.

Vakcinuojama bus 23 pirminės sveikatos priežiūros centruose, taip pat "Akropolio" vaistinėje ir Nacionalinio kraujo centro pastate Naikupės gatvėje.

Ten gyvos eilės principu be išankstinės registracijos bus galima vakcinuotis antradieniais ir trečiadieniais.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Ernestas.

Meluoja. Lietuvos Respublikos karo kurstymas, propoganda. Lietuvos respublikos Kauno teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys.

Studentė

Didžiausia netvarka yra LMTA Klaipėdos fakultete, studentai, dėstytojai į paskaitas, egzaminus be kaukių..

S.S.S.

ir kas iš to kad parneš? jeigu esate pasiskiepijęs jūs neturi to bijoti, nes tada dėl ko skiepijotės. Mūsų šeima taip pat užsikrėtė nuo vaiko, prasirgome visi rudenį. Sirgome ir prasirgome. Beje vaikų mokykloje prasirgę beveik visi jau ir sėkmingai keliauja į mokyklą. Visoje mokykloje apart slogos, kvapų bei skonio praradimo tik vienas kitas turėjo kosulį. Dabar kiek kontaktavome su sergančiaisiais nei vienas neužsikrečia. Iš Omikrono aplamai juokiasi kas serga., nes sako ankščiau tai vadindavome sloga, peršalimu, dabar Omikronu. Tai nesuprantama ko tada bijoti. Skiepyti turi nieko nebijoti, neskiepyti nebijo, o vaikai praserga praktiškai nepajutę.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS