Šviesų festivalis pasiekė rekordą? | kl.lt

ŠVIESŲ FESTIVALIS PASIEKĖ REKORDĄ?

Penktasis Šviesų festivalis sulaukė didelio pasisekimo. Tūkstančiai žmonių užplūdo Klaipėdos senamiestį ir miesto centrą, kur buvo įrengtos instaliacijos. Itin džiugino jaunųjų uostamiesčio kūrėjų sumanymai M.Mažvydo alėjoje ir lig šiol nematyti šviečiantys "ateiviai", vaikštinėję miesto gatvėse.

Žmonės pasiilgo švenčių

Nepaisant skeptikų požiūrio, penktojo Šviesų festivalio renginiai sulaukė neįtikėtino pasisekimo.

Teigiama, kad žmonių, norėjusių pasigrožėti instaliacijomis, buvo dar daugiau nei pernai, kai pirmąkart buvo įrengti šviečiantys "Šimtmečio vartai".

Senamiesčio kavinių darbuotojai tikino, jog savaitgalį klientų sulaukė daugiau nei per Naujųjų metų sutikimą.

Penktą kartą su šūkiu "Ryškiausias Lietuvoje" Klaipėdos šviesų festivalis startavo su daugiau nei 30 šviesos ir garso instaliacijų ir keturis žiemos vakarus klaipėdiečius bei miesto svečius kvietė mėgautis išskirtiniais reginiais.

Pagrindinį festivalio projektą "Širdis" pristatė italų kompanija "MarianoLight", pernai festivalio žiūrovus sužavėjusi įspūdingu, Baltijos šalyse dar nematytu "Šimtmečio vartų" projektu.

Klaipėdos šviesų festivalis buvo dedikuotas Lietuvos Nepriklausomybės dienai ir Valentino dienai, todėl ir širdies, kaip meilės artimui ir tėvynei, simbolis pasirinktas neatsitiktinai.

Ažūrinių nėrinių žaismas, iškilęs virš aukščiausių senamiesčio pastatų, stebino daugiau nei 120 tūkst. įvairiaspalvių švieselių karoliais ir Turgaus gatvę pavertė romantišku, širdžių gaubiamu bulvaru – tuneliu.

Džiugino privati iniciatyva

Šviesų festivalio erdves pagyvino ir bendruomenės atstovės Jovitos Navickaitės-Petrikienės, kuri vasarą Teatro aikštėje inicijavo "Mėlynąją vakarienę", sumanymas.

"Pagalvojome, kad nereikėtų apsiriboti viena vasaros diena, o tą šventę galima kurti ir ištisus metus. Taip prisidėjome prie Šviesų festivalio programos. Šituos robotus sukūrė klaipėdiečiai, LED šviečiančių kostiumų dizaineriai "Plius 3". Mes jiems pasiūlėme bendradarbiauti. Ir štai turime rezultatą", – džiaugėsi J.Navickaitė-Petrikienė.

Anot idėjos iniciatorės, miestiečiai ir svečiai stulbinančiai reagavo į tarp jų vaikštinėjančius robotus.

Šie personažai šviečiančiais kostiumais, primenantys superherojus, buvo įdomūs įvairaus amžiaus žmonėms.

"Norėjome interaktyvaus bendravimo su publika. Kavinėje "Kavos architektai" padengėme stalą mėlynai, o mūsų herojai šviečiančiais kostiumais su praeiviais bendravo pro stiklą. Žmonės tiesė rankas, vaikai lietė stiklą. Turbūt esame taip kompiuterizuoti, kad net kavinės vitrina mums tapo panaši į ekraną", – įspūdžiais dalijosi pašnekovė.

Idėjos nekainavo tūkstančių

Ne menkesnis įspūdis buvo, kai šie robotai išėjo į gatvę. Juos iš paskos sekė būriai žmonių, kartu fotografavosi.

"Mūsų "robotais" tapo pirmakursiai studentai Paulius ir Luka, jie pradžioje dar baiminosi improvizuoti. Juk reikėjo "prisijaukinti" kostiumą, nes šie apdarai gana sudėtingos konstrukcijos ir judėti, juos dėvint, nėra taip paprasta", – pasakojo J.Navickaitė-Petrikienė.

Ne ką mažiau įspūdingos, nei gyvieji "šviesuliai", buvo ir E.Balsio menų gimnazijos moksleivių instaliacijos M.Mažvydo aikštėje, kur vietą prie šachmatų staliuko užėmė susimąstę "šachmatininkai", pagaminti iš maistinės polietileno plėvelės, ir keli žaismingi buriuotojai ant reklaminio laivelio konstrukcijos.

Šie pavyzdžiai parodė, jog geros idėjos kartais nekainuoja šimtų tūkstančių, tereikia rasti bendraminčių.

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

S

Liuks. Puiki švente. Daugiau tokių. Klaipėdai labai truksta tokiu renginių

AK

Šiek tiek pabira ir banaloka - medūzos vienos pačios sau ganėtinai kukliai, greta buvę lazeriai iš 2 pagaliukų ir skrituliuko piešinių taipogi kukloka. Jei jau rodoma, tai kad būtų ką žiūrėti. Bet iš esmės kryptis ir įdirbis kabinantys. Kai apmažėjo prekybos šurmulio, tada pavyko atidžiau įsižiūrėti į stebinančius atspindžius vandenyje, į ilgo išlaikymo fotografijos žaidimą. Užskaitau. Daug priklauso nuo paties žiūrovo!

Cha

Atliekų festivalis atliekoms... Made in China.. :D Buduliams gerai!... :D
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS