Užfiksavo retą reiškinį: gyventojams – nuostaba dėl dviejų viesulų | kl.lt

UŽFIKSAVO RETĄ REIŠKINĮ: GYVENTOJAMS – NUOSTABA DĖL DVIEJŲ VIESULŲ

Retą reiškinį užfiksavę gyventojai stebėjosi audros padariniais – vienu metu virš galvų kybojo net du viesulai. Tokius vaizdus žmonės fiksavo antradienį, tačiau sinoptikai perspėja, kad Žemaitijoje ir šiandieną bus tokios oro sąlygos, dėl kurių taip pat gali formuotis panašūs reiškiniai.

Socialinio tinklo paskyroje „Orų entuziastai“ du viesulus, praslinkusius virš Šilalės rajono, žmonės fiksavo iš skirtingų vietų – Payžnio ir Nevočių kaimų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Alva Nagelytė tikino, kad Šilalės rajone slinkusi oro masė galėjo sudaryti sąlygas viesulams formuotis.

„Viesulams tuo metu buvo labai palankios sąlygos. Ties ta vieta susikirto skirtingų krypčių vėjai. Nuo Šilutės pusės judėjo vakarų vėjai, o nuo Raseinių slinko rytų krypčių vėjai. Pažeme buvo karšta, oras buvo įkaitęs. Šiltas oras kilo į viršų, o viršuje buvo šaltesnio oro masė. Piltuvo formą mes pamatome tik tada, kai jau kondensuojasi lašai“, – aiškino specialistė.

Ketvirtadienį panašios oro masės slinks per Žemaitiją ir vidurio Lietuvą.

„Ryto valandomis palyti turėtų pajūryje ir Klaipėdoje. Uostamiestyje turėtų būti kiek vėsiau, oras sušils iki 25–26 laipsnių šilumos. O Žemaitijoje ir vidurio Lietuvoje turėtų būti karšta, oras kais iki 30–32 laipsnių. Ten ir reikėtų kelti akis į dangų. Bus palankios sąlygoms viesulams. Atkeliaujantis karštas oras taip pat turi garų, o, kondensuojantis vandens garams, jie išskiria dar didesnę šilumą. Dėl to oro masės gali kilti aukštyn“, – paaiškino specialistė.

GALERIJA

  • Užfiksavo retą reiškinį: gyventojams – nuostaba dėl dviejų viesulų
  • Užfiksavo retą reiškinį: gyventojams – nuostaba dėl dviejų viesulų
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Orų entuziastai“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS