Vaikai ir išsiskyrę tėvai: kaip bendrauti? | kl.lt

VAIKAI IR IŠSISKYRĘ TĖVAI: KAIP BENDRAUTI?

Naujausi karantino apribojimai sukėlė sumaišties ne tik dėl pačių taisyklių, bet ir terminų. Teisingumo ministerija išleido šeimos santykius apibrėžiančių sąvokų paaiškinimą. Pabrėžiama, kad su naujais iššūkiais susiduria ir šeimos su išsiskyrusiais tėvais. Skelbiama, kad Vyriausybės nutarimas nedraudžia vaikams gyvai susitikti su abiem tėvais, net jei jie ir negyvena kartu.

Daugiausia klausimų visuomenėje sukėlė šeimos ir namų ūkio sąvokos.

Pagal Civilinį kodeksą, santuoką nutraukę ir kartu negyvenantys buvę sutuoktiniai nėra laikomi vienu namų ūkiu.

Šeimos nariais yra laikomi santuoką arba partnerystę registravę asmenys, jų vaikai arba įvaikiai, taip pat sutuoktinio arba partnerio nepilnamečiai vaikai, tėvai arba įtėviai bei globėjai.

Karantinas gali būti labai sudėtingas šeimoms, kurių nariai dėl viruso plitimo laikinai nebegalės susitikti.

Visuomenėje kilo klausimų ir dėl to, kaip vaikams teks bendrauti su savo tėvais, jei šie yra išsiskyrę ir nebegyvena kartu.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai praneša, kad draudimas gyvai bendrauti ir susitikti su vaiku negalioja išsiskyrusiems tėvams. Tai reiškia, kad vaikai ir toliau galės gyvai susitikti su atskirai gyvenančiais tėvais.

"Bendrauti su abiem tėvais, būti auklėjamam abiejų tėvų ir palaikyti ryšį, jaustis mylimam ir reikalingam abiem tėvams yra prigimtinė vaiko teisė. Karantinas negali būti priežastimi šios teisės nepaisyti", – pranešime spaudai tikino Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Net jei vienas tėvų gyvena atskirai nuo vaiko, jie yra šeima. Tėvams išsiskyrus, vaikai vis dar yra abiejų tėvų šeimos nariai.

Vienam tėvų prireikus vykti į kitą savivaldybę vaiko lankymo tikslais, tai būtų leidžiama. Vaiko lankymas yra laikomas objektyvia priežastimi.

Tėvai skatinami šiuo sunkiu laikotarpiu ieškoti sprendimų, kurie būtų geriausi jų vaikui atsižvelgiant į saugumo priemones.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ALGIS

Pasiklauskite R A Š E I V Ų .

pensininkė

kokia nesąmonė vaikai su išsiskyrusiais tėvais gyvenančius skyrium gali bendrauti taigi tokių puse Lietuvos jei karantinas tai jokių išimčių ir taškas karantinas ne amžinas susitiks po karantino su tokia tvarka be sąmoningumo nieko nepasieksime valdančiosios tik kritikavo buvusią valdžią o dabar patys daro lepsusus

SUSIJUSIOS NAUJIENOS