Dėl reputacijos – į teismą | kl.lt

DĖL REPUTACIJOS – Į TEISMĄ

Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimo istorija užminė mįslių. Pats uosto vadovas aiškina per du savo karjeros dešimtmečius negavęs jokių pastabų. Ir aiškių priežasčių, dėl ko buvo atleistas, A.Vaitkus tikino neišgirdęs nei iš premjero Sauliaus Skvernelio, nei iš susisiekimo ministro Roko Masiulio, nei iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio.

Premija ir atleidimas

A.Vaitkus prisipažino, jog pirmadienį, keliolika minučių po 16 val., jis sulaukė skambučio iš susisiekimo ministro R.Masiulio, kuris pranešė uosto vadovui apie atleidimą.

Pats A.Vaitkus įvardija, jog jo karjeros baigtis valstybės valdomoje įmonėje veikiausiai yra politinis sprendimas.

"Pranešė apie atleidimą. Tačiau įdomu tai, jog prieš tai buvo pranešta apie premijavimą", – stebėjosi A.Vaitkus.

Vyras tikino, jog aiškių ir tiksliai suformuluotų atleidimo priežasčių jis neišgirdo.

"Tik pamąstymus ar kažkieno nuomonę apie galimus interesų konfliktus", – pastebėjo A.Vaitkus.

Uosto vadovo kėdė susiūbavo po jo apsisprendimo kandidatuoti į Klaipėdos tarybą ir miesto mero postą.

A.Vaitkus aiškino, jog jis, kaip ir kiekvienas kitas pilietis, turi konstitucinę teisę dalyvauti vietos savivaldoje.

Tačiau atgarsio sulaukė faktai, jog A.Vaitkų rinkimų kampanijos metu finansiškai rėmė kai kurios įmonės, su kuriomis Uosto direkcija turi glaudžių ryšių.

"Uostas yra didžiausia įmonė Lietuvoje, kuri tiesiogiai dirba su verslu. Kitoks santykis yra neįmanomas, nes verslas ir valstybė kuria kartu naudą Lietuvos valstybei", – patikino A.Vaitkus.

Lėmė prezidentūros nuomonė?

Tačiau R.Masiulis anksčiau buvo pareiškęs, jog  pradeda platų tyrimą dėl A.Vaitkaus ir jo pavaldinių galimo interesų konflikto.

Ministras dėl to kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, Valdymo koordinavimo centrą prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, taip pat uosto valdybą ir paprašė skubiai pateikti atsakymus.

Antradienį ministras viešai aiškino, jog pretenzijų A.Vaitkui dėl darbo iš tiesų neturi.

Klausimų R.Masiuliui kilo dėl uosto vadovo ateities ir jo tolesnių sprendimų, kurie galėtų būti priimami.

Pats A.Vaitkus pripažįsta, jog spaudoje keliamos versijos, kad jo atleidimo istorija galėjo būti režisuota prezidentūroje, turi savų pagrindimų.

Klaipėdos uosto valdybai vadovauja buvęs Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Nerijus Udrėnas, kuris viešai abejoja A.Vaitkaus planais suderinti darbą Uosto direkcijoje ir Klaipėdos taryboje.

"Tiesiogiai, kaip vadovas, gali nusišalinti nuo tam tikrų klausimų sprendimo, bet tada klausimas yra, kam galima pavesti šiuos klausimus spręsti. Tačiau dar lieka netiesioginiai klausimai, kurie taip pat labai svarbūs strateginei įmonei: bendrieji įmonės strateginiai planai, derybos dėl bendrųjų principų tarp uosto ir krovos kompanijų. Išlieka abejonės, ar įmanoma taip nusišalinti nuo netiesioginių sprendimų priėmimo", – antradienį situaciją naujienų agentūrai Elta komentavo N.Udrėnas.

Ruošiasi bylinėtis

A.Vaitkus ir po atleidimo nežada atsisakyti miesto tarybos nario mandato. Jis įtaria, jog jo karjeros baigtis buvo nulemta už uždarų durų.

"Praėjusį penktadienį vyko uosto valdybos posėdis. Pradėjus svarstyti mano klausimą, buvau išprašytas iš posėdžių salės. Svarstymas vyko nei man girdint, nei matant. Man tai sukėlė nuostabą. Aš neturiu ką slėpti. Nežinau, ką slepia valdybos nariai, kurie mane išprašė. Taigi, nežinau, kokiais motyvais remiantis buvau atleistas", – tikino A.Vaitkus.

Laikinai uostui vadovaus uosto infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Pats A.Vaitkus tikino jau sulaukęs įvairių darbo pasiūlymų, tačiau detaliau tolesnės karjeros vingių nekomentuoja.

A.Vaitkus patvirtino, jog dėl atleidimo ruošiasi kreiptis į teismą.

"Reputacija svarbesnė už pinigus. Atleidimui turėtų būti pagrindas, o aš šiame įsakyme neatradau pagrindimo", – pridūrė A.Vaitkus.

Rašyti komentarą
Komentarai (33)

Keista

Radote apie ka rasiti?

benderas

kažkiek tiesos tame ką sako masiulis gal ir yra, o bet tačiau yra ir kita medalio pusė, vaitkus švarus nesusitepęs pukus vadovas, kokių tikrai nesimėto mūsų krašte. vistiek buvo galima sugalvoti kažkokią išeitį iš tos susidariiusios situacijos. bet matyt masiulis buvo stipriai paspaustas tulpės ir broilerio ir tiek žinių. šiaip tai laukiu rinkimų, bet kartu ir bijau, kad žmonės tulpės įpėdinių ton kėdėn nepasodintų.

mano galva vyksta klaiki veidmainystė

Jokio jaudulio ar abejonių dėl kontrolės ? Veidmainiai ? Ar aiškus susidorojimas su Vaitkumi , nes rėmė „ ne tie „ išrinkti ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS