Dalis iš pusšimčio pas kretingiškę rastų kačių perduota prieglaudoms | kl.lt

DALIS IŠ PUSŠIMČIO PAS KRETINGIŠKĘ RASTŲ KAČIŲ PERDUOTA PRIEGLAUDOMS

Veterinarijos tarnyba iš blogomis sąlygomis 48 kates laikiusios kretingiškės dalį gyvūnų perdavė prieglaudoms ir skyrė piniginę nuobaudą.

Kaip BNS informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Kretingos skyriaus inspektoriai, gavę pranešimą apie Kretingoje, įtariama, blogomis sąlygomis laikomas kates, atliko patikrinimą ir nustatė, jog gyvenamajame name laikomos 48 katės – 35 suaugusios ir 13 jauniklių.

„Laikomi gyvūnai galėjo nevaržomai daugintis, todėl ir atsirado toks jų kiekis“, – informavo VMVT.

Nustatyta, kad gyvūnai nevakcinuoti, nepakankamai pašerti, nes dėl per didelio gyvūnų kiekio tarp jų atsirado konkurencija.

„Gyvūnų laikytojas geranoriškai sutiko perduoti kates gyvūnų globos įstaigai, tačiau tokį gyvūnų kiekį priimti vienai įstaigai sudėtinga. Šiuo metu apie pusę gyvūnų jau yra išvežta į prieglaudas – „Nuarą“, „Gyvūnų užuovėją“, bendradarbiaujama ir su kitomis prieglaudomis, kurios taip pat ruošia naujas vietas gyvūnams“, – pranešė VMVT.

Pasak tarnybos, už gyvūnų nepriežiūrą savininkei skirta bauda.

Pasak Kretingos savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto, šis „netikėtas radinys“ Kretingoje iš išorės labai gražiame name nustebino administraciją, jai teko spręsti netikėtą situaciją ieškant vietų prieglaudose.

Šiuo metu pas savininkę likusi nedidelė dalis kačių bus sterilizuotos.

„Pasiūlėme kastravimo ir sterilizavimo paslaugą pagal projektą „Pagauk, sterilizuok ir paleisk“. Einama teigiama linkme. Jei problema nebus sprendžiama, paimsime ir likusias kates“, – sakė vadovas.

Pasak E. Viskonto, į prieglaudas išvežti gyvūnai savininkei nebus grąžinti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS