Papiktino vairavimo instruktoriaus elgesys: automobilį paliko ant pėsčiųjų tako | kl.lt

PAPIKTINO VAIRAVIMO INSTRUKTORIAUS ELGESYS: AUTOMOBILĮ PALIKO ANT PĖSČIŲJŲ TAKO

Vairavimo mokyklų instruktoriai privalo labiau nei kuris kitas vairuotojas paisyti Kelių eismo taisyklių. Bet koks jų nusižengimas yra mokymo klaida, galinti atsiliepti mokiniui ateityje. Išgirdęs pastabą dėl nusižengimo instruktorius leptelėjo frazę, kurią dažniausiai taria pirmokai.

Mokomoji – ant šaligatvio

Pirmadienį, šiek tiek po 13 valandos, klaipėdietis ėjo į prekybos centrą BIG pro įėjimą tarp pirmojo ir antrojo pastatų.

Vyras prisipažino net sutrikęs, kai pamatė ant pėsčiųjų tako stovintį mokomąjį automobilį.

Būtent tuo metu mokomosios mašinos link ėjo instruktorius ir jo jauna mokinė.

Praeivis ėmė gėdinti mokytoją dėl netinkamoje vietoje palikto automobilio, bet dar labiau nustebo, kai išgirdo instruktoriaus žodžius.

"Čia visi taip stato mašinas", – mestelėjo mokytojas.

Toks atsakas buvo panašus į mokinio pasiaiškinimą papriekaištavus, kad šis pabėgo iš pamokų. Esą visi bėgo ir aš pabėgau.

Nusižengimą užfiksavęs klaipėdietis svarstė, kaip toks mokytojas išmokys jauną vairuotoją laikytis taisyklių, jei jis pats jų nesilaiko ir dar mokinei girdint pateisina neleistiną savo elgesį?

Kiek gauname pranešimų paštu, paprastai visus nusižengusiuosius nubaudžiame. Todėl sakau atvirai – tokia pagalba yra labai veiksminga.

Instruktorius nesumelavo, dar įžūliau savo automobilį paliko visureigio "Volkswagen" ir "Opel" vairuotojai.

Žadėjo pavaldinį bausti

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika tikino, kad nuotraukoje užfiksuoti trys neleistinai pastatyti automobiliai. Ypač piktinantis vairavimo mokyklos mašinos vairuotojo poelgis.

Mindaugas Džermeika / Redakcijos archyvo nuotr.

"Šiuo atveju norėtume detalesnės nuotraukos, kad būtų galima įvertinti gatvės ir šaligatvio ženklinimą. Jeigu ten yra pėsčiųjų zona, mes 100 procentų patikiname, kad ten automobilių statyti negalima. Tokioje situacijoje taikytume nuobaudą ir patrauktume atsakomybėn vairuotojus", – patikino pareigūnas.

Vairavimo mokyklos, esančios Taikos pr. 139, vadovas Gediminas Savickas, pats dar neseniai dirbęs policijoje, patikino būtinai išsiaiškinsiąs, kuris instruktorius taip pasielgė ir pažadėjo jį griežtai nubausti.

Vadovas teigė, kad toks darbuotojas griauna vairavimo mokyklos prestižą ir diskredituoja jos gerą vardą.

Ragina nepraeiti pro šalį

Pareigūnai ragina žmones apie panašius pažeidimus pranešti per portalą ePolicija.lt arba elektroniniu paštu mindaugas.dzermeika@policija.lt.

Pranešimą surašantiems žmonėms patariama nufotografuoti pažeidėjo automobilį keliais rakursais, iš visų pusių, kad būtų geriau matoma aplinka, pageidautina nurodyti savo vardą ir pavardę bei kontaktus.

Derėtų parašyti ir tikslią įvykio vietą bei laiką. Pranešėjo duomenų reikia kai kurioms aplinkybėms patikslinti.

Neretai pažeidėjas ima gintis ir pateikia savo įvykių versiją, todėl pareigūnams labai svarbu turėti galimybę gauti liudijimą apie nurodytas aplinkybes, kad kaltininkas būtų nubaustas.

Jeigu lieka abejonių dėl kaltės, jos vertinamos baudžiamo asmens naudai.

O išsisukęs nuo bausmės pažeidėjas jaučiasi vis labiau nebaudžiamas, darosi dar drąsesnis.

"Kiek gauname pranešimų paštu, paprastai visus nusižengusiuosius nubaudžiame. Todėl sakau atvirai – tokia pagalba yra labai veiksminga. Kiekvienoje aikštelėje pastatyti po pareigūną neturime pajėgų, todėl daugelyje vietų atsiranda stebėjimo kameros. Policininkai, stebėdami jų fiksuojamą vaizdą, baudžia pažeidėjus. Lietuvos kelių policijos tarnyba sukūrė praktiką leisti žmonėms būti pilietiškiems, fiksuoti pažeidimus vaizdo registratoriais, išmaniaisiais telefonais ir šiuos įrašus pateikti policijai", – patikino M.Džermeika.

Kartais policininkai kartu su savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojais pasižvalgo po prekybos centrų aikšteles, kur leidžiama laikyti automobilį porą valandų.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

A. V

Klaipėdoj jau normalus tas dalykas, daėjo iki to kad sunkvežimiai, autobusiukai važinėja šaligatviais. Todėl kad pas mus neįgali policija.

Petras

NESISEKA MOTUZAI IR DZERMEIKAI. LAIKAS LAUK. OGALI NUTIKTI KAIP KAUNE. NEDUOK DIEVE APSAUGOK.

cha cha cha

už to automobilio vairo buvo Gediminas Savickas, tad dabar Gediminas Savickas atseit aiškinsis kas buvo už vairo ar ieškos atpirkimo ožio...Jis buvo pareigūnas, dirbo policijoje, bet dirbo tik savo naudai ir iš tokio nieko gero nelauk.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS