Buvęs „Dzūkijos vandenų“ vadovas ir jį papirkęs rangovas teisme pripažino kaltę | kl.lt

BUVĘS „DZŪKIJOS VANDENŲ“ VADOVAS IR JĮ PAPIRKĘS RANGOVAS TEISME PRIPAŽINO KALTĘ

Kauno apygardos teismas pirmadienį atvertė bylą, kurioje buvęs „Dzūkijos vandenų“ direktorius Rolandas Žakas kaltinamas kyšininkavimu, o bendrovės „Inti“ vadovas Eduardas Černulis – jo papirkimu.

Abu jie teismui nurodė visiškai pripažįstantys kaltę.

Kaltinamųjų advokatai teigė, kad pageidautų byloje taikyti sutrumpintą įrodymų tyrimą. Jis gali būti taikomas, jei asmuo pripažįsta kaltę bei duoda parodymus, sutinka netirti kitų bylos duomenų. Tokiu atveju bausmė kaltinamiesiems būtų sumažinta vienu trečdaliu.

Pirmadienio posėdyje prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą.

Bylos duomenimis, E. Černulis susitarė su R. Žaku, kad nupirks šiam reikalingų statybinių medžiagų iš savo vadovaujamos bendrovės lėšų, o „Dzūkijos vandenų“ direktorius už tai turėjo nereikšti priekaištų dėl „Inti“ vėlavimų ir netaikyti baudų bendrovės atliekamuose rangos darbuose.

Kaltinamajame akte teigiama, jog R. Žakui bendrovė „Inti“ nupirko 5,6 tūkst. eurų vertės durų, langų bei sumokėjo už grindų betonavimo darbus kalvėje, kurią „Dzūkijos vandenų“ vadovo šeima statėsi Seirijų miestelyje Lazdijų rajone. Bendrovės dokumentuose šios prekės įformintos kaip medienos gaminiai, kad būtų jas lengviau nurašyti kaip sunaudotas vykdant darbus.

Nustatyta, jog į statybvietę Seirijuose ne kartą vyko ir „Dzūkijos vandenų“ darbuotojai: iš viso 16 darbuotojų čia R. Žako pavedimu darbo metu dirbo prie pamatų, atliko įrengimo ir apdailos darbus, traktoriumi gabeno žvyrą bei įvairias statybines medžiagas, išsiurbinėjo kanalizacijos talpyklas, montavo langus bei dažė pastatą.

Pasak prokuroro, tokiu būdu „Dzūkijos vandenims“ padaryta 1,5 tūkst. eurų žala.

Kaltinamojo gynėjas pirmadienį teismui pateikė dokumentus, kad žalą R. Žakas buvusiai darbovietei atlygino.

Kitas posėdis byloje numatytas gruodžio 12 dieną, jame numatyta apklausti abu kaltinamuosius.

„Dzūkijos vandenų“ 99,88 proc. akcijų priklauso Alytaus miesto savivaldybei.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS