LAT Sausio 13-osios byloje gavo 16 skundų, tris atsisakyta priimti | kl.lt

LAT SAUSIO 13-OSIOS BYLOJE GAVO 16 SKUNDŲ, TRIS ATSISAKYTA PRIIMTI

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) Sausio 13-osios byloje gavo 16 skundų, tris iš jų atsisakyta priimti, BNS informavo teismas.

Atsisakyta priimti Jurijaus Ondos, Vladimiro Uschopčiko ir Aleksane Radkevičiaus advokatų pateiktus skundus.

Pasak teismo, šiuos skundus atsisakyta priimti, nes juose iš esmės nesutinkama tik su teismų nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis (dėl nukentėjusiųjų žūties aplinkybių, karių ir karininkų gautų įsakymų vykdymo bei jų veiksmų ir kt.). Be to, pasak teismo, skunduose apsiribojama trumpomis ir deklaratyviomis frazėmis apie abiejų instancijų teismų klaidingą jų įvertinimą, teismų netinkamai vykdomą teisingumą, tačiau nepateikiama tai detalizuojančių teiginių ar motyvų, grindžiamų teisiniais argumentais.

„Todėl teisėjų kolegija, spręsdama kasacinių skundų priėmimo klausimą, pažymėjo, kad teismų nustatytų faktinių aplinkybių interpretavimas ir subjektyvus jų vertinimas nėra įsiteisėjusio teismo nuosprendžio apskundimo pagrindas ir bylos nagrinėjimo kasacine tvarka dalykas“, – informavo teismas.

Be to, V. Uschopčiko skundas buvo pateiktas dėl netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo, nenurodant jokių teisinių argumentų.

Kol kas teismas nėra paskyręs bylą nagrinėsiančių teisėjų bei posėdžių datų.

Lietuvos apeliacinis teismas kovo 31 dieną nusprendė iš dalies patenkinti dalį skundų dėl ankstesnio Vilniaus apygardos teismo sprendimo ir pakeisti bausmes Sausio 13-osios byloje nuteistiems Jurijui Meliui ir Genadijui Ivanovui bei dar 14-kai nuteistųjų.

Dviems nuteistiesiems bausmės buvo sušvelnintos, likusiems – sugriežtintos.

Šioje byloje nuosprendis paskelbtas 67 kaltinamiesiems, jie nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Advokatai kasacinio teismo prašo išteisinti nuteistuosius, panaikinti jiems paskelbtus nuosprendžius.

Tuo tarpu nukentėjusieji ir Generalinė prokuratūra nuosprendžio neskundė.

Solidariai iš nuteistųjų tėvo per sausio įvykius netekusiam Robertui Povilaičiui anksčiau buvo priteista 50 tūkst. eurų, jo mamai Onai Povilaitienei – 75 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimui, Lietuvos valstybei – 10,8 mln. eurų turtinės žalos atlyginimui.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

kada bus teisiami tikrieji

Sausio 13 dienos yvykiu kaltininkai ????

Kada

mes tiesa sužinosime?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS