Įnamiai – nenaudojami, bet ir neišmetami daiktai | kl.lt

ĮNAMIAI – NENAUDOJAMI, BET IR NEIŠMETAMI DAIKTAI

Klausimą, kodėl taip sunku atsikratyti smulkmenomis, kurių ne tik nenaudoji, bet kurių gal niekada ir neprireiks, dažnas užduoda sau atvėręs lūžtantį „įnamių“ stalčių ar spintelę.

Šiuo atveju nekalbame apie sentimentus keliančias nuotraukas, sąsiuvinius, vaikų dantukus ar plaukų sruogas taurelėse, reikšmingo gyvenimo praeivio paliktus batus, knygas ar paveikslėlį. „Bėda“, nepastebimai apkraunanti namus, – įvairiausi bereikšmiai daiktai ir daikteliai, kurie kažkodėl tampa ilgamečiais įnamiais.

Portalas pastebi bent 15 daiktų, kurie tikriausiai ir jūsų namuose yra užėmę pagarbią vietą. Jūs šį sąrašą neabejotinai pratęstumėte. 

1. Sagos

Ar tikrai dažnai prisiuvate ištrūkusią sagą? Žinoma, tenka, bet tikrai rečiau nei įmetate sagas į kokią nors dėžutę, kuri vis pilnėja, nors drabužių, į kuriuos reikėtų jas įsiūti jau seniai nebėra.

2. Senas nerašantis tušinukas

Kad tokį turite, ir, matyt, ne vieną, prisimenate, kai skubiai reikia kažką užsirašyti, o pirmas paimtas rašiklis taip ir neišspaudžia rašalo. Visgi užuot išmetę tokį padedate atgal, nes „kada nors“ pakeisite šerdelę.

3. Smulkios monetos

Iš piniginės šis sunkus „bagažas“ išmetamas reguliariai, tačiau namuose jam atitenka daili kiaulė taupyklė, bokalas ar stiklainis. Užuot išleidus monetų „konservų“ vis daugėja. Į banką nusinešti dažnas neprisiruošia, o kai kurie dar gali pasigirti solidžiu kapšu kapeikų ar jau nebeegzistuojančių šalių monetų.

4. Reklama puošti puodeliai, stiklinės ir bokalai

Tokie įvairiose loterijose laimėti suvenyrai, greitojo maisto restoranų dovanos, darbo santykius stiprinantys niekučiai paprastai džiugina tik jų įteikimo metu. Gerti kavą iš arbatą reklamuojančio puodelio, puošti „Grimbergen“ bokalą lietuviško alaus puta ne taip ir malonu, todėl tokie daiktai dažnai lieka dulkėti namuose ar yra išgabenami į sodybą.

5. Maišelis, pilnas kitų maišelių

Save bandote įtikinti, kad rūpinatės ekologija ir maišelius dar kartą panaudosite, tačiau tikrai gamtos gerove susirūpinę žmonės taip ir daro, o jūsų maišelis toliau pučiasi.

6. Kortų kaladė (kurioje trūksta kortų)

Kodėl ją laikote, nė pats nežinote. O jei kaladėje kortų netrūksta, vis tiek nepamenate, kada jomis žaidėte.

7. Lapeliai su įvairiais telefono numeriais

Ką reiškia sudužęs, sulūžęs, nuskendęs ar kitaip „miręs“ telefonas, žino tikrai ne vienas šiuolaikinis žmogus – galvos skausmas praradus visus telefono numerius ir ilgas jų susirinkimo procesas. Kaip būtų puiku, jei namuose besimėtantys lapeliai būtų su reikiamais numeriais. Visgi dažniausiai tų lapelių nė neprireikia, o jei sumanytum pasinaudoti, užrašytas numeris gali būti jau nė nenaudojamas. 

8. Sudžiūvę klijai

Kol prisireikia panaudoti dar kartą, nebelieka, ką naudoti. Bet tūbelė taip ir pasilieka tamsiame kampe, kol vieną dieną kas nors prisiruošia ją išmesti.

9. Audiokasetės

Jei nesate juostinių magnetofonų ir apskritai retro gerbėjas, paskutinį kartą jos ausis džiugino gal prieš porą dešimtmečių. Nieko keisto – garso kasetes iš gyvenimo išstūmė gerokai pranašesnės skaitmeninės laikmenos, bet išmesti tai, kas praskaidrindavo jaunas dienas, nekyla ranka. Luktelėkite – prognozuojama, kad po trijų dešimtmečių kasetės nebebus gaminamos, taigi jei ne jūs pats, tai jūsų vaikai galės jas parduoti kaip suvenyrus.

10. Čekiai ir panaudoti transporto bilietai

Vieni čekiai iš tiesų gali būti prekės garantija, kiti čekiai gula į stalčių argumentuojant, kad gali prireikti į parduotuvę grąžinti kažkokį nusipirktą daiktą. Tik dažniausiai neprireikia. O kam laikyti panaudotus transporto bilietus? Išties -– kam?

11. Įvairūs laidai, telefonų krovikliai

Paprastai tokiam svarbiam materialui skiriamas stalčius ar lentynėlė. Ramu, nes žinai, kad turi visą šiuolaikinių technologijų „vaistinėlę“. Visgi ši taip pat sensta, o galiausiai patys neatsirenkate, kokie ir kam skirti tie laidai.

12. Senas telefonas

Aišku, mielas išmanusis telefonas gali išeiti iš rikiuotės ir tuomet senasis išgelbėtų situaciją. Tačiau patirtis rodo, kad vieną telefoną dažnai keičia kitas, o „senolių“ gretos didėja.

13. Vienkartiniai stalo įrankiai

Šiuos „įnamius“ gaunate pirkdami maistą išsinešti ir bent tuo metu manote, kad juos panaudosite iškyloje, turistiniame žygyje. Galiausiai tenka pripažinti, kad taip ir nepanaudoti jie guli virtuvės stalčiuje. Jau nekalbame apie medines lazdeles, kurias gaunate su azijietiškais patiekalais.

14. Žurnalai

Jei senus laikraščius randate, kaip panaudoti, ar išmetate be graužaties, tai blizgius, brangius žurnalus „taupote“. Mėnuo po mėnesio, metai po metų – žurnalai nuo stalo persikelia į lentynėlę po juo, vėliau – į dėžę, į sieninę spintą, po lova.

15. Vaikų piešiniai ir rankdarbiai

Vaiko sukurta „peckelionė“, kreiva puodynė ar meilę įkūnijanti statula iš plastilino neabejotinai džiugina tėvų širdis. Ir tas širdis maudžia suprantant, kad bent dalies mažųjų „šedevrų“ reikėtų atsisakyti. Visų išmesti ir nereikia – atsirinkite ir džiaukitės dailiausiais ar prisiminimų kampelį įrenkite palėpėje, rūsyje. 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

vytasb

Sventa teisybe!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS