Muilo burbulų pūtimas – neapsakomai teigiama emocija | kl.lt

MUILO BURBULŲ PŪTIMAS – NEAPSAKOMAI TEIGIAMA EMOCIJA

"Nežinau, kas tuose burbuluose yra, bet kad juose slypi kažkas magiško – tai faktas!" – pripažįsta Gerda Sutkienė, juokais vadinanti save vėjų gaudytoja. Per dvylika metų jos hobis pūsti muilo burbulus jau pavirto savotiška meditacija. "Jei jaučiuosi pavargusi, mėgstu per balkoną pūsti burbulus. Jie vis dar mane užburia…"

Reikėjo atrasti receptą

G.Sutkienė pasakoja, kad pūsti burbulų kartais kviečiasi į pagalbą ir savo paaugusius vaikus – kai pramogauti vyksta į darželį ar mokyklą. "Jie mielai man padeda, nes vis dėlto su tais muilo burbulais užaugo".

Tą jausmą, kai pavyksta pažaboti vėją ir paleisti į orą gražiai sukibusių muilo burbulų kirminą, aš vadinu savotiška meditacija.

Anot moters, burbulus jie pradėjo pūsti gana seniai – 2009 m.! O prasidėjo viskas nuo to, kad kažkokiame užsienio žurnale ji pamatė nuotraukas su didžiuliais muilo burbulais. Jie taip sužavėjo, užbūrė, kad Gerda nebeteko ramybės. Žūtbūt užsimanė išmokti tokius pūsti pati.

Bandė siųstis specialų skystį net iš Amerikos, virė linų sėmenų klijus, išbandė internete rastų receptų gausybę. Pagal vienus burbulai išeidavo geresni, pagal kitus – blogesni, bet tokių, kaip matė tame žurnale, niekaip nepavyko išpūsti. Tačiau galų gale jos alchemija davė gerų rezultatų, o dabar ji pati gamina specialų burbulų pūtimo skystį.

Poveikis: tą jausmą, kai pavyksta pažaboti vėją ir paleisti į orą gražiai sukibusių muilo burbulų kirminą, G. Sutkienė prilygina savotiškai meditacijai

Kartais suaugusieji Gerdos klausia, ar toji pramoga skirta tik vaikams. "Galiu drąsiai užtikrinti, kad ne. Juk iš pradžių tuo dalyku susižavėjau pati – suaugusi, brandi moteris. Tai žodžiais nenusakoma. Reikia pabandyti. Tą jausmą, kai pavyksta pažaboti vėją ir paleisti į orą gražiai sukibusių muilo burbulų kirminą, aš vadinu savotiška meditacija", – sako ji.

Moteris pasakoja, kad tokia meditacija užburia ir suaugusiuosius. Iš pradžių jie dar nedrįsta įsijungti, tik padeda vaikams, o paskui užsikabina gal netgi labiau.

Anot Gerdos, per daugybę burbulų pūtimo vasarų (tiesa, oras jiems pūsti dar tinkamas ir gražų rudenį) ji išgrynino savo paslaugos koncepciją: "Mes su vaikais nesame animatoriai. Ar klounai. Nė nežinau, kaip čia tą mūsų komandą teisingiau pavadinti – gal gerų emocijų skleidėjai?!"

Gaudykles galima pasigaminti

Kadangi be vėjo burbulai nekiltų į orą ir neskristų – Gerda savo hobiui sugalvojo labai gražų pavadinimą – "Vėjų gaudymas". "Aš gaminu vėjų gaudykles pūsti dideliems muilo burbulams. Kitaip sakant, tarsi į tuos burbulus gaudau vėją..." – paaiškina ji.

Šitam darbui reikia ramybės. Susikaupimo. Atidumo. Nes labai skubėdamas tiesiog ištaškys skystį.

Vėjų gaudytoja sako, kad tokią gaudyklę pasigaminti nesudėtinga: reikia lazdelių ir medvilninės virvelės.

"Mūsų elektroninėje parduotuvėje yra nuotraukų, į kurias pasižiūrėję nesunkiai tokias pasigaminsite patys, – dalijasi informacija moteris. – Šiek tiek sudėtingiau bus su skysčio receptūra, kurio pagrindą, neslėpsiu, sudaro indų ploviklis "Fairy" ir tam tikros cheminės medžiagos, duodančios tvirtumą."

Kokios tai cheminės medžiagos, G.Sutkienė sako tikrai neišduosianti. Tai jos nedidelio sezoninio versliuko paslaptis.

Internete yra begalė burbulų pūtimo skysčių receptų. "Kai kurie iš jų tokie beprotiškai kvaili, kad net juokas ima", – sako ji. Todėl vėjų gaudytoja savo elektroninėje parduotuvėje prekiauja per daugybę metų atidirbtu ir patikrintu specialiu koncentratu burbulams pūsti. Viena jo cheminė sudedamoji medžiaga parduodama tik bulvių dydžio maišais, tad kažin ar kas norės jos parsisiųsti internetu. Jai pačiai, pavyzdžiui, jos užteks dar kokiems 30 metų.

Smagumas – išpūsti kuo didesnį

Paklausta, ar pučiant burbulus galima išgauti kitokias jų formas, G.Sutkienė tik nusijuokia – čia gi fizika! Nepadarysi muilo burbulo šešiakampio ar kvadratinio. Aišku, jis gali būti pailgas tarsi lašas. Gali būti sulipęs su kitais kaip voratinklis. Galų gale gali būti milžiniškas, beveik žmogaus dydžio.

Kokio amžiaus vaikui gali pavykti išpūsti didelį burbulą, labai priklauso nuo vaiko. Jei jis tarsi gyvas sidabras, nenustygstantis vienoje vietoje – tokiam iš tiesų bus sunkiau. Šitam darbui reikia ramybės. Susikaupimo. Atidumo. Nes labai skubėdamas tiesiog ištaškys skystį.

Stebuklas: muilo burbulų pūtimas užburia ir suaugusiuosius – iš pradžių jie tik padeda vaikams, o paskui užsikabina gal netgi labiau. Gerdos Sutkienės archyvo nuotr.

"Kita vertus, – sako Gerda, – mes turime tokią burbulų pūtyklę-milžinę. Šią vasarą su ja puikiausiai burbulus pūtė keturmetė – kuo aš be galo stebėjausi."

Dažniausiai į įvairius renginius moteris vežasi kokias penkias skirtingų dydžių vėjų gaudykles.

Pasak vėjų gaudytojos, šito užsiėmimo varomoji jėga – azartas: padaryti, išpūsti burbulą kuo didesnį. Jis užvaldo, kai žmonės perpranta patį pūtimo principą.

O Gerdą daugybę metų pučiant burbulus vis dar kamuoja klausimas – na kurgi slypi toji jų magija? Gal prabėgusioje vaikystėje?

Jei norite mėgautis didžiulių burbulų voratinkliais, turite užsisakyti ir specialų orą.

"Visiems sakau, kad tas muilo burbulų pūtimas – tai neapsakomai teigiama emocija. Kartais važiuoju į renginį pavargusi, nes vasarą užsakymų turiu labai daug, bet vos tik imu bendrauti su žmonėmis, pradedame visi drauge pūsti burbulus – kaipmat nuovargis dingsta… Bendravimas man suteikia energijos. Juk nedarau iš šito šou. Tai daugiau edukacija, parodymas, kaip daryti, o jau paskui – smagi terapija. Džiaugiamės pūtimu visi – tiek maži, tiek dideli", – tikina moteris.

Jei norite mėgautis didžiulių burbulų voratinkliais, turite užsisakyti ir specialų orą. Kuo burbulas didesnis, tuo labiau jis bijo vėjo. Taigi, patiems didžiausiems reikėtų nestipraus vėjo, o mažesniems tiks ir labiau vėjuotas oras. Atrakcija nepavyks per lietų ir per didelę kaitrą. Jei lauke bus labai karšta – saulė išdžiovins burbule esantį vandenį ir jis susprogs greičiau.

Kokio didumo burbulus įmanoma išpūsti? "Niekada jų nematavau, – juokiasi pašnekovė, – bet, manau, kad kur kas didesnius nei metro skersmens."

Ne vasaros sezonu G.Sutkienė dirba interjero dizainere ir sako, kad niekada neplaka šių dviejų mėgstamų užsiėmimų į krūvą.

GALERIJA

  • Muilo burbulų pūtimas – neapsakomai teigiama emocija
  • Muilo burbulų pūtimas – neapsakomai teigiama emocija
  • Muilo burbulų pūtimas – neapsakomai teigiama emocija
  • Muilo burbulų pūtimas – neapsakomai teigiama emocija
Gerdos Sutkienės archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS