R. Cicino sūnėnas – apie Londono milijardierius ir muziką Pereiti į pagrindinį turinį

R. Cicino sūnėnas – apie Londono milijardierius ir muziką

2015-06-02 18:03

Londone gyvenantis 23 metų Mantas Vygantas pasiryžęs kristi, keltis, vėl kristi, bet siekti dainininko karjeros. Dėl muzikos jam nebus gaila palikti ir pelningą darbą – trejus metus lietuvis dirba konsjeržu vienuose prabangiausių apartamentų Europoje.

Londone gyvenantis 23 metų Mantas Vygantas pasiryžęs kristi, keltis, vėl kristi, bet siekti dainininko karjeros. Dėl muzikos jam nebus gaila palikti ir pelningą darbą – trejus metus lietuvis dirba konsjeržu vienuose prabangiausių apartamentų Europoje.

Turi gerą balsą

Emigracijos kvapą Mantas pajuto dar vaikystėje, kai išvyko su tėvais į Airiją.

Tačiau tėvai nusprendė, kad mūsų šalies švietimo sistema M.Vygantui duos daugiau žinių ir vertybių nei berniukų koledžas Airijoje, kur jų sūnus praleido keturis mėnesius. Ir dvylikametis Mantas su mama grįžo į Lietuvą.

"Čia pradėjau dainuoti mokyklos chore, gavau atlikti solo partijas – man muzika imponavo nuo vaikystės", – neslėpė dažnai namie dainuojantis ar niūniuojantis jaunas vyras.
Ir nors vasaromis vėliau nekart vyko padirbėti į Londoną pas ten persikėlusį gyventi tėtį, Druskininkuose gimęs M.Vygantas mokėsi J.Gruodžio konservatorijoje, kur baigė vokalo studijas.

"Man sako, kad turiu gerą balsą, todėl duotybę reikia išnaudoti", – prisipažino trumpam į Lietuvą iš Londono atvykęs įrašyti kelių dainų ir nusifilmuoti televizijos laidoje M.Vygantas.

Anglijos sostinėje gyvenantis ir dirbantis jaunas vyras ten jau trejus metus dirba konsjeržu viename brangiausių apartamentų komplekse Europoje – Grosvenor Crescent, greta Haid parko, Londono centre.

Karjera – nuo pakuotojo

Ar tiesa, kad emigracijos svarstyklių lėkštelę M.Vygantui nusvėrė meilė?

"Taip. Kartu baigėme J.Gruodžio konservatoriją ir nusprendėme laimės ieškoti svetur, – po pauzės prisipažino Mantas, išgyvenęs skausmingą meilę. – Tai – jau praeitas etapas. Laikas išgydo viską. Ji – laiminga, aš – laimingas."

Pirmasis Manto darbas Londone – fabrike, kur pustrečios savaitės pakavo dėžes ir uždirbo apie 500 svarų.

Vėliau viename "Hilton" tinklo viešbutyje turėdavo papildyti mini barus visuose aštuoniuose aukštuose įrengtuose kambariuose.

"Po to tame viešbutyje įsidarbinau barmenu. Tačiau norėjau finansinio stabilumo, susitaupyti pinigų, nusipirkti automobilį, – atviravo jaunas vyras. – Prieš trejus metus vienoje kompanijoje gavau konsjeržo darbą. Kaip juokauju – už pramogą dar gaunu pinigų. Esu patenkintas stabiliu geru uždarbiu ir nereikia ieškoti papildomų darbų, kaip tai čia daro kai kurie kiti lietuviai."

Butų kainos – fantastiškos

Šeštoje Londono zonoje, kur pailsi nuo didmiesčio triukšmo, gyvenantis Mantas iš savo atlyginimo pirktu 2008 m. laidos automobiliu "VW Passat Highline" iki darbo važiuoja apie valandą.

Grosvenor Crescent, garsiame Belgravijos rajone įkurtame name su prašmatniais apartamentais, jis dirba naktimis.

Apartamentai šiame name – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto, įrengti net ir per tris aukštus, su liftais namuose.

Jų kaina eiliniams mirtingiesiems užgniaužia kvapą – 20, 30 ir dar kelis kartus daugiau milijonų svarų sterlingų!

Išbandė prabangius automobilius

Ką veikia konsjeržas?

Manto darbo vietoje – stalas, keli kompiuteriai, ekranai, kur matyti vaizdai, perduodami daugybe vaizdo kamerų, įrengtų pastato išorėje ir viduje.

Šiame namo komplekse – keturiolika apartamentų, kuriuose gyvena ypatingi žmonės: dauguma – Rusijos, Ukrainos milijonieriai, net milijardieriai, keli britai, žydai – garsių kompanijų vadovai ar tarybų nariai, žinomas vieno garsiausių Anglijos "Premier" lygos klubo žaidėjų: jų vardų M.Vygantas sakyti negali, tai draudžia jo kontraktas.

"Turiu apžiūrėti, ar nieko nenutinka, stebėti vaizdo kameras, pasitikti ar išlydėti grįžtančius namo gyventojus, nusileidžiu ar jiems nusiunčiu liftą, priimu atvykusius svečius, prieš tai pasitikslinęs, ar namo gyventojai jų laukia, įleidžiu maisto išvežėjus į namus, – vardijo savo pagrindines funkcijas M.Vygantas. – Dar atsakau į sudariusių sutartis su namo gyventojais įvairių kompanijų, atsakingų už komunikacijas, buitines, remonto, statybos paslaugas, elektroninius laiškus, skirstau paštą ir dažnai į čia pat name įrengtą garažą įvairuoju grįžtančių namo gyventojų automobilius."

"Rolls-Royce", "Bentley", "Ferrari" – gyventojų automobiliai kainuoja 300–400 tūkst. svarų.

"Kiekvienam vaikinui, mėgstančiam automobilius, yra malonu važiuoti ir prabangiais, ir sportiniais automobiliais. Oi, o koks variklio galingumas!" – apie "Mercedes-Benz SLR McLaren" su 6,3 l darbinio tūrio varikliu svajingai kalbėjo Mantas.

Pokalbiai su turtuoliu

Ar Londono turčiai labai arogantiški ir iš aukšto žvelgia į lietuvį?

"Jie skirtingi, kaip ir eiliniai žmonės. Yra labai draugiškų, kultūringų, diplomatiškų. Kartais teko save raminti ir tramdyti, kai įžeidinėjo alkoholio išgėrę jų svečiai, – nuoširdžiai kalbėjo jaunas vyras. – Per metus įgavau kai kurių rusų pasitikėjimą, retkarčiais jie mielai pakalba valandą dvi įvairiausiomis temomis."

Vienas tokių – žinomas milijardierius rusas, kurio trijų aukštų apartamentuose lankėsi ir M.Vygantas. Jis patiki lietuviui iki plovyklos nuvairuoti savo prabangius automobilius.
"Po naktinio darbo išgeriu kavos, surūkau cigaretę ir stengiuosi negalvoti, kokia to automobilio kaina, – nusijuokė Mantas. – Įsivaizduoju, kad jis mano, nes jei stresuosiu, nutiks kas nors blogo."

Apie ką jis kalba su milijardieriumi iš Rusijos?

 

"Apie viską. Apie gyvenimą, filosofiją, kaip jis visko pasiekė. Patarė, kad reikia visada sau pasakyti, ko išties nori iš gyvenimo, nesiblaškyti. Žmonės trapūs, greitai gali palūžti po pirmų nesėkmių, tačiau reikia siekti savo. Apie politiką nekalbame. Rusai labai vertina patikimai dirbančius lietuvius", – neslėpė Mantas.

Sužinojęs, kad vaikinas iš Druskininkų, rusas turtuolis prisipažino, kad kadaise "Nemuno" sanatorijoje ilsėjosi jo tėvas. "Sakiau, kad šis mūsų kurortas dabar labai išgražėjęs ir rekomendavau jį aplankyti", – pasakojo Mantas.

Arbatpinigiai – 100 svarų

Mantas matė visų gyventojų butus, nes dar viena jo darbo funkcijų – išvykus šeimininkams naktimis apžiūrėti tuščius butus, ar valytojos nepaliko šviesos, praviro lango.

Kokie turtuolių butai?

"Įspūdingi, tačiau tai – ne kičas, auksinių tualetų nėra, – nusijuokė Mantas. – Turėdami finansinių galimybių apartamentus jie įsirengė pagal savo skonį, pasamdę geriausius interjero dizainerius."

Dirbdamas šį darbą M.Vygantas privalo vilkėti kostiumu, ryšėti kaklaraiščiu, būti kultūringas, tvarkingai nusiskutęs, avėti išblizgintais batais, turėti ir saugos darbuotojo licenciją.

Tačiau muštis jam neteko, naudoti smurtą yra griežtai uždrausta.

"Nebent būtų situacija, kuri grėstų gyvybei. Šiaip ypatingu atveju reikia chuliganus sulaikyti arba išmesti į gatvę, kur savo darbą atliks policijos darbuotojai, – aiškino per trejus metus ir pikantiškų vaizdų per vaizdo kameras matęs Mantas. – Taip, buvo ir porelių iš gatvės, kurios prie namo bučiavosi ir nusirenginėjo. O viduje? Skandalų nebuvo, tačiau mačiau ne vieną garsenybę, pasaulyje puikiai žinomų modelių, kurie lankėsi svečiuose pas milijardierius."

Ar turtuoliai – dosnūs, kiek jis yra gavęs daugiausia arbatpinigių? Mantas atviras: 100 svarų.

Sugrįžo trumpam

Lietuvos estrados princu tituluojamas Rytis Cicinas – M.Vyganto dėdė, jo tėčio brolis.

Jaunas vyras gerbia ir žavisi R.Cicino pasiekimais ir pats nori siekti muzikinės karjeros.

Jo tikslas – dirbti, kad ir mažiausiame bare, restoranėlyje, bet daryti tai, kas patinka, ko geidžia širdis – siekti duotybės, dainuoti.

Dar paauglystėje buvo išleista jo kompaktinė plokštelė su dvylika dainų, tačiau dabar tinkamos dainuoti tik kelios – kitos pernelyg vaikiškos.

Į tėvynę trumpam grįžęs Mantas ketina perrašyti kelias dainas, nusifilmuoti naujoje televizijos laidoje.

Nemėgstantis neigiamų emocijų, nuoširdus, geraširdis, bet kartais užsiplieskiantis kaip degtukas ir niekada nelaimėje žmonių nepaliekantis jaunas vyras mintyse prašo Dievo, kad jo gyvenimo svarstyklės nusvirtų muzikos link.

Bet kokia kaina dainuoti

"Kol kas dirbsiu savo darbe, nes jis suteikia finansinį stabilumą. Ir Londono bent kol kas nepaliksiu. Taip jau yra, kad ten daug didesnės galimybės, – nuoširdžiai kalbėjo M.Vygantas, kuris grįžęs į Lietuvą  stebisi, kad nemažai produktų ir prekių brangesni nei Didžiojoje Britanijoje. – Ir kaip žmonės išgyvena? Net ir daug, sunkiai dirbdami?"
Populiariąją, lyrinę muziką dainuojantis jaunas vyras tikisi, kad ateityje būtinai pavyks surengti koncertų Lietuvoje, Londone, kur gyvena labai daug lietuvių.

"Ne, nesakau, kad man pavyks ir būsiu garsus dainininkas, – prisipažino N.Vygantas. – Žinau, kad bus labai sunku. Net sunkiau nei įsivaizduoju. Bet aš dėl muzikos pasiryžęs kristi, keltis, kristi ir vėl keltis. Net jei nepavyks, žinosiu, kad bandžiau ir siekiau savo svajonės."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra