Ambasadorius sureagavo į Kremliaus kritiką: apsilankę A. Navalno teisme nieko nepažeidėme | kl.lt

AMBASADORIUS SUREAGAVO Į KREMLIAUS KRITIKĄ: APSILANKĘ A. NAVALNO TEISME NIEKO NEPAŽEIDĖME

Lietuvos ambasada Rusijoje sureagavo į Kremliaus atstovų reikštus priekaištus dėl, esą kišimosi į Rusijos vidaus reikalus, kai Vakarų šalių diplomatai dalyvavo vykusiame opozicionieriaus Aleksejaus Navalno teismo procese.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje Eitvydo Bajarūno, diplomatų dalyvavimas teismo procese nepažeidė jokių nustatytų praktikų.

„Patvirtiname, kad Lietuvos ambasados atstovas, kaip ir kelių kitų Maskvoje reziduojančių ambasadų atstovai, dalyvavo A. Navalno teisme. Šis žingsnis nepažeidė Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių. Lietuva remiasi tarptautiniuose žmogaus teisių aktuose įtvirtinta teise į teisingą teismą bei viešą teisingumo įgyvendinimą. Tai yra normali praktika – domėtis, kaip užtikrinamas teisingumas, ypač tokiose rezonansinėse bylose. Tokia pat teise gali naudotis ir Rusijos diplomatai“, – Eltai teigė E. Bajarūnas.

Tai yra normali praktika – domėtis, kaip užtikrinamas teisingumas, ypač tokiose rezonansinėse bylose. Tokia pat teise gali naudotis ir Rusijos diplomatai.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė spaudai Marija Zacharova šią savaitę priekaištavo Vakarų šalims, kad jų diplomatai dalyvavo A. Navalno teismo procese. Pasak jos, tai yra grubus ir koordinuotas bandymas kištis į Rusijos vidaus reikalus, o ne nešališkas proceso stebėjimas.

„Tai, žinoma, yra ne reakcija, o įsitraukimas. Ir, žinoma, jie nestebi – jie veikia. Jie veikia grubiai, koordinuotai, pagal planą. Ir ,žinoma, tai nėra atskiri veiksmai, o didelė programa, kurią mes stebime skirtingais etapais“, – teigė M. Zacharova.

Maskvos teismas penktadienį atnaujino dar vienos A. Navalnui iškeltos bylos dėl Antrojo pasaulinio karo veterano Ignato Artemenkos apšmeižimo nagrinėjimą. A. Navalnas ir jo advokatai tvirtina, kad ši byla yra iškelta dėl opozicionieriaus aktyvios politinės veiklos ir Kremliaus kritikos.

Penktadienį aplink teismo pastatą policija sustiprino saugumo pajėgas. Į teismo salėje penktadienį taip atvyko kai kurių Vakarų valstybių ambasadų atstovai.

ELTA primena, kad iš Berlyno sausį sugrįžęs į Maskvą A. Navalnas buvo suimtas. Šią savaitę jam skirti keli metai nelaisvės neva už ankstesnės lygtinės bausmės sąlygų pažeidimus. Rusijos institucijos teigia, kad A. Navalnas turėjo pasirodyti Kalėjimų tarnybai dukart per mėnesį, tačiau tuo metu jis buvo paniręs į komą.

Europos Sąjunga ragina Kremlių paleisti A. Navalną ir svarsto galimas naujas sankcijas už neteisėtą opozicionieriaus sulaikymą.

Maskvoje viešintis ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis per derybas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu pakartojo ES raginimą Rusijai paleisti opozicionierių A. Navalną.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

ALGIS

Kaip dabrtinė Rusijos chunta didžiavosi Lenino revoliucija ir žiemos rūmų šturmu , jis tada irgi nebuvo sankcijonuotas , tai po 103 metų , Lenino revoliuciją bando pakartoti N A V A L N A S , Leninui irgi ne iš pirmo karto pavyko ,, SĖKMĖS ATGIMUSIAM XXI amžiaus Leninui , pasižiūrėkit , gal mauzoliejus jau tuščias , o sako , kad tik kristus prisikėlė .

anonimui

Apie prostitucija galima su pavardemis?:)

nordland

jeigu ambasada maskvoje reikalinga tik tokiems politiniams cirkams, tai siulau ja visai uzdaryti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS