G. Landsbergis: „valstiečiai“ patys sau pjauna taburetės koją | kl.lt

G. LANDSBERGIS: „VALSTIEČIAI“ PATYS SAU PJAUNA TABURETĖS KOJĄ

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako esąs įsitikinęs, kad valdančiųjų „valstiečių“ remiama iniciatyva nuleisti kartelę Seimo rinkimuose iki 3 proc. gali skaudžiai atsisukti prieš juos pačius.

Jo teigimu, „valstiečių“ elektoratas yra protestinis, todėl, samprotauja jis, kartelei esant žemesnei, nei yra dabar, į Seimą pakliūtų partijos pirmiausia Ramūno Karbauskio vedamos partijos sąskaita.

„Ar tikrai „valstiečiai“ yra suskaičiavę sau to naudą. Jeigu jie traktuoja, kad šiandien jie laviruoja apie 5 procentus (...), jeigu jie šį įstatymą prisiiminėja sau, kad ir jie patektų, jei rinkimai labai nepasisektų, tada aš suprantu. Tai „valstiečių“ gelbėjimosi ratas. Tačiau jei mes įsivaizduotume, kad „valstiečiai“ kituose rinkimuose praeina 5 proc. kartelę – gal net daugiau surenka – tai landa tam pačiam Nagliui Puteikiui patekti į Seimą bus padaryta „valstiečių“ sąskaita“, – „Žinių radijo“ eteryje svarstė politikas.

„Jeigu Naglis Puteikis praeis į Seimą su 3 procentais, kieno tie 3 procentai bus?" – klausimą kėlė konservatorius. Jo nuomone, įvertinus tai, kad „valstiečių“ elektoratas yra daugiausiai protestinis, gausiausia valdančioji partija, palaikydama rinkimų kartelės nuleidimą, tiesiog pati save stumia į keblią padėtį.

Jeigu Naglis Puteikis praeis į Seimą su 3 procentais, kieno tie 3 procentai bus?

„Greičiausiai tai bus protesto balsas, o protesto balsas eina iš „valstiečių“. Tad reiškia, kad jie patys sau pjauna vieną taburetės koją, ant kurios sėdi“, – apibendrino G. Landsbergis.

ELTA primena, kad Seimui ketvirtadienį pritrūko balsų priimti Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis būtų sumažinta patekimo į Seimą kartelė. Nors opozicijai pavyko užblokuoti įstatymo pataisų priėmimą, kol kas galutinis rezultatas lieka neaiškus, nes bus dar kartą už jas balsuojama.

Už įstatymo pataisas balsavo 59 Seimo nariai, 2 Seimo nariai iniciatyvai nepritarė, o 2 – susilaikė.

Šiuo metu partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o jungtinis kandidatų sąrašas mandatų dalybose dalyvauja tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

Kis

Gabriau,tavo taburete aplamai be koju ir niekas svarbiausiai nepergyvena,nes tu ir tavo taburete,deja du apvalus nuliai.Ne tuose ratuose tave ikele senelis,po senelio bus sunku keberiotis,nors pagrindas jau uzgyventas.

nusipiautu ilga liezuvi tai nusvistu Lietuvos dangus

Nesuprantu kas atstiko Gabrieliui, kad taip susirupino Karbauskio patekimu i seima. Ko jis taip susirupino, galilestis pasoko, kad visus trejus metus ede Lietuvai gera daranti garbinga politika? Netikiu. Matyt paciam baimes pilnos kelnes. Zmones praregi, supranta kas yra landsbergiai, gentvilai, cmilytes, paluckai, sabatauskai. Kas yra profesoriai.Dvokia nuo tokiu "profesoriu" kaip janeliunas, pranckietis, landsbergis, valentinavicius, juozapaitis, urbonaite. Mateme kaip "sunkiai" dirba gabrys seimo posedziu salej, razosi, ziovauja. Jam reiketu nusipiaut savo ilga liezuvi ir ilgas savo ir mordos vagiu rankas. Butu ramybe ir gerove Lietuvos zmonems, ramios sventes. Kol tie setonai gali daryt ka nori Kaledu Ramybes nebus

baba

jau ka,. ka bet kojas ,tai sugebi nupjaui ,kur tokia sovietmecio mokykla.lamat ne strojit
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS