I. Šimonytė: ekonomikos ministre pasitikiu – situacija nėra smagi, bet dramos nedarau | kl.lt

I. ŠIMONYTĖ: EKONOMIKOS MINISTRE PASITIKIU – SITUACIJA NĖRA SMAGI, BET DRAMOS NEDARAU

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia pasitikinti ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, nepaisant to, kad ji Seime nepalaikė Vyriausybės pozicijos dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo paslaugoms.

„Taip, pasitikiu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pripažino, kad situacija yra nesmagi, apgailestavo, jog A. Armonaitė apie nepritarimą Vyriausybės pozicijai nepasakė per Ministrų kabineto posėdį, tačiau tvirtino didelės dramos dėl to nedaranti.

„Tai tikrai nėra smagi situacija todėl, kad, bent jau man atrodė, jog susitarėme dėl kompromiso, bet nesusitarėme iki galo. Atsitiko kaip atsitiko. Kaip sakiau antradienį, toliau diskutuosime dėl tolesnio darbo tiesiog koalicijos formatuose. Nieko čia dramatiško daugiau pasakyti negaliu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Tai tikrai nėra smagi situacija todėl, kad, bent jau man atrodė, jog susitarėme dėl kompromiso, bet nesusitarėme iki galo. Atsitiko kaip atsitiko.

„Jeigu iš vieno atskiro balsavimo darytume dangaus griuvimo ar griovimo išvadas, turbūt apskritai būtų neįmanoma jokiai koalicijai egzistuoti ir dirbti. Man yra nesmagu, tą sakiau jau ir antradienį, todėl, kad Vyriausybėje pastabų iš ministrės dėl siūlymo kompromiso nebuvo. Būtų geriau, jeigu mes būtume vis dėlto apie tai pasikalbėję Vyriausybėje, bet dabar tai jau yra vakarykščiai barščiai“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Ji atmetė politologų prognozes, kad jog po balsavimo dėl PVM konservatoriai nebepalaikys kai kurių Laisvės partijos inicijuojamų projektų.

„Čia nėra dantis už dantį principas, jeigu pradedi taikyti dantis už dantį principą koalicijoje, tai kokia yra koalicija“, – sakė premjerė.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas trečiadienį konstatavo, kad PVM lengvatą inicijavusi Laisvės partija pažeidė koalicijos sutartį.

Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio teigimu, pažeistas koalicinės sutarties 1.2 punktas, kuriuo partneriai yra įsipareigoję remti Vyriausybės politiką.

Seimas antradienį prieš patvirtindamas 2023 metų valstybės biudžetą priėmė Laisvės partijos siūlymą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą maitinimo sektoriui pratęsti iki 2023 metų pabaigos, o ne pusmečiui, kaip planavo Vyriausybė.

Už Laisvės partijos siūlymą, kuris, pasak premjerės, biudžete atvėrė apie 60 mln. eurų skylę, balsavo 12 valdančiosios koalicijos narių iš 74: du konservatoriai – Mykolas Majauskas ir Mindaugas Skritulskas, devyni Laisvės frakcijos nariai (nedalyvavo Kasparas Adomaitis ir Ewelina Dobrowolska) bei liberalas Andrius Bagdonas.

Konservatorių vadovas teigė, jog Vyriausybė siekė kompromiso su mažesniaisiais koalicijos partneriais dėl PVM lengvatų ir svarstant klausimą Vyriausybėje prieštaravimų dėl to nebuvo.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Onė

Aha bet žmonės nepasitiki nejaugi tai nieko nesako

Toks

tokį pažino ir ant alaus pavadino.

jooo

O ''Ignicio'' dukterines imones dar vis valstybes, ar investuotoju?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS