Paluckas opozicijos neįtikino: premjeras negali toliau eiti užimamų pareigų Pereiti į pagrindinį turinį

Paluckas opozicijos neįtikino: premjeras negali toliau eiti užimamų pareigų

2025-06-30 13:41
BNS inf.

Išklausę premjero Gintauto Palucko paaiškinimus dėl paskelbto žurnalistinio tyrimo, opozicinės konservatorių ir liberalų frakcijos sako, jog šis negali toliau eiti užimamų pareigų bei ragina prezidentą principingai įvertinti situaciją.

„Ministras pirmininkas, ant kurio krenta galimų korupcinių sandorių bei ryšių šešėlis, nedeklaruotų paskolų ir interesų konfliktų ir tų ryšių rizikos nacionaliniam saugumui, negali toliau eiti užimamų pareigų, todėl raginame prezidentą principingai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pareikalauti premjero politinės atsakomybės“, – teigiama pirmadienį išplatintame bendrame dviejų frakcijų pareiškime.

Pasak jų, premjero atsakymai neišsklaidė kylančių klausimų, bet „atskleidė dar didesnį skaidrumo stokos mastą ir nenorą prisiimti atsakomybę“, o pateikta informacija kelia „rimtą abejonę dėl G. Palucko tinkamumo eiti aukščiausias valstybės pareigas“.

Pats premjeras, kalbėdamas Seimo tribūnoje, pareiškė, kad tokie žurnalistiniai tyrimai, kaip ir jo atveju, yra verslo forma.

Anot jo, atsakymai į klausimus nepadės tiems, kurie nenori jų išgirsti ir kuriems bet kokiu atveju liks abejonių.

Dar prieš Vyriausybės vadovo paaiškinimus opozicijos atstovai kvietė ministrą pirmininką pasitikrinti pasitikėjimą bei teigė laukiantys prezidento reakcijos.

Gitanas Nausėda naujausią tyrimą apie premjerą su G. Palucku ketina aptarti antradienį.

Sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku D. Vilčinsku.

Tyrimas rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“.

Anot tyrimo, verslas nebuvo sėkmingas, 2013–2017 metais įmonei suteikta 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos.

Teigiama, kad paskolas teikė įmonė „Uni Trading“, tačiau kam ji priklausė ir kas ją valdė, nustatyti nepavyko. To tvirtino nežiną nei G. Paluckas, nei D. Vilčinskas, nors pastarasis, kaip rodo Registrų centro dokumentai, kurį laiką atstovavo „Uni Trading“ interesams.

Anot D. Vilčinsko, minėta įmonė iš tikrųjų „Sagertos“ akcininke buvo nuo pirmų šios veiklos savaičių, bet dėl žmogiškosios klaidos tai nebuvo registruota Registrų centre.

Anot tyrimo, G. Palucką ir D. Vilčinską siejo ir kiti ryšiai – 2012 metais politikas iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigijo 127 kvadratinių metrų naujos statybos apartamentus sostinės Trinapolio gatvėje.

Registrų centro „Sienai“ pateiktais duomenimis, sandorio vertė siekė 223 tūkst. eurų. Tiek D. Vilčinskas, tiek G. Paluckas tvirtino, kad būstas pirktas už teisėtas lėšas ir gavus banko kreditą.

Be to, 2018 metų vasarą, G. Paluckui galutinai pasitraukus iš „Sagertos“ akcininkų ir einant sostinės vicemero pareigas, miesto taryba nutarė už beveik 6 mln. eurų iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ visuomenės reikmėms perimti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.

Anot tyrimo, raštu pateiktuose komentaruose G. Paluckas ne sykį akcentavo neturėjęs bendrų verslų su D. Vilčinsku. Pats verslininkas sako, kad žinomas politikas yra jo šeimos draugas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
> petrui

Oi ,oi , o kodėl savo laiku valdantieji, dabar esantys opozicijoje neatsistatydino ,pati premjerė buvo pasiskelbusi , kad atsistatydins ???)
2
-1
petras

jis aferistas, jau kartą teistas
2
0
Visi komentarai (3)