Prezidento patarėja sako, kad R. Karoblis sutiktų dirbti ambasadoriumi ES | kl.lt

PREZIDENTO PATARĖJA SAKO, KAD R. KAROBLIS SUTIKTŲ DIRBTI AMBASADORIUMI ES

Buvęs krašto apsaugos ministras, diplomatas Raimundas Karoblis sutiktų kandidatuoti į Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Taip, aš kalbėjausi ir kandidatas tikrai nusiteikęs būtų vykdyti šitą garbingą misiją“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Skaisgirytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė, kad rimtai svarstytų šią kandidatūrą. Metų pradžioje jis yra sakęs, kad tiek R. Karobliui, tiek buvusiam užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui reikalingas „politinio atšalimo“ laikotarpis, todėl nematė galimybės juos skirti ambasadoriais Vašingtone ir Briuselyje.

Kandidatas tikrai nusiteikęs būtų vykdyti šitą garbingą misiją.

Pasak A. Skaisgirytės, dabar minėtas laikotarpis tiek vienam, tiek kitam eksministrui jau yra praėjęs.

„Kai beveik prieš metus, iš karto po rinkimų, užsienio reikalų ministras atėjo su pono Karoblio kandidatūra, niekas neturėjo tai kandidatūrai priekaištų profesine prasme: buvęs ministras, tačiau taip pat ir diplomatas, dirbęs įvairiuose postuose, jo kompetencija nebuvo abejojama. Buvo abejojama tuo, kad ką tik atstovavęs Krašto apsaugos ministerijai „valstiečių“ Vyriausybėje, jis iš karto, be jokio perėjimo, būtų skiriamas jau kartu su nauja Vyriausybe“, – kalbėjo patarėja.

„Tai buvo nepriimtina ir prezidentas pasiūlė šiek tiek palūkėti, palaukti. Dabar, po metų, yra grįžtama prie šitos kandidatūros ir prezidentas sako, kad jis būtų pasirengęs ją svarstyti, jeigu Vyriausybė ją pasiūlytų“, – sakė ji.

Užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui trečiadienį pastebėjus, kad tokius klausimus įprasta derinti ne per spaudą, prezidento patarėja teigia, jog ši pozicija jau buvo politizuota ir tylios derybos yra sunkiai įmanomos.

„Ambasadoriaus Europos Sąjungoje pozicija jau seniai buvo tiek politizuota, kad tyliųjų derybų būdu turbūt neįmanoma to toliau tęsti – taip pat ir konservatorių partijos pajėgomis“, – kalbėjo A. Skaisgirytė.

Todėl, jos teigimu, yra normalu apie kandidatūras, kurios jau ne kartą buvo minėtos, kalbėti ir viešai.

Lietuva ambasadoriaus ES neturi nuo praėjusių metų rugpjūčio, kai šias pareigas baigė eiti Jovita Neliupšienė. Prezidentui ir Vyriausybei nesutariant dėl kandidatūrų, šiuo metu Lietuvos atstovybei ES laikinai vadovauja ambasadorius Simonas Šatūnas.

Ambasadorius Vyriausybės teikimu skiria prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS