R. Karbauskis nesureikšmina „darbiečių“ sprendimo dėl opozicinės koalicijos | kl.lt

R. KARBAUSKIS NESUREIKŠMINA „DARBIEČIŲ“ SPRENDIMO DĖL OPOZICINĖS KOALICIJOS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis nesureikšmina Darbo partijos tarybos sprendimo nesijungti į opozicijos koaliciją su Regionų frakcija. Pasak jo, opozicijos lyderio postas, kurio išrinkimui dešimčiai parlamentarų pasitraukus iš LVŽS frakcijos, vien iš Darbo partijos ir „valstiečių“ sudaryta koalicija neturi užtektinai balsų, apskritai neturi didelės svarbos dabartiniame politiniame kontekste.

„Čia yra jų partijos sprendimas, susijęs su istorija, kad (Regionų partijoje – ELTA) yra buvusių Darbo partijos narių. Mes jų sprendimą gerbiame, suprantame“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininko teigimu, Saulius Skvernelis, ėjęs opozicijos lyderio pareigas, nevengė kritikuoti opozicinių frakcijų, todėl šios pareigybės praradimas, R. Karbauskio nuomone, nebus itin reikšmingas.

„Opozicijos lyderio posto turėjimas nėra tikslas savaime. Mes turėjome opozicijos lyderį pusę metų, bet jis labiau kritikavo mus pačius negu valdžią“, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

Tačiau politikas sutiko, kad šio posto praradimas bus skaudesnis koalicijos partneriams „darbiečiams“.

„Čia Darbo partijai yra daugiau nuoskaudų, nes pagal susitarimą jie turėjo turėti opozicijos lyderį“, – pridūrė jis.

Vis tik R. Karbauskis mano, kad net ir nesugebėjusios susitarti, šios partijos vertybiniais klausimais balsuos panašiai.

„Darbo partijos ir Regionų frakcijos santykis yra viena, bet jie dažniausiai balsuoja kartu. Balsų prasme čia nelabai kas pasikeitė“, – mano „valstietis“.

Tačiau jam klausimų iškėlė tai, kaip ateityje balsuos naujoji S. Skvernelio frakcija „Vardan Lietuvos“.

„Mes tik nežinome, į kurią pusę dreifuos tie žmonės, kurie išėjo iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Po Landsbergio ir Raskevičiaus pareiškimų, kad jie tikisi palaikymo iš šitos frakcijos, tai pamatysime, kaip bus“, – svarstė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininko įsitikimu, tai, kad opozicija negali išsirinkti lyderio, dabartinėje politinėje situacijoje apskritai nėra reikšminga. Jo manymu, valdantieji savo populiarumą kur kas labiau mažina dėl jų pačių sprendimų, o ne dėl stiprios politinės atsvaros ir opozicijos kritikos.

„Opozicijos lyderio reikšmė, kaip faktoriaus, dabartinėje situacijoje yra 1 proc. iš 100. Tai visiškai nieko nereiškia. Valdžia savo sprendimais kasdien mažina savo palaikymą“, – samprotavo R. Karbauskis.

ELTA primena, kad antradienį „darbietis“ Vytautas Gapšys informavo, jog Darbo partijos taryba nerekomendavo jos Seimo frakcijai eiti su Lietuvos regionų frakcija į bendrą koaliciją dėl opozicijos darbo.

„Tai esant tokiai situacijai, aš manau, kad sudaryti kažkokią koaliciją, kuri galėtų turėti opozicijos lyderį, praktiškai yra beveik neįmanoma. Žinant visus kitus santykius tarp „valstiečių“ ir naujai susikūrusios frakcijos, aš manau, kad matematiškai yra labai sudėtinga“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Gapšys.

Pasak jo, toks sprendimas Darbo partijos taryboje buvo priimtas didele balsų persvara. „Buvo skyrių pasisakymai, buvo tokios nuomonės, gal yra nuoskaudų dar iš ankstesnių laikų... Jūs, matyt, gerai žinote mūsų istoriją ir santykių susipynimą“, – sakė V. Gapšys.

Jo nuomone, bent kažkuriam laikui bus pertrauka tarp diskusijų dėl opozicijos lyderio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS