R. Karbauskis: valdantieji daro spaudimą prezidentui, apie kokį mes net nedrįsome pagalvoti | kl.lt

R. KARBAUSKIS: VALDANTIEJI DARO SPAUDIMĄ PREZIDENTUI, APIE KOKĮ MES NET NEDRĮSOME PAGALVOTI

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia manąs, kad dabartinė valdančioji dauguma šalies vadovui daro tokį spaudimą, apie kokį jis, būdamas Seimo daugumoje, negalėjo net pagalvoti tiek prezidentaujant Daliai Grybauskaitei, tiek Gitanui Nausėdai.

Iš Seimo pasitraukęs LVŽS lyderis stebisi pasirinktu būdu, kokiu Ingrida Šimonytė prezidentui pateikė kandidatūras į jos būsimos Vyriausybės ministrus.

„Aš pasakysiu, kas mane labai nustebino... Per praėjusią kadenciją mes du kartus su prezidente Grybauskaite ir prezidentu Nausėda turėjome tą patį procesą: ministrų teikimas ir visą kita. Kiek aš pamenu, ir pirmuoju, ir antruoju atveju, tai premjeras suderindavo (su prezidentu – ELTA) kandidatus ir po to tik juos skelbdavo“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis, pažymėdamas, kad dabartinė valdžia esą elgėsi visiškai kitaip.

„Aš suprantu, kad dabar įvyko kitaip. Dabar buvo paskelbti kandidatai, bet jie dar nėra suderinti. Ir ši situacija, kaip aš suprantu, yra tam tikra prasme spaudimas prezidentui. Toks spaudimas, kokio mes nedrįsome nei vienam, nei kitam prezidentui daryti“, – sakė jis.

Situacija, kaip aš suprantu, yra tam tikra prasme spaudimas prezidentui. Toks spaudimas, kokio mes nedrįsome nei vienam, nei kitam prezidentui daryti.

R. Karbauskio teigimu, visi „valstiečių“ buvimo valdžioje metu tvirtinti ministrai, išskyrus galbūt vieną atvejį, buvo suderinti su prezidentu.

„Mes paprasčiausiai įvardindavome kandidatus tada, kada buvo aišku, jog jie bus patvirtinti. Buvo, jei neklystu, tik vienas atvejis, kada buvo ne taip“, – tikino LVŽS lyderis.

I. Šimonytė kandidatų į ministrus sąrašą paviešino, dar iki ją oficialiai prezidentui skiriant į ministres pirmininkes. Iki šio sąrašo paskelbimo I. Šimonytė ne kartą buvo susitikusi su prezidentu G. Nausėda. Kaip yra teigusi Prezidentūra, sąraše įvardintos pavardės buvo aptartos, o kai kurie kandidatai, kurie buvo I. Šimonytės ir prezidento aptarti vykusių susitikimų metu, kandidatų sąraše neatsidūrė.

Pradėjo susitikimus su partijos skyriais

R. Karbauskis teigia, kad jau spėjo susitikti su keliais partijos skyrių atstovais. Jie, pasak „valstiečių“ lyderio, džiaugiasi, kad partijos lyderis dabar turės daugiau laiko tiesioginiam bendravimui.

„Jei šnekėti apie partinę veiklą, tai (laiko – ELTA) bus daugiau. Aš jau vakar sugebėjau susitikti su dviem mūsų partijos skyrių vadovais. Šnekėjomės apie artėjančius savivaldos rinkimus, aš tam neturėjau labai ilgai laiko. Žmonės dabar džiaugiasi, kad jie gali susitikti ir šnekėtis, o aš tam galiu skirti laiko – stiprinti partijos skyrius, ruoštis savivaldos rinkimams“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė R. Karbauskis.

Žmonės dabar džiaugiasi, kad jie gali susitikti ir šnekėtis, o aš tam galiu skirti laiko.

Dar vienas laukiantis darbas, pasak LVŽS lyderio, – suformuoti šešėlinę Vyriausybę, vadovaujamą Sauliaus Skvernelio.

„Aš esu gavęs kandidatus į tos Vyriausybės narius, dabar partijos taryba tai svarstys ir tvirtins“, – teigė R. Karbauskis.

Vis dėlto jis pažymėjo dar laukiantis savo išėjimo iš Seimo rezultatų – kad „valstiečių“ frakcija gautų pažadėtus postus komitetuose ir Seimo valdyboje.

„Jei šnekėtume apie rezultatą, kaip įvykį, tai jo dar nėra, nes dar nėra sprendimų, kurie atstatytų LVŽS teises, kaip didžiausios opozicinės frakcijos teises Seime – Seimo vadovybėje dar nepaskirtas žmogus, Audito komitetas dar neturi LVŽS nario pirmininko pozicijoje. Tai yra dar neįvykę dalykai, nors apie tai šneka valdančioji dauguma. (...) Dabar aš išėjau, tikiuosi, kad tai bus išspręsta“, – pridūrė R. Karbauskis.

Rašyti komentarą
Komentarai (40)

Hehe

Nebesvaik tu, berazumi

Anonimas

Uzlipo ant backos ir isivaizduoja karaliais.To ir reikejo tiketis,reikejo uzpaklalius pakelti ir eiti balsuoti,

Juozas Daniliauskas

Visai be reikalo Landsbergių partija pasinėrė į euforiją,jei būtų priimtas liustracijos įstatymas,kaip dabar yra Latvijoje ir Estijoje,šios partijos laimėjimai šiuose rinkimuose būtų ženkliai menkesni.Dargi jų prem- jerė,paėmusi Lietuvai paskolą už 10-mt procentų palūkanų,labiau tinkama į suguloves partijos pirminin- kui,o ne į premjerės postą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS