R. Žemaitaitis teigia savo pasisakymų nelaikantis antisemitiniais: man nėra ko gailėtis | kl.lt

R. ŽEMAITAITIS TEIGIA SAVO PASISAKYMŲ NELAIKANTIS ANTISEMITINIAIS: MAN NĖRA KO GAILĖTIS

Seimui antradienį žadant svarstyti iniciatyvą surengti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo pasisakymų, šis teigia, kad jo įrašai socialiniuose tinkluose nebuvo antisemitiniai ir kad savo žodžių nesigaili.

„Man nėra ko gailėtis. Gyvenime, matyt, aš jau esu pasiekęs pakankamai daug, kad turėčiau ko gailėtis“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Žemaitaitis.

„Ne antisemitiniai (pasisakymai – BNS). (...) Jeigu jums atrodo, kad tai antisemitiniai pasakymai, man nuoširdžiai gaila jūsų teksto suvokimo skaitymo“, – pridūrė jis.

R. Žemaitaitis savo paskyroje feisbuke birželį piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje, apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu. Politikas vertino žinią apie Izraelio nugriautą palestiniečių mokyklą, Izraelį prilygino karą Ukrainoje vykdančiam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir citavo antisemitinį eilėraštį.

Parlamentarai antradienį spręs, ar sudaryti laikinąją Seimo komisiją, kuri ištirtų, ar yra pagrindas pradėti apkaltą R. Žemaitaičiui.

Politikas sakė apkaltos nebijantis.

Ne, o ko čia bijot? Bus proga dar, matyt, reitingus pasikelti kokius dešimt procentų.

„Ne, o ko čia bijot? Bus proga dar, matyt, reitingus pasikelti kokius dešimt procentų“, – kalbėjo parlamentaras.

Reikalingus parašus inicijuoti apkaltą Seimo nariui praėjusią savaitę surinko valdantieji.

Jų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Dėl vieno iš šių pasisakymų – apie nugriautą palestiniečių mokyklą – partija „Laisvė ir teisingumas“ sustabdė R. Žemaitaičio narystę partijoje.

„Skaitykite kontekstą. Kada buvo nugriauta Palestinoje pastatyta mokykla už penkis milijonus Europos Sąjungos lėšų, aš ir pasakiau, kad jeigu taip ir toliau Palestinoje elgsis Izraelis, paslapties nėra, kad neapykanta žydams yra“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Opoziciniai demokratai antradienį paskelbė griežtai smerkiantys antisemitinę politiko retoriką, tačiau nesutinkantys dalyvauti valdančiųjų bandymuose surengti apkaltą.

Pasak jo, apkalta būtų pasiektas priešingas rezultatas – R. Žemaitaitis gautų papildomą tribūną nesantaikai skleisti.

„Esame įsitikinę, kad Lietuvos teisėsauga tinkamai įvertins Seimo nario R. Žemaitaičio veiksmus ir po teisėsaugos sprendimo bus aišku, ar yra pagrindas apkaltai“, – pranešime sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

Seimas žada svarstyti iniciatyvą surengti apkaltą

Parlamentarai spręs, ar sudaryti laikinąją Seimo komisiją, kuri ištirtų, ar yra pagrindas pradėti apkaltą R. Žemaitaičiui.

Pagal projektą, komisija tokią išvadą turėtų pateikti iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Mišrios Seimo narių grupės vadovė Agnė Širinskienė teigė, kad klausimas į darbotvarkę įtrauktas per vėlai, o R. Žemaitaičiui nebuvo laiko pasiruošti atremti kaltinimus.

„Seimo nariui svarbiau pasiruošti, kai bus sudaryta komisija. Apkaltos iniciatyva seniai žinoma, tai Seimo nariui ne naujiena. Manau, Seimo narys yra labai energingas, jis pasipiktintų, kad jūs abejojate jo gebėjimais pasiruošti“, – tvirtino pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Praėjusią savaitę valdantieji surinko 36 parašus dėl apkaltos šiam parlamentarui už antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

Manau, Seimo narys yra labai energingas, jis pasipiktintų, kad jūs abejojate jo gebėjimais pasiruošti.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma apkaltos tekste.

Valdančiųjų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Apkaltos tekste pateikiami R. Žemaitaičio įrašai, tokie kaip: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“ ir kiti.

R. Žemaitaitis praėjusią savaitę BNS sakė manantis, kad pagrindo jo apkaltai nėra ir pridūrė, kad „kiekvienam psichopatui suteikta galimybė šitą dalyką daryti.“

Pagal Seimo statutą, apie apkaltos iniciatyvą paskelbus Seime, turi būti sudaroma specialioji tyrimo komisija, kuri pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija teiks siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Seimui patvirtinus išvadą, kad esama pagrindo apkaltai, jis turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

tam An.T

Ką čia rašai ,kad po karo nebūvo žydų ?augau pokariu ir visas Kauno senamiestis buvo vien žydai ,mokykloje puse klasės buvo žydų vaikai .Visi dingo 1970 ,kai juos leido išvažiuoti .TSRS jiems nebuvo ko veikti .Matėm ,kaip kaimynai kraustėsi buve biedni vargšeliai ,prašydavo mokykloje vaikams pašalpų uniformom pirkti ,staiga vežėsi prabangius užsenietiškus baldus iš maskvos ,leningrado ,pokavosi konteinerius ,to laiko auksakalis net keptuvę iš aukso nukalė ir išsuodino kad neatrodytų auksinė ir tttttt.

laikas

Žydams patiems išsiaiškinti tarp savęs .Kiek jų talkino getuose ir konclageriuose ,stumdė ir šaudė savus ,kad išlikti gyviems?Kiek jų dirbo KGB struktūrose ir dabar už tai yra apdovanoti?Neriekia tautybei priskirti veiksmus .Kiekviena tauta turi savo šaudytojus ir teisuolius .Kiekvieno byla turi būti nagrinėjama asmeniškai ir už tai atsakomybe.Ne už priklausymą tautinei grupei .Jau visai jiems LT neprivalo mokėti už kažkokį virualų turtą,nes lietuviai to turto neatemė ,lietuviai patys viską prarado .Kam dabar tas priešinimas?

Rasa

Kol seimo, Vyriausybės ir kitų svarbių institucijų neissivalysim nuo žydų, tol nieko gero Lietuvoje nebus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS