Trintys dėl LVŽS atstovų darbo grupėje tęsiasi: nesutaria, kodėl buvo pakeisti delegatai | kl.lt

TRINTYS DĖL LVŽS ATSTOVŲ DARBO GRUPĖJE TĘSIASI: NESUTARIA, KODĖL BUVO PAKEISTI DELEGATAI

Tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių ir toliau išsiskiria požiūriai į dalyvavimą Seimo darbo grupėse. Nepaisant to, kad į suburtą Rinkimų peržiūros darbo grupę grįžtantys „valstiečiai“ skelbė, jog į ją vėl deleguos iki pasitraukimo paskirtas Rimą Baškienę ir Guodą Burokienę, tačiau penktadienį paaiškėjo, jog nuspręsta vietoje jų frakcijai leisti atstovauti Agnei Širinskienei ir Rūtai Miliūtei.

Tačiau išsiskyrė frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės ir pačios R. Baškienės aiškinimai, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Iš darbo grupės pašalinta parlamentarė samprotauja, kad ji galėjo neįtikti rekomendacijas frakcijai teikiančiai LVŽS šešėlinei Vyriausybei. Savo motyvus atsisakyti toliau dirbti Rinkimų grupėje ji grindė tuo, kad nebenorėjo bėgti paskui nuvažiavusį „traukinį“. Tačiau pati frakcijos seniūnė A. Norkienė tvirtina, kad norą nebeatstovauti frakcijai šioje iniciatyvoje išsakė pati R. Baškienė.

Kaip penktadienį jau skelbė ELTA, partijos pirmininko Ramūno Karbauskio iniciatyva apie sugrįžimą į Rinkimų peržiūros grupę gegužės pradžioje pranešę „valstiečių“ atstovai po savaitės, gegužės 14 d., vykusiame posėdyje dar nedalyvavo, kadangi Seimo valdybai nebuvo pateikę oficialaus prašymo dėl sudarytos darbo grupės sudėties atnaujinimo. Tačiau, besitęsiant formalumams, tiek frakcijos seniūnė A. Norkienė, tiek į darbo grupę prieš pasitraukimą deleguotos R. Baškienė ir G. Burokienė kalbėjo, kad LVŽS į šią grupę deleguos būtent jas. Tačiau penktadienį, prieš dar vieną darbo grupės posėdį, frakcijos seniūnė A. Norkienė patvirtino, kad „valstiečiai“ savo sprendimą pakeitė ir prieš savaitę Seimo valdybai pateiktame dokumente įrašė parlamentares A. Širinskienę ir R. Miliūtę.

A. Norkienė stebisi frakcijos narės aiškinimu: ji pati paprašė pasitraukti

R. Baškienė, komentuodama šį sprendimą, teigė, kad tai iš esmės buvo frakcijos, o ne jos pačios iniciatyva. Tokiu aiškinimu itin stebėjosi LVŽS seniūnė A. Norkienė, tvirtinanti, kad R. Baškienė pati paprašė pasitraukti iš šios veiklos dėl asmeninių priežasčių, neleidžiančių toliau aktyviai įsitraukti į darbo grupės diskusijas.

„Po frakcijos sprendimo, kad mes grįžtame į šią darbo grupę, man asmeniškai, kaip seniūnei, Rima Baškienė paskambino, prašydama keisti ją. Ji teigė, kad negali dalyvauti šitoje darbo grupėje dėl asmeninių priežasčių. Dėl to vėliau frakcijoje iškėliau šitą klausimą, kad mes turime deleguoti kitą žmogų, kadangi R. Baškienė negali dalyvauti, atsisako“, – Eltai frakcijos sprendimą komentavo A. Norkienė.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnė teigė nedetalizuosianti, kokios konkrečiai asmeninės priežastys paskatino tokį R. Baškienės sprendimą, tačiau dar kartą pažymėjo, kad tai buvo jos pačios sprendimas.

„Rima asmeniškai man paskambino ir pati paprašė, nes negali dalyvauti. Ji nenori, nes negali“, – tvirtino A. Norkienė.

Asmeninė priežastis – „nuvažiavęs traukinys“

Tuo metu R. Baškienė patikslina, kad asmeninės priežastys, kurias ji nurodė frakcijos seniūnei, buvo nenoras lipti į nuvažiavusį darbo grupės „traukinį“, iš kurio „valstiečiai“ buvo pasitraukę, o po dviejų mėnesių grupės veiklos apsisprendė grįžti atgal.

„Aš labai aiškiai pasakiau seniūnei, kad nuo pat pradžios pageidavau dirbti. Įsijungti tik į pabaigą nėra pageidautina. Labai norėjau dirbti nuo pat pradžios. Toks buvo mano argumentas (...), kai traukinys nuvažiuoja, mojuoti su vėliavėle ir pasiginti jį? Na, ne mano būdui...“, – Eltai sakė R. Baškienė.

Kartu parlamentarė pažymėjo, kad nuomonės turėjimas taip pat gali būti laikomas „asmenine priežastimi“ nebetęsti darbo.

„Nuomonės turėjimas, noras dirbti toliau toje grupėje yra asmeninė aplinkybė“, – tvirtino „valstietė“.

Atskiro balsavimo dėl naujųjų delegatų nebuvo

Frakcijos seniūnė A. Norkienė pabrėžė, kad, gavusi kolegės prašymą nebetęsti veiklos darbo grupėje, ji frakcijos posėdyje pasiūlė deleguoti A. Širinskienę ir R. Miliūtę. Jos, „valstietės“ teigimu, pagal eiliškumą buvo žemiau dar prieš darbo grupės pradžią sudarytame delegatų sąraše, už kurį balsavo LVŽS parlamentarai.

„Kadangi mes frakcijoje jau prieš tai buvome balsavę, kas galėtų dalyvauti šitoje grupėje, tiesiog iš eilės ir pasiūliau kitam žmogui, kuris buvo eilėje, ar jis sutiktų dalyvauti vietoje R. Baškienės (...), buvo siūlyti penki žmonės, ir mes dėl jų balsavome, mes turime eilę išsidėsčiusių. Rima nenori, tuomet pasiūliau tam žmogui, kuris jau yra eilėje, delegavome du žmones, kurie iš eilės ir buvo“, – teigė A. Norkienė, akcentuodama, kad šis demokratiškai sudarytas sąrašas įrodo, jog nebuvo siekiama tyčia pakeisti konkrečius, neva neįtikusius asmenis.

R. Baškienė: šešėlinė Vyriausybė galimai pasiūlė mus atšaukti

Tačiau R. Baškienė daro prielaidą, kad tai, jog būtent ji balsavimo metu buvo deleguota į darbo grupę, galėjo būti priežastimi „valstiečiams“ apskritai pasitraukti iš šios valdančiųjų iniciatyvos.

„Pirmas balsavimas buvo slaptas. Buvo pasiūlyti penki asmenys. Ir netikėtai išrinko Guodą Burokienę ir mane. Aš manau, kad galbūt kažkas toje grupėje norėjo dirbti labiau. Ir galbūt, sakau kaip prielaidą, šešėlinė Vyriausybė tada pasiūlė būtent tokį sprendimą – atsitraukti. Galbūt tai buvo kiti motyvai, aš nesiimu atsakinėti už šešėlinę Vyriausybę“, – svarstė R. Baškienė.

„Valstietė“ akcentuoja, kad, kol ji yra frakcijos narė, visuomet paklūsta daugumos priimtai nuomonei, tačiau ji neslėpė nepalaikiusi sprendimo pasitraukti iš Rinkimų peržiūros grupės. Taip, pasak parlamentarės, buvo prarasta galimybė būti aktyviems ir dalyvauti procese. Visgi „valstietė“ neatmeta ir to, kad pasitraukimą iš darbo grupės inicijavusi ir po to rekomendavusi grįžti atgal šešėlinė Vyriausybė galiausiai ir pasiūlė parlamento frakcijai pakeisti jai neįtikusius delegatus.

„Galimai dėl to, kad buvo išrinkti ne tie asmenys, šešėlinė Vyriausybė mus pasiūlė frakcijai atšaukti“, – samprotavo R. Baškienė.

ELTA primena, kad kovo 17 d. Seimo valdyba sudarė darbo grupę, kuri iki rugsėjo 10 d. turės peržiūrėti Lietuvos rinkimų sistemų veikimą, apibendrinti teikiamus siūlymus ir pateikti reikalingus įstatymų pakeitimus. Į šią grupę „valstiečiai“ tuomet delegavo būtent R. Baškienę ir G. Burokienę.

Visgi dar prieš pradedant grupės darbą, LVŽS paskelbė apie pasitraukimą, tuomet tvirtindami, kad iš esmės nepritaria radikaliai rinkimų sistemos pertvarkai, kurią, pasak jų, inicijuoja valdantieji.

Tačiau Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) gegužės pradžioje pranešė siūlą nekeisti esamų Seimo, Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų sistemų. Į tai bematant sureagavo „valstiečiai“ ir kitą dieną informavo, kad, šios partijos pirmininkui R. Karbauskiui pasiūlius, LVŽS frakcija grįžta į darbo grupę.

Tačiau, nepaisant viešo paskelbimo apie sugrįžimą, po savaitės vykusiame posėdyje nė viena LVŽS atstovė nepasirodė. Kaip tuomet Eltai aiškino R. Baškienė, frakcija nebuvo Seimo valdybai pateikusi jokio oficialaus rašto, kuriuo informuotų apie sugrįžimą, todėl ji tuomet vykusiame posėdyje net negalėjo dalyvauti.

Darbo grupę šiuo metu sudaro: A. Vyšniauskas (vadovas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Valentinas Bukauskas (vadovo pavaduotojas, Darbo partijos frakcija), Dalia Asanavičiūtė (TS-LKD frakcija), Andrius Kupčinskas (TS-LKD frakcija), Raimundas Lopata (Liberalų sąjūdžio frakcija), Rasa Mačiulytė (Seimo kanceliarija), Vytautas Mitalas (Laisvės frakcija), Audronė Ožiūnienė (Seimo kanceliarija), Julius Sabatauskas (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Stasys Šedbaras (TS-LKD frakcija), Rita Tamašunienė (Mišri Seimo narių grupė), Agnė Širinskienė (LVŽS frakcija), Rūta Miliūtė (LVŽS frakcija).

Į darbo grupę iki LVŽS pasitraukimo buvo įtrauktos frakcijos narės Rima Baškienė bei Guoda Burokienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

gerai

A Sirinskiene tai pagalba tautos siekiams ir ja reikia statyt i seimo pirmininkes kol dar liberciviliukes/ai/ nesugriove seimu su sakalienem su ziobienem su majauskais ir kt pridurkais;;;;;;

Purmaliai

Kolhoznikai blaskosi !

SUSIJUSIOS NAUJIENOS