100 eurų išmoka senjorų skiepytis nepriviliojo: jie vis tiek delsia | kl.lt

100 EURŲ IŠMOKA SENJORŲ SKIEPYTIS NEPRIVILIOJO: JIE VIS TIEK DELSIA

Numatyta 100 eurų išmoka neturėjo didelio poveikio skatinant vyresnius nei 75-erių žmones skiepytis nuo COVID-19, sako premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė.

„Jau dabar ir šimtas eurų tikrai nepaskatino labai tų vyresnio amžiaus žmonių skiepytis: jie vis tiek delsia, jie vis tiek galvoja, kad jiems nereikia“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė ji.

Pasak patarėjos, senjorai kartoja argumentus, jog niekur neina, su niekuo nesusitinka, todėl virusas jiems nėra pavojingas, be to, baiminasi nepageidaujamų reakcijų ir vakcinos poveikio sveikatai.

Ji sakė neturinti tikslių skaičių, tačiau iš šeimos gydytojų pasiekianti informacija rodo, jog „iš kelių šimtų raginimų ateina pasiskiepyti vos keletas senjorų“.

„Ateina apie keli procentai tiktai“, – sakė Ž. Gudlevičienė.

Tuo tarpu skiepijimasis trečiąja, sustiprinančia, vakcinos doze, pasak premjerės patarėjos, vyksta sklandžiai ir dėl jos įtikinti senjorus problemų nekyla.

Iš kelių šimtų raginimų ateina pasiskiepyti vos keletas senjorų.

„Problemų pasiskiepyti trečią kartą tikrai negirdime – kad kažkas atsisakinėtų“, – kalbėjo ji.

Ž. Gudlevičienės teigimu, tikėtina, jog ateityje koronaviruso vakcina taps kasmetiniu skiepu, rekomenduojamu rizikos grupės asmenims prieš sezoną – taip, kaip šiuo metu yra su skiepais nuo gripo.

100 eurų vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems dviem dozėmis, bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze.

Ž. Gudlevičienės teigimu, paskutinė data pasiskiepyti pirmą kartą, norint gauti šią išmoką, yra lapkričio 8-oji.

Vienkartinę išmoką ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Klp

Tai čia jau jų pasirinkimas ,aišku gaila nebeliks LT senukų .

pietietis.

kas tau atsisakys mirti laisvas uz 100?

Neli

Iš šiandien mirusiųjų daug virš aštuoniasdešimt metų ir skiepyti ir neskiepyti kaip sako mano kaimynė kam skiepytis vis tiek reikės mirti ir dar kurie dar nesiskiepijo ir nebesiskiepys.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS