E. Milešino profsąjunga tęs derybas su ministerija: ketvirtadienį nuspręs, ar streikuoti | kl.lt

E. MILEŠINO PROFSĄJUNGA TĘS DERYBAS SU MINISTERIJA: KETVIRTADIENĮ NUSPRĘS, AR STREIKUOTI

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vadovaujama Egidijaus Milešino, nutarė pratęsti derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ketvirtadienį, tądien priimti sprendimą dėl streiko.

„Rezultatas toks, kad laukiame ministerijos patikslintų formuluočių ir ketvirtadienį susitinkame dar vienam etapui“, – BNS antradienį sakė E. Milešinas.

„Šiandien jie pasiūlė formuluotes, bet dar kol kas mums netiko, tai šnekėjome, tarėmės ir jie prisiėmė namų darbus, patikslins dar kartą“, – pridūrė profsąjungos vadovas.

Anot E. Milešino, po derybų ketvirtadienį LŠMPS ketina apsispręsti, ar streikuos.

„Tikrai taip (priimsime sprendimą – BNS), nes mūsų taryba yra įsipareigojusi iki rugsėjo pabaigos užbaigti derybas ir tada bus matyt, taryba spręs“, – tvirtino jis.

Pasak jo, derybose ŠMSM patikslino tai, ką sakė praėjusį penktadienį. Tuomet švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pasiūlė algas kitąmet dviem etapais iš viso kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo rugsėjo.

Ministras taip pat su profsąjungomis sutarė nuo kitų metų rugsėjo mažinti klases. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.

Taip pat G. Jakštas skelbė, kad iki metų pabaigos planuojama atlikti mokytojų darbo krūvio analizę, kad būtų galima koreguoti mokytojo krūvio sudarymo, darbo valandų skaičiavimo metodiką.

„Šiandien jau tiksliname, kaip tai atrodys šakos kolektyvinėje sutartyje ir dar tam tikri reikalavimai, tam tikri siūlymai mums netinka“, – teigė E. Milešinas.

Anot jo, su ministerija tikimasi suderinti, kad darbo užmokestis mokytojams būtų didinamas ne tik kitais metais.

„Mūsų tikslas, kad ir 2025 metais, 2026 metais ir ateityje visas tas judėjimas būtų į priekį“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.

Jis pridūrė, kad kol kas nėra aišku, koks tiksliai galėtų būti algų pedagogams augimas ateityje.

Ministerijos pasiūlymai netekina Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos Andriaus Navicko. Ši profesinė sąjunga nuo šio penktadienio ketina rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad kitąmet pedagogų atlyginimai turi pasiekti 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS