Švietimo ministerija ir A. Navicko profsąjunga toliau neranda sutarimo | kl.lt

ŠVIETIMO MINISTERIJA IR A. NAVICKO PROFSĄJUNGA TOLIAU NERANDA SUTARIMO

  • 2

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) vis dar neranda sutarimo su streikuojančia Andriaus Navicko pedagogų profesine sąjunga dėl šios keliamų reikalavimų.

Kaip nurodo ministerija, ministras Gintautas Jakštas pirmadienį susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai vadovaujančiu A. Navicku dar vienam derybų etapui bei aptarė praėjusią savaitę pateiktus ministerijos pasiūlymus dėl kolektyvinės Lietuvos švietimo ir mokslo šakos atnaujinimo.

Pasak ministerijos, susitikimo metu „prie bendro sutarimo neprieita, profesinei sąjungai reikalaujant didesnio atlyginimų kėlimo, negu numatyta 2024 metais“.

„Ką galėjome, viską davėme. Negalime peržengti valstybės galimybių ribos. Kitąmet švietimo ir mokslo įstaigų darbuotojų atlyginimams didinti skiriama 343 mln. eurų, švietimo ir mokslo darbuotojų užmokesčio fondas sieks beveik 2 mlrd. eurų. Suprantu, kad mokytojų darbo sąlygos nelengvos, pagal išgales stengiamės jas gerinti kaip galima greičiau“, – ministerijos pranešime cituojamas G. Jakštas.

Ką galėjome, viską davėme. Negalime peržengti valstybės galimybių ribos.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

G. Jakštas ir keturios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos praėjusį ketvirtadienį sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų, taip pat jos pritarė Vyriausybės siūlymui dėl atlyginimų kėlimo kitąmet.

Per derybas su šiomis profesinėmis sąjungomis sutarta nuo kitų metų rugsėjo mažinti klases mokyklose. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių. Taip pat sutarta tobulinti mokytojų etatų skaičiavimo metodiką.

Tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos A. Navicko, ŠMSM siūlymai netenkina.

Dėl to keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų jau daugiau nei savaitę tęsia streiką, planuojama, truksiantį mėnesį, toliau bando derėtis su ministerija. BNS žiniomis, LŠDPS praėjusią savaitę pateiktame reikalavimų pakete siūlo nuo lapkričio 1 dienos pedagogų atlyginimus kelti 10 proc., nuo ateinančių metų sausio – 15 proc., ir dar 15 proc. – nuo rugsėjo.

Ministerijos teigimu, peržiūrint etatus, didžiausias dėmesys bus skiriamas į pradinio ugdymo mokytojų darbo krūvį, kai jie dirba 700 ir daugiau kontaktinių valandų per metus, tačiau jiems mokykloje vis tiek nesuformuojamas visas etatas, nors ir turėtų. Kartu bus parengti ir siūlymai dėl mokytojų darbo krūvio sandaros ar kitų susijusių teisės aktų tobulinimo.

ŠMSM nurodo, kad nuo kitų mokslo metų ketinama griežtinti reguliavimą, kad savivaldybės iš ministerijos nebegautų valstybės dotacijų per didelėms klasėms.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Neabejotinai

Pinigų YRA.Uždarykite visas parazituojančias kontoras,agentūras ir t.t. Atleistus darbuotojus nukreipkite į mokyklas dirbti,tuo pačiu neliks ir mokytojų trūkumo.Ne pinigų trūksta ,bet noro ,gal ir proto....

Romas

prastas laikas elgtis kaip 5-ai kolonai, belieka paklausti ar tai "celofaniniai" ar Mokytojai-valstybininkai ?... . aš pas tokius "mokytojus" vaikų neleisčiau.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS