I. Šimonytei prezidento po EVT išsakyta skiepijimo ambicija aiškesnė netapo | kl.lt

I. ŠIMONYTEI PREZIDENTO PO EVT IŠSAKYTA SKIEPIJIMO AMBICIJA AIŠKESNĖ NETAPO

Premjerė Ingrida Šimonytė atsargiai vertina prezidento Gitano Nausėdos po Europos Vadovų Tarybos (EVT) išsakytas optimistines prognozes, kad nauji vakcinos nuo COVID-19 tiekimo planai  ES sudaro galimybę iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. Lietuvos gyventojų.

Vyriausybės vadovė interviu  Eltai, atsakydama į klausimą, ar deklaruojama prezidento skiepijimo ambicija jai tapo labiau apibrėžta, pažymėjo nematanti prasmės, kodėl reikėtų „žongliruoti“ skaičiais bei terminais. I. Šimonytė pažymi, kad nuo skiepų gamintojų priklausys, kokie vakcinų kiekiai pasieks Lietuvą ir kitas ES šalis.

„Politinės deklaracijos yra politinės deklaracijos. Tačiau tikruosius kiekius mes gauname iš gamintojų. Ir tie kiekiai vis dar yra labilūs“, – Eltai teigė I. Šimonytė.

Politinės deklaracijos yra politinės deklaracijos. Tačiau tikruosius kiekius mes gauname iš gamintojų.

„Reikia labai aiškiai suprasti, kad Vyriausybės užduotis yra labai paprasta: kuo greičiau, kuo daugiau ir kiek tik galima. Jei galėsime 70 proc., tai bus 70 proc., o jei 80 proc. – tai 80 proc. Niekas tikrai nelaiko ir nelaikys vakcinų pasidėjęs sandėlyje. Mes turime didelį interesą, kad kuo greičiau žmonės gautų maksimalią apsaugą. Todėl žongliruoti skaičiais, terminais ir taip toliau aš nematau labai didelės prasmės“, – akcentavo premjerė.

Pasak jos, Lietuva yra pasirengusi priimti ir realizuoti visas šalį pasiekusias vakcinas, ir kad būtent nuo valstybę pasiektų vakcinų kiekio priklausys skiepijimo planai ir, jei reikės, – jų atnaujinimas.

„Sveikatos apsaugos  ministerija yra paviešinusi skiepijimo grafiką, kada atskiros grupės bus pradėtos skiepyti. Jei situacija keičiasi – atsiranda naujų žinių apie papildomus tiekimus arba naujas vakcinas – tuomet tą planą yra labai paprasta atnaujinti. Ir tai yra daroma. Tai, ką gausime – viską ir suskiepysime taip greitai, kaip tik bus fiziškai įmanoma“, – apibendrino I. Šimonytė.

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį po EVT posėdžio pranešė, kad yra patvirtintas naujas skiepų nuo COVID-19 tiekimo planas pirmą ir antrą šių metų ketvirčiais. Per pirmąjį ES gaus 100 mln. vakcinos dozių, per antrąjį – 480 mln. dozių.

Pasak jo, tai numato galimybę, kad Lietuva, taikant pro rata principą, pirmą ketvirtį gautų 600 tūkst. vakcinos dozių, o antrą – dar 3 milijonus.

„Manau, kad tiek ES planas, tiek ambicingas Lietuvos siekis iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusių gyventojų yra realus“, – sakė G. Nausėda.

Penktadienį LRT televizijai jis pakartojo, kad yra prielaidos įgyvendinti užsibrėžtą tikslą, o plintančios naujos COVID-19 atmainos tą daryti tiesiog įpareigoja.

„Lietuviai gi esame, išsikelkime sau ambicingą tikslą, nes šiandien vakcinavimas yra pati svarbiausia priemonė kovoti su pandemija (...). Kuo mes daugiau prarandame laiko, paimdami už gerklės šitai pandemijai, tuo daugiau rizikuojame, kad atmainų bus daugiau, ir garantijų, kad visos vakcinos bus veiksmingos, bus tiktai mažiau. Todėl turime skubėti, tai yra mūsų visų gyvybinis interesas“, – penktadienį interviu LRT televizijai sakė G. Nausėda.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Blogiau už VALSTIEČIUS

Jau darosi gėda. Dar Šimonytė aiškina, kad pandemija gerai valdoma. Su skiepais pro šalį.Autobusų stotyse verda aistros: onkologiniai ligoniai skiepijami tik didmiesčiuose, vargas padarytas žmonėms. Dulkys su Šimonyte iki šiol nesuprato, jog po daktarų reikėjo skiepint senius, jau verslai galėtų veikti. Gur pažvelgsi, ten skylė. O dar naivus Raskevičius savo feisbuko įrašu angliškai visą lietuvą suskaldė. Prisidėjo Šimonytė, savo garsiais kvailais šūkiais. Tuoj dar Dobrovolska išlys su alfabeto keitimu

Manau

Kad labai yra nekorektiška Šimonytei replikuoti Prezidentui,nors ji dar negali pamiršti,kad pralaimėjo rinkimus.O prezidentas yra konkretus ir nesimėto žodžiais bei pažadais.O štai Šimonytės komanda daug panašėja į Karbauskį,vis tie pažadai ir jų nevykdymas.Nieko gero nematau toje vyriausybėje.

Neaišku

Atrodo, kad ir Šimonytė netiki, kad Dulkys sugebės susitvarkyti su padidėjusiom apimtim. Atrodo, kad reikia ne vieną dešimtį tūkstančių šaldytuvų nupirkti, sandeliavimui plotų ieškoti. Juokingai atrodo, kai Dulkį kaip šuniuką visur vedžioja, ant trumpo pavadžio laiko. Žino, kad jeigu paleis, tai gero nelauk.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS