Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“ | kl.lt

KARIAI JAUKINASI NAUJAS PĖSTININKŲ KOVOS MAŠINAS – „VILKUS“

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai kursuose Lietuvoje ir JAV mokosi valdyti pėstininkų kovos mašinas, Lietuvoje vadinamas „Vilkais“, o įgytus įgūdžius jau netrukus pritaikys praktikoje.

„Šiuo metu su turimomis dviem mokomosiomis pėstininkų kovos mašinomis „Vilkai“ kiekvieno kurso metu parengiame po šešis kvalifikuotus jų vairuotojus. Tokius kursus rengiame be pertraukų, norėdami užtikrinti, kad kitais metais į Lietuvą atkeliausiančias mašinas padaliniai iš karto galėtų naudoti savo pratybose“, - sako Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Žilvinas Gaubys.

Gruodžio pradžioje J. Lukšos mokymo centre vairuotojų kursus pradėjo jau trečioji grupė. Praėjusį mėnesį „Vilkų“ vairuotojų kursus baigė pirmosios karių grupės, o JAV treniravosi būsimi kovos mašinų vadai.

Kariai JAV mokėsi pagal partnerių patirtį organizuoti ir vykdyti teorinį ir praktinį pėstininkų kovos mašinų komandų rengimą. Kol kas pagrindiniai kursų klausytojai ir instruktoriai - būsimi vairuotojai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, kurie ir bus pirmieji apsiginklavę šiomis moderniomis mašinomis.

Kurso metu vairuotojai mokosi valdyti daugiau nei 35 tonų sveriančią mašiną bekelėje, ant lygios ir slidžios dangos, siaurais miško keliukais, miestuose ir greitkeliuose, taip pat tamsiu paros metu bei išbando jas specialioje ekstremalaus vairavimo mokymo trasoje.

88 pėstininkų kovos mašinos „Vilkai“ yra didžiausias Lietuvos kariuomenės istorijoje pirkinys. Planuojama, kad Lietuvos karinius dalinius mašinos pasieks per 2019-2021 metus.

Šiuo metu gamintojai atlieka lietuviškų mašinų prototipų bandymus ir patikrinimus. Pirmieji serijiniai gaminiai Lietuvos kariuomenę turėtų pasiekti kitų metų kovą, ir nuo tada kiekvieną mėnesį į Lietuvą bus pristatoma nuo vienos iki keturių mašinų.

Planuojama, kad visas pirkinys kariuomenei galutinai turėtų būti pristatytas iki 2021 metų rudens, o į Lietuvą atkeliavusios mašinos bus iškart perduodamos kariniams daliniams.

Krašto apsaugos ministerija sutartį dėl pėstininkų kovos mašinų pirkimo Lietuvos kariuomenei pasirašė 2016 m. rugpjūtį.

Pagal ją už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 bendros Vokietijos ir Nyderlandų įmonės ARTEC gaminamos kovos mašinos su ant jų sumontuotais Izraelio gamybos bokšteliais, ginkluotais greitašaudėmis 30 mm patrankomis ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“.

Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Bendru gamintojo ir Lietuvos sutarimu, pagal mūsų šalies reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir kariuomenės tradicijomis, bus vadinamos ne „Boxer“, o „Vilkais“.

GALERIJA

  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
  • Kariai jaukinasi naujas pėstininkų kovos mašinas – „Vilkus“
Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Žinovas

Gausim geriausią PKM pasaulyje, džiaugtis reikia (nėra analogų pasaulyje)

terrorRuSSija savo veiksmais susitapatina su SSociopatais

terrorRuSSijos vatagalviai ir kremlinoidai inkščia, putoja ir cypauja - vadinasi judama tinkama linkme. Kas nemaitina savo kariuomenės - maitina svetimą. Ne vatagalviam spręst kas Lietuvai geriau - savo kremlinoidų "darželį" prisižiūrėkit.

Eglutė šaunuolė !

Pabandom visi kartu išspręsti rebusą Australijos karinės pajėgos irgi perka Bokserius iš Vokiečių Už vienetą be jokio lietuviško žydiško tiuningo moka 23 milijonus $ gal kas žinot ką perka LT auksinių šaukštų pirkėjai?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS