Lenkija įleido grupę lietuvių, kiti bus parskraidinti | kl.lt

LENKIJA ĮLEIDO GRUPĘ LIETUVIŲ, KITI BUS PARSKRAIDINTI

Lenkija sekmadienio vakarą ties Vokietijos siena įleido grupę lietuvių, kad jie galėtų grįžti į Lietuvą, kita grupė bus parskraidinta karinių oro pajėgų transporto lėktuvu „Spartan“, pranešė Vyriausybės atstovai.

„Užsienio reikalų ministerijos žiniomis, aštuoni lietuviai perėjo sieną. Ambasada pasirūpino transportu jiems grįžti į Lietuvą“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė žiniasklaidai Rasa Jakilaitienė.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad dar mažiausiai 30 lietuvių pirmadienį bus parskraidinti lėktuvu iš Berlyno.

„Rytoj pavakare iš Berlyno „Spartanu“ bus parskraidinti 30–35 įstrigę lietuviai. Belieka baigti derinti skrydžio leidimus“, – feisbuke paskelbė premjeras.

Pasak jo, Lenkijos užsienio reikalų ministerija informavo, kad leis vykdyti konvojų per savo teritoriją autobusais ir traukiniais.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas vėliau BNS patikslino, kad Lenkija sutiko leisti konvojui registruotis ir individualius lengvuosius automobilius.

Grupė į Lietuvą siekiančių grįžti žmonių pasienyje įstrigo, kai Lenkija uždarė sienas užsieniečiams dėl koronaviruso plitimo.

Lietuva prašė Lenkijos laikinai praleisti į tėvynę norinčius grįžti lietuvius per šalies teritoriją vadinamuoju humanitariniu koridoriumi.

Lenkija sienas užsieniečiams uždarė nuo sekmadienio vidurnakčio. Lietuva tą patį ketina padaryti ateinantį vidurnaktį, tačiau žada leisti humanitarinį koridorių į savo šalis norintiems grįžti latviams ir estams.

Lietuviai kviečiami skubiai registruotis

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje esančius ar link jo važiuojančius Lietuvos piliečius Užsienio reikalų ministerija ragina skubiai registruotis elektroniniu paštu namo@urm.lt.

Lietuvos prezidentas ir premjeras vėlų sekmadienio vakarą pranešė, kad Lenkijos pareigūnai sutiko konvojumi praleisti Lietuvos piliečius, siekiančius grįžti į Lietuvą.

Lietuviai raginami registruotis iki pirmadienio 8 valandos Lenkijos laiku (9 valandos Lietuvos laiku).

Registruojantis prašoma pateikti informaciją apie transporto priemonę – valstybinį numerį, modelį ir vietų skaičių, vairuotojo ir keleivių vardus, pavardes ir gimimo metus, buvimo vietą, telefono numerį ir elektroninį paštą.

G. Nausėda: Lenkija praleis lietuvius

Lenkija pirmadienį leis Lietuvos piliečiams kirsti jos teritoriją, kad grįžtų namo, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis pranešė sekmadienį kalbėjęs su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) ir išgirdęs pažadą, kad Lenkija praleis Lietuvos piliečius, siekiančius traukiniu, automobiliais ir autobusais grįžti į tėvynę.

„Jau rytoj per Vokietijos ir Lenkijos sieną su konvojumi turėtų pajudėti užsiregistravę lietuviai“, – rašo Lietuvos prezidentas.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, užregistravusiųjų yra mažiausiai 124.

„Sugrįžę tautiečiai dar turės tikrintis sveikatą, o po to – izoliuotis“, – priminė G. Nausėda.

Ministras: geriausia galimybė lietuviams grįžti automobiliu – keltas iš Kylio

Lenkijai uždarius savo sienas dėl koronaviruso, geriausia galimybė savo automobiliu grįžti į Lietuvą yra pasinaudoti keltu iš Kylio Vokietijoje, sako susisiekimo ministras.

„Kol dar nėra sutarta dėl kolonos sudarymo ir palydėjimo per Lenkiją, geriausia galimybė grįžti į Lietuvą nuosavu automobiliu yra keltu iš Vokietijos“, – sekmadienio vakarą BNS sakė Jaroslavas Narkevičius.

Ministro duomenimis, vienas keltas iš Kylio išplaukia sekmadienį 21 val. Lietuvos laiku, dar vienas – pirmadienį tuo pačiu metu.

Pasak J. Narkevičiaus, sekmadienio keltas užpildytas maždaug 90 proc., bilietų dar yra.

Lietuvos valdžia su lenkais taip pat derina galimą automobilių koloną sausumos keliu per Lenkiją, bet sprendimai dar nepriimti.

„Deriname, bet dar žinių nėra“, – sakė ministras.

Anot J. Narkevičiaus, jeigu bus poreikis, keleiviams bus suorganizuotas traukinys iš Vokietijos per Lenkiją iki Lietuvos.

„Dėl traukinio esame jau sutarę. Jeigu atsiras poreikis, traukinys galės būti suformuotas per Lenkiją pervežti keleivius iki Kauno. Šiandien tokio poreikio dar nėra“, – BNS sakė J. Narkevičius.

Anot jo, atsižvelgiant į keleivių srautus, būtų sprendžiama, ar traukinys vyktų iš Berlyno, Frankfurto ar kito miesto.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Anonimas

KA NORIT BET KUO GREICIAU SUNAIKINKIT (19) KA SPECU MAZAI VAKCINAI SUKURT PAJUNKIT HEMOPATININKUS

Nesuprantu

Kodėl rašote komentarą , o ne kreipiatės į savo vadovus ? Įmonė privati - dirbantys reikalaukite . Prie ko čia vyriausybė ?

Zmogus Zmogui !

Nesuvokiama protu. I parduotuves eit negali, i renginius negali ir t.t. Bet i DARBA turi eit ??? Kam tas KARANTINAS tada. Musu kolektivas dirba imoneje kurioje vaziuoja ir siuntu vežėjai ir klientai ateinantis is "gatves" ir "furistai" atvaziuojantis is VISOS EUROPOS. O pas mus net DEZINFEKCINIO skyscio nera. Visas LOGISTIKOS ir su LOGISTIKA susijusias imonems REIKIA papildomos kontroles.. Kazkoks apsurdas.. Elmentariais dalikais nepasirupina. O paskelbtas KARANTINAS.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS