Teismas: Trakų valdžia negali kirsti senamiesčio medžių | kl.lt

TEISMAS: TRAKŲ VALDŽIA NEGALI KIRSTI SENAMIESČIO MEDŽIŲ

Trakų rajono valdžia negali kirsti ir genėti medžių miesto senamiestyje, nutarė teismas. Savivaldybė planuoja skųsti sprendimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas lapkričio 8 dieną Aplinkos apsaugos departamento prašymu panaikino leidimą savivaldybei Trakų senamiestyje kirsti ir genėti medžius ir krūmus. Balandį aplinkosaugininkai nurodė sustabdyti pradėtus darbus.

„Nei Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdynų kūrimo ir tvarkymo supaprastintas techninis darbo projektas, nei leidimas kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija ir Kultūros paveldo departamentu suderintas nebuvo. Jis išduotas pažeidžiant reikalavimus, todėl naikintinas“, – rašoma teismo nutartyje.

Nutartis per 30 dienų gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Savivaldybės atstovai BNS patvirtino, kad planuoja teikti skundą.

„Dėl techninio projekto želdynų kūrimo ir tvarkymo Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija neturėjo prieštaravimų, o nepritarimo pagrindas buvo takų ir skverų sprendiniai, kurie šiuo metu yra derinami“, – BNS sakė savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Sigita Nemeikaitė.

Pasak jos, pagal projektą Trakų senamiestyje – Lukos ir Galvės ežerų pakrantėse, Karvinės bei Bažnytėlės salose, Vytauto ir Karaimų gatvėse šiemet planuota nukirsti ar nugenėti 312 medžių. Už šiuos darbus bendrovei „Losrita“ turi būti sumokėta apie 17 tūkst. eurų.

„Miesto želdiniai dėl lėšų stokos iki šiol buvo tvarkomi tik iškilus avarinei būtinybei, o gavus finansavimą iš Europos Sąjungos atsirado gera proga sutvarkyti ne tik visiškai avarinius medžius gatvėse, bet ir apgenėti sausas šakas bei pasinaudojant arboristų paslaugomis prašviesinti medžių lajas“, – aiškino savivaldybės atstovė.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, savivaldybė nurodė, kad leidimas rangovui buvo išduotas remiantis 2019 metais parengtu supaprastinto techninio darbo projektu, be to, prašymas leidimui užpildytas nesilaikant reikalavimų – nenurodytos planuojamų kirsti ar genėti medžių rūšys ir stiebo skersmenys.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

MUMU

Po penkis tustančius eurų , Tiek vieno medzio genėjimo kaina.

jei

tokiais ??? reikia dar i teisma kreiptis uz MM pinigus tai tokia ir /valdzia/ kuria grust velniop su visais brudauskais;;;

AIRNA

Labai teisingas sprendimas. Užtenka, kad Lentvaris po visų projektų ir ,,pagražinimų" kai kuriose gatvėse ir prie Bevardžio ežero pasidarė plikas kaip tilvikas, tik vėjai dabar pro ausis švilpia. Būtų tapęs dar plikesnis jeigu ne Lentvario, kai kurie aktyvūs žmonės į šį procesą nebūtų įsikišę. Ačiū jiems, kad išgelbėjo medžius ir nepaliko kaip A. Baranausko aprašytą ,,Anykščių šilelį".

SUSIJUSIOS NAUJIENOS