A. Valantinas: teisėjų padėjėjų ir posėdžių sekretorių algos per mažos | kl.lt

A. VALANTINAS: TEISĖJŲ PADĖJĖJŲ IR POSĖDŽIŲ SEKRETORIŲ ALGOS PER MAŽOS

Teisėjų tarybai surengus išvažiuojamąjį posėdį Vilniaus miesto apylinkės teisme, jos pirmininkas Algimantas Valantinas sako, kad dėl mažų algų ir didelio darbo krūvio teisėjų padėjėjų ir posėdžių sekretorių pozicijos nėra patrauklios.

„Kalbant apie posėdžių sekretores, teisėjų padėjėjus, tai šiandien turime sistemoje problemą, kad šitų pozicijų nelabai žmonės nori užimt, nes darbo daug, darbas atsakingas, o pinigai nėra tokie, kokius siūlo rinka teisininkams“, – BNS sakė A. Valantinas.

Jis taip pat teigė, kad šią problemą būtų galima išspręsti padidinus teismams skiriamą finansavimą bei pakėlus padėjėjų ir sekretorių algų koeficientus iki valstybės tarnautojų vidurkio.

Pasak A. Valantino, to buvo prašoma tiek Vyriausybėje, tiek Seime, tačiau nesėkmingai.

„Deja, bet prašymas nebuvo išgirstas, tai ta problema išliks ir kitais metais“, – teigė Teisėjų tarybos pirmininkas.

Vilniaus miesto apylinkės teisme Teisėjų taryba praėjusį penktadienį posėdį surengė ir dėl šio teismo teisėjos Ingos Štuopienės anksčiau viešoje erdvėje pateiktų teiginių apie negeroves teismų sistemoje.

„Baimės, nepasitikėjimo, netikrumo ir susiskaldymo atmosfera vyrauja ne tik mano teisme. Tai pastaruoju metu tapo būdinga visai Lietuvos teismų sistemai. Taip, mano vertinimu, atsitiko dėl pirmininkų veiksmų ir sprendimų, pažeidžiančių teisėjų nepriklausomumo principą, žeminančių jų garbę ir orumą“, – portale 15min.lt paskelbtoje nuomonėje rašė I. Štuopienė.

Po susitikimo su Vilniaus miesto apylinkės teismo bendruomene Teisėjų tarybos pirmininkas A. Valantinas teigė, kad mikroklimato problemos kyla dėl darbinių priežasčių.

„Tas mūsų susitikimas buvo šiek tiek ir dėl teisėjos I. Štuopienės pareiškimo, bet vis tik tokia bendra nuomonė, kad tas mikroklimatas teisme priklauso nuo tų dalykų, kiek yra darbo, kiek yra pagalbos tą darbą darant“, – sakė A. Valantinas.

Anot jo, teisėjos I. Štuopienės teiginius šiuo metu vertina iš teisėjų sudaryta grupė, kuri vėliau pateiks savo išvadas.

„Mes praėjusiame tarybos posėdyje, kadangi teisėja ten kėlė konkrečius klausimus, mes esame sudarę aukščiausios grandies teisėjų grupę, kurie patikrins tuos visus faktus ir padarys sprendimus“, – teigė Teisėjų tarybos vadovas.

Jis taip pat pridūrė kad teisėjų darbo krūvių problemą bandys spręsti specialiai tam sudaryta grupė, kuriai pateikus išvadas, bus galima imtis veiksmų.

„Mes esame ir grupę susidarę, bandysim susidėliot visos Lietuvos mastu teisėjų ir teismų darbo krūvius. Galbūt kažkur yra lengviau, gal bus galima galvoti apie etatų perkėlimą ten, kur yra sunkiau, tai ta kryptimi irgi dirbame“, – teigė Teisėjų tarybos vadovas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas – didžiausias teismas, pagal dirbančių žmonių kiekį. Čia dirba apie 450 darbuotojų, iš kurių – maždaug po 100 teisėjų, jų padėjėjų bei sekretorių.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Oksana Atraskevic Baranovskaja

Oho sezoniniai sveikinimai visiems mano draugams. Kas skaito šį liudijimą, šiandien turėtų švęsti kartu su manimi ir mano šeima, nes kai kuriems žmonėms viskas prasidėjo kaip pokštas, o kiti sakė, kad tai neįmanoma. Mano vardas Oksana Atraskevic Baranovskaja, aš esu iš Marijampolės, Vilniaus Apskritis, bet su žmona persikeliu į Čikagą JAV. Aš laimingai vedęs su dviem vaikais ir gražia žmona. Mano šeimai nutiko kažkas baisaus, aš praradau darbą ir žmona paliko namus, nes negalėjau pasirūpinti savimi ir savo šeimos poreikiais. jos ir mano vaikų tuo konkrečiu momentu. Aš sugebėjau devynerius metus, nė viena žmona nepalaikė manęs, kad gerai pasirūpintų vaikais. bandau išsiųsti testų žinutes savo žmonai, tačiau ji trukdo man bendrauti su ja. bandau kalbėtis su savo draugu ir jos šeimos nariais, tačiau vis tiek žinau, kad vienas gali man padėti, ir aš pateikiau prašymą vėliau tiek daug įmonių, bet vis tiek jie to nepadarė. paskambink man, kol ateis ištikima diena, kurios niekada nepamiršiu g

Buvusi darbuotoja

Pati buvau skretore šiame teisme, krūvis nežmoniškas po darbo sėdėti iki 19. 30, keltis 5 ir vis tiek nespėji, kartais būdavo taip kad posėdis prasidėjęs 9.30 baigdavosi po 12.15 kai tuo tarpu nuo 12.00 iki 12.45 turėtų būti pietų pertrauka. Keldavausi 5 valdą kad iki 7 dar spėčiau surašyti protokolą, o dar nekalbu apie pavadavimus pas kitus teisėjus, nuo ko krūvis dar padidėdavo, o priedas buvo apie 6 eurai už dieną. Alga su visais pavadavimais retai siekdavo 600 eurų į rankas. O dar pamiršau, kad sekretorės ir sekmadieniais eidavo į darbą vien tam, kad išsiųstų procesinius dokumentus. Tokios vergovės nepatyriau nei viename kitame darbe.

Pilietis

Tai jai per mazos algos galite emigruoti niekas jusu nelaiko jusu Lietuvoje .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS