Viceministras: svarstoma riboti įvažiavimą ir išvažiavimą iš Ukmergės | kl.lt

VICEMINISTRAS: SVARSTOMA RIBOTI ĮVAŽIAVIMĄ IR IŠVAŽIAVIMĄ IŠ UKMERGĖS

Dėl plintančio koronaviruso svarstoma riboti patekimą į Ukmergę ir išvykimą iš jos, sako sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

„Greičiausiai bus ribojamas ir įvažiavimas, ir išvažiavimas, vietinis judėjimas. Tos priemonės bus gerokai griežtesnės nei yra kitur“, – ketvirtadienį LRT sakė jis.

Anot jo, situacija Ukmergėje bus vertinama ketvirtadienį, ir sprendimai priimti nedelsiant.

Koronaviruso židiniu Ukmergė tapo kovo 19 dieną, kai Ukmergės ligoninėje dirbančiai medikei patvirtintas susirgimas naujuoju koronavirusu.

Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės. Ukmergės rajono administracijos direktorius Darius Varnas BNS trečiadienį sakė, kad rajone iš viso registruota 11 naujojo koronaviruso susirgimų.

Trečiadienį rajono meras Rolandas Janickas pranešė, kad Ukmergės ligoninės medikai ir pacientai pradedami tikrinti dėl koronaviruso. Ligoninė praktiškai nedirba, ten veikia tik vienas – slaugos skyrius. Čia gydomi 95 žmonės

„Pagaliau gavom mėginius, pradedame testuoti visus likusius pacientus, likusius dirbti gydytojus ir tuos gydytojus, kurie jau yra saviizoliacijoje (...) Labai svarbu, kad mes galėtume matyti visą mastą“, – teigė meras.

Pasak jo, iš viso Ukmergės ligoninėje dirba apie 300 žmonių. Dėl galimo kontakto izoliuota per 240 darbuotojų.

Pažeidėjams toliau galios priverstinis karantinas

A. Šešelgis teigia, kad, trečiadienio naktį pasikeitus grįžtančiųjų iš užsienio izoliavimo tvarkai, švelnesnės izoliavimosi taisyklės galios visiems, kurie pasirašys sutinkantys su keliamais reikalavimais karantinui. Todėl, jo teigimu, tęsti izoliaciją savo pasirinktoje vietoje galės ir tie, kurie jau anksčiau buvo per prievartą uždaryti viešbučiuose.

Tam jie privalomai turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų. Priešingų atveju, jiems grės bauda.

„Jau esantys izoliacijoje ją savo pasirinktose vietose tęsti galės, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie privalomai turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų. Priešingų atveju, jiems grės bauda“, – LRT radijui teigė A. Šešelgis.

Taip pat, pridūrė jis, namuose ar kitoje savo pasirinktoje vietoje iš užsienio grįžę lietuviai tęsti izoliaciją galės tik tuomet, jei nebus pažeidę izoliacijos bei viešosios tvarkos reikalavimų.

„Savo pasirinktoje vietoje saviizoliaciją galės tęsti tie, kurie iki tol nebuvo pažeidę izoliacijos reikalavimų ir viešosios tvarkos. Todėl daliai žmonių, kaip matėme iš įvykių, tikrai bus taikomos priverstinės izoliacijos priemonės“, – tvirtino viceministras.

Trečiadienį pakeista neilgai galiojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarka. Nuo šiol į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Gairės: koronavirusas, Ukmergė, viruso židinys, judėjimo ribojimas, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Nigga

Jau pries savaite turejo but uždaryta ir visi gyventojai tikrinama ir karantinas griežtai kaip Kinijos

Rinkėjas

Kiek žmonių turi numirti, kad biurokratas užpakalį pakeltų? Ant Jūsų sažinės valdininkai posėdžiautojai..

Anonimas

Ka cia svarstyti? Nera laiko. Daryti is karto reikia, o ne po to kai vienas is uzsikretusiu pasivazines po visa Lietuva, aplankys vaikus. Bet ivaziuot tai reikia leist medikus, kad butu zmones kam gydyti ir priziureti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS