Lengvųjų automobilių keleiviai iš Vokietijos vyks traukiniu, automobiliai – keltu | kl.lt

LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ KELEIVIAI IŠ VOKIETIJOS VYKS TRAUKINIU, AUTOMOBILIAI – KELTU

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai su lengvaisiais automobiliais šią šalį turės kirsti specialiu traukiniu bei keltu, pirmadienio vakarą pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM). Tai paaiškėjo po netrumpų derybų, lietuviai net buvo blokavę kelią Vokietijos ir Lenkijos pasienyje.

 

Pasak URM, lengvieji automobiliai turi vykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį. Visi automobilių keleiviai, išskyrus vairuotoją turi išlipti stotyje, kur jų nuo kovo 17 dienos, 7.30 val. ryto Vokietijos laiku lauks specialus traukinys su 650 vietų.

Išlaipinę keleivius lengvieji automobiliai turės atvykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo 17 dienos 13 val. Vokietijos laiku, kur jie bus plukdomi keltu į Klaipėdą. Kelte numatyta 250 vietų automobiliams ir 250 vietų vairuotojams, keleiviai turės likti Frankfurto prie Oderio centrinėje geležinkelio stotyje.

Pranešama, jog traukinys iš Frankfurto centrinės stoties vyks į Kauną, o prioritetas juo vykti bus teikiamas vaikams ir šeimoms.

Pranešama, kad traukiniuose nebus maitinimo ir prašoma iš anksto pasirūpinti maistu. Traukinys važiuos per Lenkiją be sustojimų.

Per Lenkijos Świecko pasienio punktą planuojama praleisti šešis konvojus su dviem-trimis sustojimais maistui, kurui. Šiais konvojais vykti praleidžiami autobusai ir mikrautobusai.

Pasak URM, visiems kertantiems sieną bus vykdoma medicininė patikra. Į Lenkijos teritoriją bus įleidžiami tik asmenys, neturintys aiškių ligos simptomų.

Reikalavo praleisti su savo automobiliais

Pirmadienio vakarą situacija pasipiktinę Vokietijos ir Lenkijos sienos kirsti negalintys lietuviai blokavo kelią ir reikalavo būti praleisti per sieną su savo automobiliais.

Socialiniuose tinkluose dalijamasi vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip dešimtys lietuvių, stovėdami ant važiuojamosios kelio dalies, blokuoja eismą Vokietijos ir Lenkijos pasienyje. Viena toje vietoje  esanti lietuvė susidariusią situaciją transliuoja socialiniame tinkle „Facebook“.

Pasienyje laukiantys žmonės pikti, jie  skundžiasi, kad neturi vandens, galimybės nusiprausti, yra nemiegoję ir kelias paras nesulaukė pagalbos iš Lietuvos.

Lietuvos piliečiai vienas kitą ragina nesitraukti ir toliau blokuoti kelią. Čia atvykę Lietuvos diplomatai derasi su Lenkijos pareigūnais ir kelią blokuojančiais lietuviais.

Patarė neblokuoti kelio

„Situacija tokia, kad po ilgų derybų su Lenkija paaiškėjo, kad jie kategoriškai nepraleis lengvųjų automobilių. Jie juos nori siųsti kitais keliais – dalį traukiniais, dalį keltu, bet pro sieną jie jų tikrai nepraleis“, – BNS pirmadienio vakarą sakė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak L. Linkevičiaus, iš Vokietijos ir Lenkijos pasienio pajudėjo pirmas iš autobusų ir mikroautobusų suformuotas konvojus.

„Pavyko susitarti, kad jie gali praleisti autobusus ir mikroautobusus, kuriuose daugiau nei septyni keleiviai ir, kiek žinau, pirma tokia kolona suformuota ir jau pajudėjo“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras L. Linkevičius patariė neblokuoti kelio, nes tai nėra išeitis – šiuo metu svarstomos kelios alternatyvos, kaip lietuviams grįžti namo.

„Čia tikrai ne derybininkų klaida, nes tartasi buvo prezidentų, premjerų lygiu ir labai intensyviai, akivaizdu, kad jie pro tą sieną nepravažiuos. Jeigu jie blokuos tą kelią, tai yra ne išeitis, nes jie tiesiog ten ir liks“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

algis

Gėda už tokius Nesvarankiškus tautiečius , jau du mėnėsiai televizija trimituoja apie pavojų.

ALGIS

ĮDOMU , KAIP AUTOMOBILIAI PASIEKS KELTĄ IR KAIP BUS PAIMTI IŠ KELTO .KUR KARANTINUOJAMI , GAL LAUŽE .

Nu nu ....

Gėda už tokia vyriausybe ir premjera kuris nesugeba pasirupinti savo piliečiais...atsius traukini bet maistu pasitupinkit patys...žemas lygis...jie ir taip tris paras ant kelio stovejo ir stovi...o tiems naivuoliams kurie mano kad užsikretusiu LT skaičius toks koki skelbima ir yra toks tai man pasitikejimo nekelia...vien tas faktas kad ministras klastojo duomenis tai jūs manote kad to vėl to nedaro?.!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS