Raseinių rajone dviem savaitėms įvedamas karantinas | kl.lt

RASEINIŲ RAJONE DVIEM SAVAITĖMS ĮVEDAMAS KARANTINAS

Raseinių rajone nuo penktadienio dviem savaitėms bus įvestas karantinas, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Be jau savivaldybės iki šiol taikytų saugumo priemonių, t.y. prievolės visur dėvėti kaukes, nuotolinio darbo ir mokymosi ir kitų, numatyta iki vidurnakčio riboti kavinių darbo laiką, pirkėjų srautus parduotuvėse. Rekomenduojama atšaukti ir mišias bažnyčiose.

Vyriausybės sprendimu, karantino režimas bus įvestas nuo penktadienio vidurnakčio ir truks iki spalio 23 dienos pabaigos.

Kaip posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, karantiną siūloma įvesti dėl spartaus koronaviruso plitimo: per pastarąsias dvi savaites COVID-19 rodiklis šimtui tūkstančių gyventojų Raseinių rajone siekė 1 108 atvejus, mirė keturi koronavirusu užsikrėtę žmonės, per dvi savaites nustatyta 17 protrūkių įstaigose ir įmonėse bei 25 protrūkiai šeimose.

A. Veryga sakė, kad nerimą kelia ir gyventojų vangumas tikrintis dėl koronaviruso, taip pat nors ir stabilizavęsis, bet didelis naujų užsikrėtimų skaičius. Anot jo, yra rizika, kad užkratas plis į kitas Lietuvos vietas, o griežtesni suvaržymai yra efektyvesni siekiant pagerinti situaciją per trumpą laiką.

„Pagrindo nusiraminimui ten kol kas tikrai nėra“,– sakė jis.

Per pastarąsias dvi savaites COVID-19 rodiklis šimtui tūkstančių gyventojų Raseinių rajone siekė 1 108 atvejus, mirė keturi koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Vyriausybė taip pat numatė, kad nuo penktadienio visos rajono viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos, gali dirbti nuo 8 iki 24 valandos. Darbo laiko ribojimas netaikomas maitinimo įstaigoms, teikiančioms maistą išsinešti, taip pat kai jos organizuoja įmonių, įstaigų ar organizacijų darbuotojų maitinimą, kai įstaigose vykdomas pamaininis darbas.

Darbo laiko leidžiama neriboti ir lošimo namams (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonams, jei šie neteikia viešojo maitinimo paslaugos.

Įvedus karantiną, Raseinių rajone esančios parduotuvės, kioskai ir kitos prekybos bei paslaugų teikimo vietos privalės riboti lankytojų srautus, užtikrinant, kad kiekvienam jų tektų bent 10 kv. metrų ploto arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją ar klientą.

Taip pat rekomenduojama savivaldybėje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, kad būtų išvengta viešų susibūrimų.

Visas kitas karantino režimu įtvirtintas priemones Raseinių rajono savivaldybė tvirtina jau įvedusi pradėjus plisti koronavirusui.

S. Skvernelis: situacijai negerėjant, bus ribojamas judėjimas

Premjeras Saulius Skvernelis piktinosi, kad Raseinių mobilusis koronaviruso patikros punktas yra pustuštis ir ragino Raseinių rajono savivaldybę skatinti gyventojus testuotis. Priešingu atveju, anot jo, artimiausiu metu Vyriausybė gali apriboti judėjimą iš savivaldybės.

„Kol yra toks vengimas, nenoras, nesupratimas, arba dezinformacijos skleidimas, kai mes, nežinodami situacijos realiai, kokia ji yra Raseinių savivaldybės teritorijoje, būsime priversti žengti kitą žingsnį – uždaryti savivaldybę ir riboti susisiekimą į ir iš. To tikrai nesinori daryti, geriau turėti tuos skaičius, kurie yra realūs, jeigu jie ir bus didesni, nei bandyti vengti, nesitikrinti ir sergant arba nešiojant besimptomiais atvejais platinti toliau virusą, judant po Lietuvos teritoriją šalies mastu“, –  pareiškė S. Skvernelis.

Būsime priversti žengti kitą žingsnį – uždaryti savivaldybę ir riboti susisiekimą į ir iš.

Po posėdžio premjeras sako turėjęs omenyje socialiniuose tinkluose ir kitur viešojoje erdvėje plintančias „sąmokslo teorijas apie tai, kad viruso nėra, kad tikrintis nereikia ir kad tai nėra pavojinga“.

„Raseiniuose tas akivaizdžiai matosi, kitose savivaldybėse, galbūt, buvo mažiau. Kada įkurtas ir patikros punktas, išsiuntinėjami nukreipimai tikrintis, tiesiog pasitikrina gerokai mažesnis procentas tų gyventojų, nei kur kitur. Tai, vadinasi, yra problema, reikia ją spręsti ir ją spręsti argumentais, įtikinėjimu“, – paaiškino jis.

S. Skvernelis taip pat pridūrė, kad kitose savivaldybėse panašios priemonės kol kas nėra svarstomos, įskaitant Radviliškio rajoną, kur, anot jo, situacija gerokai geriau valdoma.

Nutarime taip pat nustatyta, kad viešajame transporte tarp keleivių privalo būti išlaikytas metro atstumas, transporto priemonės – nuolat dezinfekuojamos, viešose vietose vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti kaukes ir nesibūriuoti daugiau nei po du žmones, išskyrus šeimas arba jei vyksta laidotuvės. Kaukių galima nedėvėti valgant ar geriant viešojo maitinimo įstaigose, taip pat jei dėl to negalima suteikti paslaugų ar to neleidžia asmens negalia.

Vyriausybės nutarime taip pat rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą siūloma tik vykstant į prekybos vietą, darbą, į gydymo įstaigą ar dėl kitų paslaugų, taip pat vykstant balsuoti rinkimuose.

Be kita ko, draudžiami visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, išskyrus rinkimus.

Nurodoma, kad valstybės ir savivaldybių institucijos Raseinių rajone turi dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus išimtis, kai tam tikrų funkcijų per nuotolį atlikti neįmanoma. Privačiam sektoriui tai tik rekomenduojama.

Numatytas ir draudimas lankyti kultūros, pramogų ar sporto įstaigų lankymas, išimtis taikoma tik aukšto meistriškumo sportininkams.

Įtvirtintas ir reikalavimas švietimo įstaigoms, dienos užimtumo centrams organizuoti ugdymą ir švietimą nuotoliniu būdu, uždrausta patekti lankytojams į socialinių paslaugų įstaigas, o savivaldybė įpareigota užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose.

Raseinių savivaldybės, Pixabay nuotr.

Raseinių meras: karantino mechanizmas leis greičiau gauti pagalbą

Įvedus karantiną Raseinių savivaldybės teritorijoje, gyventojai didelių permainų nepajus, tačiau teisiniai mechanizmai leis greičiau sulaukti pagalbos, teigia rajono meras.

„Papildomų ribojimų nelabai atsiranda, tik kai įvedamas karantinas, pradeda galioti teisiniai mechanizmai. Ir administracinė atsakomybė, ir pagalbą galima gauti iš kitų rajonų, centrinių institucijų. Karantino mechanizmas greičiau suveikia, pagalbą galima greičiau gauti“, – BNS sakė meras Andrius Bautronis.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė nuo penktadienio Raseinių rajone dviem savaitėms įvesti karantiną – iki spalio 23 dienos pabaigos.

Kaip per Vyriausybės posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, karantiną nutarta įvesti dėl spartaus koronaviruso plitimo: per pastarąsias dvi savaites COVID-19 rodiklis 100 tūkst. gyventojų Raseinių rajone siekė 1108 atvejus, mirė keturi užsikrėtusieji koronavirusu.

Greičiausiai tam įtakos turi tai, kad daug besimptomių atvejų, žmonės nejaučia ligos ir toliau ją platina.

„Nuo penktadienio bus dar labiau sugriežtinta kontrolė, dar labiau bus kontroliuojami srautai į prekybos centrus, dar labiau kontroliuojami autobusų judėjimai su sėdimomis vietomis ir dezinfekavimu maršruto pabaigoje. Visa kita lieka taip kaip buvę“, – BNS sakė meras.

Anot jo, šiuo metu labiausiai pagalbos reikia Blinstrubiškių globos namams – čia trūksta mažiausiai trijų gydytojų. Vienas turėtų pradėti savanoriauti ketvirtadienį, o dėl kitų dviejų – nežinia.

A. Bautronio teigimu, koronaviruso kreivė nors ir gana aukštai, bet ją pavyko stabilizuoti.

„Greičiausiai tam įtakos turi tai, kad daug besimptomių atvejų, žmonės nejaučia ligos ir toliau ją platina“, – svarstė meras, pats sergantis COVID-19.

Anot jo, šiuo pretekstu raseiniškiai atsisako vykti į mobilųjį punktą pasitikrinti, ar neserga.

„Žmonės sako, kad jaučiasi gerai, tai kam važiuoti tikrintis. Prievarta tikrinti niekas nenori ir negali“, – BNS tvirtino meras.

Be to, pasak jo, socialiniuose tinkluose gaji nuomonė, kad virusas išgalvotas, o visi ribojimai skirti „pinigams plauti“.

„Visi socialiniai tinklai mirgėte mirga, kad koronaviruso nėra, kad čia nesąmonė, kad rajonas gaus pinigų, kad plauna pinigus steigdami punktus“, – aiškino A. Bautronis.

Jau anksčiau Raseinių savivaldybė yra įvedusi privalomą kaukių dėvėjimą, nuotolinį darbą ir mokymąsi. Paskelbus karantiną, kavinės, restoranai galės dirbti ne ilgiau kaip iki vidurnakčio, parduotuvės, kioskai ir kitos prekybos bei paslaugų teikimo vietos privalės riboti lankytojų srautus, užtikrinant, kad kiekvienam jų tektų mažiausiai 10 kvadratinių metrų ploto arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją ar klientą, viešajame transporte tarp keleivių privalės būti išlaikytas metro atstumas, transporto priemonės – nuolat dezinfekuojamos.

Nurodyta viešose vietose nesibūriuoti daugiau kaip po du žmones, išskyrus šeimas arba jei vyksta laidotuvės.

Vyriausybės nutarime taip pat rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą siūloma tik vykstant į prekybos vietą, darbą, į gydymo įstaigą ar dėl kitų paslaugų, taip pat vykstant balsuoti rinkimuose.

Be kita ko, draudžiami visi renginiai bei susibūrimai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, išskyrus rinkimus.

Rekomenduojama atšaukti mišias bažnyčiose.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS