Kokiu laiku gyvensime? | kl.lt

KOKIU LAIKU GYVENSIME?

Jau žinoma, kad nuo šių metų pavasario Europos Sąjungoje turėtų būti šalinama direktyva kaitalioti žiemos ir vasaros laiką.

Gali būti, kad dėl pandemijos šis klausimas Europos Komisijoje bus atidėtas, tačiau jis tikrai išliks ir ateityje bus sprendžiamas.

Kaip šis klausimas sprendžiamas Lietuvoje, nėra aišku: ar bus atsiklausiama žmonių, ar tai bus nustatyta vien tik valdžios institucijų?

Jei bus paliekamas vasaros laikas, lietuviams jis gali nepatikti dėl sutapimo su Maskvos laiku, o klaipėdiečiams vasaros laikas nepatiktų dar labiau, nes pajūrio gyventojams, patenkantiems į Vidurio Europos laiko juostą, tektų "peršokti" per dvi laiko pakopas.

Antra vertus, juk galų gale realiai nėra nei vasaros, nei žiemos laiko. Yra tikrasis – saulės laikas, t. y. kai saulė aukščiausiai pakyla, yra vidurdienis, ir turi būti dvylikta valanda.

Lietuvai labiausiai tinka dabartinis, vadinamasis žiemos laikas. Todėl ir palikime jį nuolat.

Trečia vertus, gal derėtų paderinti laiką ir su kaimynais. Visi mūsų keliai į Europą driekiasi per Lenkiją. Taigi, kad vykstant į Vakarus nereikėtų kelis kartus persukinėti laikrodžio, reikėtų pasiderinti ir su Lenkija. Na, ir su Latvija, kurios pajūris taip pat patenka į Vidurio Europos laiko juostą.

Tačiau tikriausiai Lietuvoje, kaip ir Klaipėdoje, vis dar yra nemažai tų, kurie naujametę šampano taurę nori kelti sykiu su V.Putinu, o paskui tą Maskvos vidurnaktį bėgti į lauką pašaudyti raketų ir pasprogdinti petardų.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Pilietis

Tai gi jau senai buvo apklausa - referendumas ir zmones nutare , kad reikia sugrazinti buvusi laika t.y. vasaros laika. Tik niekaip musu valdzia to nesugeba ir vis kas puse metu atidelioja, o kad pradet sukiot uzteko vienos moteriskes p. Andrikienes,Vis meluoja , tai 2016 atstatysim , tai 2018 , tai 2020. Tai tokie musu valdzioj impotentai sedi, jiems tik iskrypeliai svarbu.

Tik už vasaros laiką

Jei taip nepatinka,kad bus vienas laikas su Maskva,tai sunaikinkit Lietuvoje viską,kas statyta prie ruso-kelius, tiltus, namus,fabrikus,ir t.t.Ir bus ramu!

Ooo

man geriau žiemos laikas, kai ir temsta, ir švinta normaliai, o ne beveik iki vidurnakčio šviesu. laiko juostos tam ir yra, beje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS