Dezinformacijos kiaušiniai | kl.lt

DEZINFORMACIJOS KIAUŠINIAI

Paskutinę birželio savaitę Lietuva pradėjo atremdama kibernetinę ataką. Atsakomybę už ją prisiėmė su Rusija siejama grupuotė, pareiškusi, kad tai kerštas už tranzito į Kaliningradą ribojimus. Atakų prieš mūsų institucijas, verslo įmones, bankus neišvengiamai bus. Ko dar galima tikėtis iš šalies, kurią trečią dešimtmetį valdo žmogus, bandantis įgyvendinti George'o Orwello antiutopijas, nors geriausiu atveju tėra skaitęs Gianni Rodari "Dželsominą Melagių šalyje"?

Priemonių paveikti mūsų ekonomiką Maskva veik nebeturi. Teoriškai ji gali rengti operaciją Suvalkų koridoriuje. Virpinti mūsų erdvę saugančių NATO karių nervus, provokuojant kokį casus belli. Arba eiti lengvesniu keliu: intensyvindama dezinformacines atakas įvairiai skaldyti ir taip bandyti valdyti. Skirtingai nei prieš raketas ar kibernetinį terorizmą, ginklų prieš tokius kovos metodus yra mažiau – tik eilinių piliečių gebėjimas blaiviai mąstyti.

"Lengviausias būdas nuversti populiarų gubernatorių – pasėti nerimą. Pvz., turguje paskleisti kalbas apie brangsiančius kiaušinius. Žmonės balsuos už kitą kandidatą, nors gubernatorius ir kiaušiniai neturi nieko bendra", – prieš gerus du dešimtmečius anuomet dar menkai teišvystytų viešųjų ryšių schema yra pasidalijęs iš Lietuvos Pskovo savivaldos rinkimuose dirbęs veikėjas. Šiandien kaip niekad esame potencialūs panašių atakų dezinformacijos kiaušiniais taikiniai.

Manydami sakantys "kitokią nuomonę", jie platina marginalų tyrėjų pseudoanalizes – vakar jos buvo apie kovidą, skiepus, šiandien – apie Ukrainą.

Joms vykdyti net nereikėtų desanto iš Rusijos. Visokių plaukikų prieš srovę, opozicionierių ir kitokių naudingų idiotų, kaip tokius žmones vadino Vakaruose dirbę kagėbistai, pas mus, deja, atsirastų. O ir dabar atsiranda. Apie tai, kad dirba Kremliaus šutvei, dažnas jų gal net ir pats nesuvokia. Manydami sakantys "kitokią nuomonę", jie platina marginalų tyrėjų pseudoanalizes – vakar jos buvo apie kovidą, skiepus, šiandien – apie Ukrainą. Tarsi nesuvokdami žalos ir naudos principo, vakar jie skaičiavo pasienio koncertinos daromą žalą gyvajai gamtai, pagalbos baltarusių opozicionieriams apimtis.

Nenustebkime, jei rytoj jie bandys įtikinti, kad dėl Lietuvos geopolitinio principingumo mūsų šaldytuvas – ne artipilnis, bet apytuštis, jei pirmieji pasigaus kokią melagieną apie vietos gyventojus terorizuojančius (nors iš savo kareivinių ir neišeinančius) sąjungininkų karius ar ims skaičiuoti, kiek pensininkų galima išmaitinti už vieno šarvuočio išlaikymo kaštus.

Gairės: dezinformacija, kibernetinė ataka, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS